New MySpace – nauja erdvė, naujos ir problemos!

MySpace – arba „Facebook laikais iki Facebook“ – ir jo vargšelis Tomas nusprendė, kad laikas nustoti būti visų tingių pajuokų objektu. Todėl svetainė atsinaujino, pasigriebė Justiną Timberlake‘ą su jo nauju albumu ir pristato save labiau kaip muzikinį socialinį tinklą, kurio diskografijoje yra 50 mln. dainų.

Bet ne viskas šviesu šiuose internetiniuose vandenyse. Merlin, atstovaujanti tokius mažesnius atlikėjus kaip Arcade Fire ir daug kitų man nežinomų grupių, teigė, kad jų klientų kūriniai svetainėje transliuojami nelagaliai. MySpace atšauna, kad kontraktas su Merlin yra nutrauktas, o prasikaltusias daineles sukėlė ne ką mažiau prasikaltę ir RIAA smogiamųjų dalinių persekiojami vartotojai (pvz., tu, aš). Taip pat žadama Merlin prašymu išmesti nelegaliai patalpintus kūrinius (oficialius žvaigždžių puslapius galima atpažinti iš mažos, mėlynos „v“ raidės).

Ar tai didelė tragedija? YouTube panašios nuodėmės atleidžiamos, kita vertus, kai kurie teigia, kad svetainėms, panašioms į Spotify, sunkiai iškovojus teisę transliuoti muziką, tai yra labai negražus akmuo į panašios iniciatyvos daržą. Ir labai negrabu iš MySpace pusės.
Naujasis MySpace gyvena šiuo adresu: https://new.myspace.com/.