Palapinės

Gamtos mėgėjams stovyklavimas yra neatsiejama gyvenimo dalis. Jie tai mielai daro kiekvienų atostogų ar savaitgalių metu. Stovyklauti ir gyventi gamtoje galima ne tik Lietuvoje, bet ir keliaujant po svečias šalis. Tačiau tinkamai tokiam žygiui pasirengti reikalinga tam tikra amunicija ir stovyklavimo daiktai, kuriuos vos per kelias minutes galite įsigyti internetu. Visų pirma pats būtiniausias pirkinys tam, kad netektų nakvoti po atviru dangumi yra palapinė. Nemažas šių pirkinių asortimentas siūlomas interneto prekybos centre varle.lt. Kad išsirinktumėte pačią tinkamiausią, reikalinga žinoti tam tikrų slaptų taisyklių. Tad jeigu artimiausiuose Jūsų planuose yra stovyklavimas ir numatyta nakvynė gamtoje, įsidėmėkite šiuos patarimus prieš keliaudami įsigyti naują pirkinį.

Dydis

Visų pirma turite žinoti, kiek žmonių nakvos gamtoje. Vadinasi, turite numatyti, kokios talpos palapinės Jums reikės. Dažniausiai yra gaminamos dvivietės palapinės, skirtos porai ar kitiems dviems asmenims bei didesnės, talpinančios iki 6 asmenų būrį. Aišku, jei yra poreikis suguldyti palapinėje didesnį kiekį žmonių, rinkoje tikrai rasite ir talpesnių palapinių. Tad išsirinkę palapinės dydį pagal žmonių skaičių, pagalvokite, ar daug daiktų turėsite bei kaip ilgai nakvosite gamtoje, nes reikia pasirūpinti ir turimų daiktų sandėliavimo vieta. Tai geriausiai atlieka palapinės prieangis.

Prieangis

Palapinės prieangis visada yra reikalingas jei planuoja stovyklauti keletą dienų ir turite ne vieną kuprinę ar daiktų maišus. Apsiperkant internetu nuotraukos iš karto parodys, kurios palapinės turi prieangį, o kurios yra be jo. Žinoma, prieangis – tai papildomas svoris, tačiau net jei ir planuojate daiktus laikyti palapinės viduje, būtinai rinkitės didesnę, talpinę palapinę, pvz.: jei numatyta, kad nakvos 3 žmonės, tai įsigykite keturvietę palapinę. Taigi palapinės prieangyje galėsite susidėti visus turimus daiktus, palikti lauko drabužius, batus, laikyti maistą. Tai – neatsiejama buveinė lyjant lietui.

Medžiaga

Labai svarbu iš kokios medžiagos yra pagaminta Jūsų palapinę. Ji turi būti neperšlampama. Tam, kad turėtumėte kur slėptis esant nepalankiam orui. Palapinės dažniausiai yra siuvamos iš dviejų tipų medžiagų: poliesterio ar nailono. Pirmoji medžiaga patikimiau saugo nuo lietaus, o nailonas pasižymi patvarumu bei atsparumu įbrėžimams, yra lengvesnis, tačiau ir tuo pačiu geriau geriantis vandenį. Įsidėmėkite, kad geros palapinės yra laikomos tos, kurių tento ir dugno siūlės yra klijuojamos specialia juosta. Visų prekių charakteristikos yra pateikiamos ir internetinėse parduotuvėse, todėl greitai išsiaiškinsite, kad numatytas pirkinys yra „saugus“.

Konstrukcija

Renkantis palapinę greitai suprasite, kad jos pagal formą būna tunelinės (tai keletas pusiau apvalių lankų, kurie nukreipti savo galais į apačią ir išdėstyti paraleliai vienas kitam bei tarp jų ištiestas tentas) ir kupolinės (dvi karkasinės lazdos palapinės viršuje, kupolo centre susikryžminančios tarpusavyje). Pastarosios yra lengvai pastatomos ir pasižymi patvarumu, išstovi net per didžiausias audras, o tuo tarpu tunelines gali lengviau nuversti stipresnis vėjas, jos laikomos patogesnėmis, nors ir turi sudėtingesnę konstrukciją.

Tad pagrindinis kriterijus renkantis palapinę yra jos dydis, o vėliau jau rinkitės pagal kokybę. Jei planuojate ir mėgstate turistauti, stovyklauti ir leisti laiką gamtoje, tuomet būtinai atkreipkite dėmesį ir į jos konstrukciją, ir į medžiagą bei kitas funkcijas. Sėkmingo apsipirkimo viename didžiausių interneto prekybos centrų varle.lt!