Nosies ir ausų plaukų skutimosi mašinėlės

Daugybei vyrų, peržengusių 30 metų ribą, iš nosies pradeda lįsti plaukai. Tai normalu. Plaukai nosyje auga nuo pat vaikystės. Jų funkcija yra filtruoti orą nuo dulkių, tad neturintiems nosyje plaukų padidėja rizika susirgti kvėpavimo takų ligomis.

 

Kol plaukai lieka nosyje, tol viskas gerai. Problema atsiranda tada, kai nosies plaukai ima lįsti iš nosies į išorę. Kai kurie šaltiniai teigia, kad tai nuo hormonų sutrikimų, taip pat streso. Kai kurie nosies plaukai pradeda žilti ir tampa ypač gerai matomi. Grožio šiuolaikinėje visuomenėje jie neduoda, greičiau priešingai, yra laikomi apsileidimo požymiu, todėl dažnas vyras siekia jų atsikratyti. Naikinti nosies plaukus galima trimis būdais – depiliacija vašku ir specialiomis priemonėmis, plaukus išrauti pincetu, plaukus kirpti nuolatos.

 

Depiliacija ir pincetas – skausmingi ir nemalonūs būdai. Be to, nelabai estetiški. Dėl to rekomenduojama nosies ir ausų plaukus skusti specialiomis plaukų kirpimo mašinėlėmis. Jų galima įsigyti internetu, tačiau reiktų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų, renkantis nosies plaukų kirpimo mašinėles.

 

Pirmiausiai reiktų pastebėti, kaip greitai atauga nukirpti plaukai. Ar jų kiekis būna gana didelis. Jei didelis, rekomenduojame rinkti plaunamas kirpimo mašinėles. Jų antgaliai pilnai išrenkami iki pat varikliuko ir gali būti plaunami po tekančiu vandeniu.

 

Kitas svarbus momentas yra apšvietimas. Jei dažnai keliaujate ir mašinėle naudojatės ne namuose, gali prireikti papildomo apšvietimo. Kai kurios nosies plaukų skutimo mašinėlės turi įmontuotą nedidelį žibintuvėlį, kuris pašviečia tiesiai į nosį, kad būtų galima veidrodyje pamatyti, ar švariai pašalinti plaukai.

 

Nosies plaukų kirpimo mašinėlės skiriasi savo veikimo principu. Vienos kirpimo mechanizmą judina iš kairės į dešinę, kaip standartinė plaukų kirpimo mašinėlė. Tokios konstrukcijos mašinėlę nosyje reikia apsukti, kad būtų pašalinta kuo daugiau plaukų. Populiariausia forma – apvalios mašinėlės, veikiančios panašiai kaip elektriniai dantų šepetėliai – ant antgalio pritvirtinamas kūgio formos kirpimo mechanizmas, kuris pagauna plaukelius ir sukdamasis dideliu greičiu juos nukerpa. Su tokiu nosies plaukus kirpti patogiau.

 

Priedai yra labai svarbi šio aparato dalis. Paprastai šia kirpimo mašinėle galima kirpti ne tik nosies, bet ir ausų plaukus, kurie auga ausies kaušelyje, taip pat aplink ausis. Kai kuriems vyrams labai smarkiai želia ir antakiai, tad kartais reikia juos taip pat palyginti. Tada rekomenduojama pasiieškoti kirpimo mašinėlių, turinčių specialius antgalius antakiams formuoti. Gali būti kelių ilgių priedai, padarantys antakius trumpesnius arbva ilgesnius.

 

Visos nosies plaukų kirpimo mašinėlės veikia su baterijomis, tad reiktų baterijas įsigyti atskirai. Kai kurios mašinėlės taip pat turi ir kelioninį krepšelį, skirtą susidėti valymo priemones (šepetėlį) ir priedus.

 

Kaina šių mašinėlių nėra labai aukšta – nuo 13 iki 100 litų, priklausomai nuo priedų gausos, funkcijų ir, žinoma, gamintojo prekės ženklo.

 

Ši nosies plaukų kirpimo mašinėlė turėtų būti kiekvieno vyro namuose, nes iš nosies kyšantys plaukai nėra gražu, seksualu ir malonu.