„Orbex“ vejos roboto apžvalga [VIDEO]

Orbex vejos robotų apžvalga

Gražios ir tvarkingos vejos priežiūra reikalauja nemažai nuolatinių pastangų ir laiko. Labai geri pagalbininkai šioje srityje yra vejos robotai. Pasak Varlė.lt specialistų, kiekvienais metais vis daugiau žmonių atranda robotų vejapjovių privalumus ir jų populiarumas auga kaip ant mielių. Šie prietaisai gali veikti autonomiškai, praktiškai nedalyvaujant žmogui. Kadangi vejos robotai yra varomi akumuliatoriais, jie veikia itin tyliai, o tai taip pat suteikia jiems papildomą pranašumą prieš benzinines vejapjoves.

Vejos robotų veikimo principas paprastas – susmulkinti žolę ir paversti ją natūraliomis trąšomis. Labai retai robotai turi nupjautos žolės surinkimo talpą. Dažniausiai roboto vejapjovės veikimo teritorija nustatoma pasitelkiant kontūro laidą. Kontūro laidas montuojamas pagal vejos kraštus, taip nustatoma roboto vejapjovės pjovimo teritorija. Vejos robotui priartėjus prie kontūro laido, jis aptinka signalą, sustoja ir pradeda judėti kita kryptimi.

Varlė.lt specialistai apžvelgė „Orbex S900G“ vejos robotą – įdomų įrenginį, kuris tikrai pravers visiems, kurie gyvena nuosavame name, turi sodą ar sklypą su veja. Vertėtų paminėti, kad gamintojo asortimente šiuo metu yra 4 modeliai, kurie skiriasi tik vejos plotu. Pigiausias modelis pajėgus pjauti žolę 400 m2 plote, brangiausias – 1200 m2, o mūsų apžvalgos herojus – 900 m2 plote. „Orbex“ vejos robotai yra biudžetinės klasės įrenginiai ir jie puikiai tinka žmonėms, kurie nori išbandyti šio tipo įrenginį bei turi santykinai nedidelio ploto vejas.

Modelis Maksimalus vejos plotas
Orbex S400G 400 m2
Orbex S700G 700 m2
Orbex S900G 900 m2
Orbex S1200G 1200 m2

Renkantis vejos robotą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į vejos plotą, bet taip pat į minimalų ir maksimalų pjovimo aukštį bei įveikiamus šlaitus.

„Orbex“ vejos robotai pasižymi 5 padėčių pjovimo aukščiu, kuris gali būti nuo 20 iki 60 mm bei įveikia iki 35% kampo šlaitus. Siauriausias įmanomas vejapjovės praėjimas siekia 0,8 m.

Kiekvieno „Orbex“ roboto komplektacijoje be paties vejos roboto taip pat yra: įkrovimo stotelė, kontūro laidas, tvirtinimo kaisčiai ir 9 atsarginiai peiliukai.
„Orbex“ vejos robotas pasižymi nedideliais matmenimis ir ryškiai žalios spalvos korpusu, kuris žolės fone paverčia įrenginį praktiškai nepastebimu. Vejos robotas efektyviai mulčiuoja – greitai besisukančių peiliukų dėka susmulkina žolę, todėl jie gan greitai išdžiūsta ir supūva, tapdama puikiomis natūraliomis trąšomis naujai augančiai vejai.

Varlė.lt apžvalgos herojus – „Orbex S900G“ turi paslankų pjovimo diską. Paslankus pjovimo mechanizmas – tai plastikinis diskas, prie kurio per visą perimetrą pritvirtinti sulankstomi ašmenys. Kai plastikinis diskas sukasi, dėl išcentrinės jėgos ašmenys atsidaro ir pereina į darbinę padėtį. Šio tipo peilių našumas yra mažesnis nei standžiųjų peilių, tačiau pagrindiniai paslankaus mechanizmo privalumai yra mažesnis triukšmo lygis ir tai, kad jis nėra linkęs lūžti. Tokio tipo pjovimo mechanizmas tinka klasikinėms vejoms.

Reikėtų pažymėti, kad „Orbex“ vejos robotas turi lietaus jutiklį. Ką tai reiškia? Vejos robotai iš esmės nebijo nepalankių oro sąlygų (pasižymi IPX5 klase) ir tikrai gali pjauti žolę lyjant, tačiau tai nėra labai gerai pačiai vejai ir nerekomenduojama gamintojo. Veikiama lietaus žolė praranda elastingumą ir paprastai tiesiog lenkiasi į žemę. Tokią žolę tiksliai nupjauti yra pakankamai sudėtinga, todėl nerekomenduojama pjauti žolės lyjant. Dėl šitos priežasties verta investuoti į vejos pjovimo robotą, kuris turi lietaus jutiklį. Toks įrenginys kaip mūsų apžvalgos herojus akimirksniu reaguoja į lietų, nustoja pjauti žolę ir grįžta į įkrovimo stotelę. Kai oras pagerėja, vejos robotas tęsia savo darbą toje vietoje, kurioje jį nutraukė dėl prasidėjusio lietaus. Taip pat „Orbex“ vejos robotas pasižymi ir pasvirimo, kėlimo bei apsivertimo jutikliais.

Reikėtų akcentuoti, kad norėdami gauti pilną vejos roboto funkcionalumą ir išlaikyti visada naujausios versijos programinę įrangą, turite ją per jūsų 2,4 GHz Wi-Fi arba per Bluetooth 4.0 prijungti prie interneto ir atsisiųsti specialią nemokamą „Orbex“ programėlę. Svarbu paminėti, kad programėlės funkcija nėra paprastas įrenginio valdymo pultas. Tai paremtos debesų kompiuterija neatskiriama vejos roboto ekosistemos dalis, kurios dėka įrenginys gali pasiekti išties unikalias automatinio planavimo instrukcijas iš debesies ir optimizuoti savo veikimą.

Tiek trumpai apie šios dienos apžvalgos herojų – „Orbex“ vejos robotą. Pabaigai, vertėtų pabrėžti, kad gamintojas suteikia visiems savo modeliams 3 metų garantiją. Išsamesnę techninę informaciją apie kiekvieną vejos roboto modelį rasite nuorodoje po šiuo video, o jei turite klausimų – drąsiai konsultuokitės su mūsų Varlė.lt specialistais! Nepamirškite įsigyję robotą, įdėmiai perskaityti ir vadovautis instrukcijoje esančia informacija.