Oficialiai pristatytos „LG G4“ specifikacijos

„LG“ kompanija oficialiai pristatė savo „LG G4“ įrenginį. Paskutines kelias savaites palikdama mažai erdvės vaizduotei kompanija atskleisdavo tam tikras detales, susijusias su „G4“. Visą likusią informaciją „LG“ atskleidė vakar visame pasaulyje vykusių spaudos konferencijų metu.

„LG G4“ yra „G3“ modelio įpėdinys ir tai jame ryškiai atsispindi: naujasis telefonas perėmė nemažai pirmtako savybių.

Techniniai duomenys
Išmatavimai 148,9 × 76,1 × 9,8 mm LTE Cat 6 (iki 300 Mb/s)
Svoris 155 g Wi-Fi dvijuostis, ac
Ekranas 5,5 colių NFC Taip
2560 × 1440 Micro-SD Taip
LCD Integruota atmintis 32 GB
Procesorius Snapdragon 808 Triukšmo mažinimas Taip
2 × 1,82 GHz Cortex-A57
4 × 1,44 GHz Cortex-A53
RAM 3 GB
Adreno 418 Akumuliatorius 3000 mAh
Galinė kamera Nuotraukos: 16 MP, jutiklis 1/2.6″, OIS, F/1.8, dual-LED, automatinis fokusavimas, HDR
Video: 4K @ 30 kl./sek.
Priekinė kamera Nuotraukos: 8 MP, F/2.0
Video: 1080p @ 30 kl./sek.

Pagrindinis pokytis šio telefono korpuse yra tas, kad dabar įrenginys bus dviejų versijų: su plastmasiniu galiniu dangteliu, panašiu į tą, kurią turėjo „G3“ (baltu, pilku ar auksiniu) ir padengtu oda. Pažymima, kad tai bus tikroji oda, o ne tariamoji, kokią turi dauguma „Samsung“ išmaniųjų telefonų. „LG G4“ yra kiek didesnis nei „G3“, tačiau jo korpusas yra maloniau profiliuotas ir pritaikytas delnui, todėl papildomi milimetrai (1,5 mm pločio ir 2,5 mm ilgio) čia labai netrukdo. Maloni naujiena yra ta, jog „G4“ įrenginio ekranas (t.y. jo stiklinis paviršius, nes pati matrica yra plokščia) yra lengvai užapvalintas – ne taip stipriai kaip „LG G Flex“ telefonuose, tačiau pastebimai. Pažymima, jog panašus sprendimas kažkada buvo pritaikytas „Nexus S“ įrenginyje.

g4_leather

Akivaizdu, jog daug dėmesio skirta kameros tobulinimui. „G3“ pasižymėjo kameros naudojimosi lengvumu ir patogumu, nors vaizdo kokybės požiūriu dar turėjo kur tobulėti. „LG“ šią patikrintą formulę papildė keliais papildomais elementais, orientuotais tiek į mažiau, tiek į daugiau reiklius naudotojus.  Dabar jutiklis turi 16 MP skiriamosios gebos (tikslus matricos modelis: „Sony IMX234“), o šviesa į jį patenka per F/1.8 objektyvą. Šiuo metu flagmanų standartas yra F/2.0-F/2.2, todėl šiuo atveju „LG“ turi pranašumą, kuris turėtų teigiamai atsispindėti nuotraukų, darytų silpnomis apšvietimo sąlygomis, kokybėje. Naujojo „LG“ telefono kameros sąsaja aprūpinta rankiniu režimu, kurio dėka galima reguliuoti įvairius parametrus, atvaizduoti histogramą ir įrašyti RAW formato nuotraukas. Žinoma, „LG“ nėra pirmoji kompanija savo išmaniuosiuose telefonuose įgyvendinanti tokias pažangias fotografavimo funkcijas („Nokia“ čia irgi turi kuo pasigirti).

Puikių patobulinimų taip pat susilaukė ekranas. „G3“ – tai vienas pirmųjų išmaniųjų telefonų su QHD ekranu. Tai būtų tikrai imponuojantis pasiekimas, tačiau tragiškas kalibravimas neleidžia jo vertinti labai teigiamai. Naujoji „G4“ matrica turi tokią pat 5,5 colių įstrižainę ir 2560 × 1440 pikselių skiriamąją gebą, tačiau dabar gali pasigirti platesne spalvų gama (kitaip tariant, naujasis įrenginys pajėgus rodyti intensyvesnes spalvas). Taip pat pavyko pagerinti statinį kontrastą, kuris „Quantum IPS Display“ skydelyje siekia net 1500:1.

Kita su „G4“ susijusi įdomybė – tai jo procesorius. Nors „G Flex 2“ LG gamintojai buvo nusprendę panaudoti galingiausią prieinamą „Qualcomm sistemą“, t.y. „Snapdragon 810“, „G4“ įrenginyje yra viena klase silpnesnis lustas, t.y. – „Snapdragon 808“. Pagrindinis skirtumas tarp šių vienetų – tai skirtingas branduolių skaičius („Snapdragon 808“ turi 2 „Cortex-A57“ branduolius, o „Snapdragon 810“ keturis „Cortex-A57“ branduolius) ir GPU našumas („Adreno 430“ procesoriuje „Snapdragon 810“ vs. „Adreno 418“ „Snapdragon 808“ procesoriuje).

„LG G4“ turi „Android 5.1“ operacinę sistemą su naujausia „LG UX 4.0“ vartotojo sąsaja. Tai įdomus išmanusis telefonas, kuris ko gero turėtų patikti tiems, kurių nesužavėjo „Galaxy S6“ pokyčiai, nes „G4“ – vienintelis žinomo prekės ženklo flagmanas, pasižymintis keičiama baterija ir atminties kortelių lizdu.

Šaltinis: PcLab