Naujas ekstremalių nuotykių herojus – „GoPro HERO6 Black“

GoPro Hero6 Black

„GoPro“ pasiūloje atsirado naujas modelis: „GoPro HERO6 Black“. Pasak Varle.lt veiksmo kamerų specialistų, naujiena mažai kuo skiriasi nuo praeitų metų „GoPro HERO5 Black“ modelio, tačiau reiklesni naudotojai tikrai atkreips dėmesį į 4K/60p formato palaikymą ir kitas naujovės.

Pažįstamas dizainas

Išoriškai „GoPro HERO6 Black“ pasižymi beveik tokiu dizainu, kokį turėjo praeitų metų „GoPro HERO5 Black“. Turime tuos pačius valdymo elementus. Čia yra tik vienas mygtukas ir 2 megapikselių jutiklinis ekranas galinėje dalyje. Priekinėje veiksmo kameros korpuso slayje taip pat yra LCD ekranėlis, kuriame galima matyti baterijos įkrovimo lygį, įrašo trukmę, laisvos atminties kortelėje talpą ir kitą aktualią filmavimo metu informaciją.

GoPro HERO6 Black

Sausumoje ir po vandeniu

„GoPro HERO6 Black“ veiksmo kamera yra pasiruošusi visiems nuotykiams po vandeniu. Su kamera galima nardyti iki 10 metrų gylyje be jokios papildomos korpuso apsaugos.  Tiesa, su apsauga galima nardyti net 60 metrų gylyje. Šiuo požiūriu naujiena pasiėmė visus pirmtako privalumus.

GoPro HERO6 Black

Sklandūs ir švarūs 4K vaizdo įrašai

Pagrindinė inovacija yra nematoma akims. Tai yra „GP1“ procesorius. Lyginant su praeitų metų modeliu, jis „GoPro HERO6 Black“ kamerą padarė dvigubai galingesne. Visų pirma, turime galimybę filmuoti 4K raiškoje su 60 kadrų per sekundę sparta, kas labai svarbu dinaminiams filmukams, kai reikalų turime su tikru veiksmu. Didelė kadrų sparta padarys vaizdą sklandesnį, gyvesnį ir tikslesnį. Antra, galingas procesorius leis filmuoti sulėtintu režimu Full HD raiškose su 240 kadrų per sekundę sparta. Trečia, turime patobulintą skaitmeninę vaizdo stabilizaciją. Taip pat „GoPro“ teigia, kad naujoji kamera užtikrins aukštesnę vaizdo kokybę esant nepalankioms apšvietimo sąlygoms.

GoPro HERO6 Black

HDR nuotraukos

Žinoma, veiksmo kameros reikalingos filmavimui, tačiau jos pajėgios ir fotografuoti. „GoPro HERO6 Black“ leidžia užfiksuoti 12 megapikselių kadrus ir išsaugoti juos RAW formate. Būtina pažymėti tai, kad naujoje kameroje atsirado išplėsto dinaminio diapazono režimo palaikymas.

GoPro HERO6 Black

„GoPro QuikStories“

2016 m. socialiniame tinkle „Instagram“ atsirado istorijos – naujas turinio tipas (pasiskolintas iš „Snapchat“), kuris leidžia dalintis įvairiomis kasdienybės akimirkomis, tačiau atvaizduojamas atskirame bloke ir todėl neteršia nei socialinio tinklo sienos, nei jūsų profilio. Vėliau istorijos atsirado ir „Facebook“. „GoPro QuikStories“ funkcija kartu su tokio pat pavadinimo mobilia programėle yra skirta būtent tokių istorijų – trumpų filmukų kūrimui.  Kai tik sujungsite „GoPro HERO6 Black“ ir išmanųjį telefoną, vaizdo įrašai pradės automatiškai siųstis į mobilųjį įrenginį, kur foniniame režime „Quick“ programėlės montuos gražias istorija iš įvykių per paskutines 72 valandas. Paėmus išmanųjį telefoną į rankas, pamatysite jau paruoštus filmukus, kuriuos galima bus apkirpti, papuošti užrašais ir lipdukais. Išsaugotos istorijos bus prieinamos 7 dienas, vėliau jos automatiškai pašalinamos siekiant atlaisvinti atmintį.

Ryšio moduliai

„GoPro HERO6 Black“ turi patobulintas ryšio sąsajas. Dabar kamera palaiko Wi-Fi 5 GHz, o ta leidžia vaizdo įrašus įkrauti į internetą ir telefoną net trys kartus greičiau nei galėjo „GoPro HERO5 Black“. Taip pat čia yra „Bluetooth“ modulis, kuris leidžia panaudoti išmanųjį kaip nuotolinio valdymo pultą ir GPS imtuvas, skirtas informacijos apie  maršrutą, aukščio pasikeitimams, judėjimo greičio ir t.t. pridėjimui.

Valdymas balsu

Kai rankos užimtos arba „GoPro HERO6 Black“ jau yra pritvirtinta reikiamoje vietoje ir nenorite jos nuimti, galima pasinaudoti balso komandomis. Kamera supranta 12 frazių. Tiesa, lietuvių kalba nėra palaikoma.

Švaraus garso įrašymas

„GoPro HERO6 Black“ gali įrašyti kokybišką garsą net ir be mikrofono ir apsaugos nuo vėjo. Filmavimo metu kamera analizuoja aplinką trjų mikrofonų pagalba ir tokiu būdu pasirenka geriausią garso signalą arba sujungia keletą signalų į vieną.

Veikimo laikas

„GoPro HERO6 Black“ autonominio veikimo laikas labai nepasikeitė. Čia turime tą pačią 1220 mAh bateriją, kurios užteks valandai 4K filmavimams ir 2 valandoms Full HD vaizdo įrašymui. Įkrovimui naudojama C tipo USB.

GoPro HERO6 Black

Apibendrinimas

Nors žvelgiant iš funkcionalumų perspektyvos „GoPro HERO6 Black“ nelabai kuo skiriasi nuo  „GoPro HERO5 Black“, galingo procesoriaus ir galimybės filmuoti 4K/60p raiškoje dėka, tai yra padorus serijos atnaujinimas. Viena svarbiausių naujovių – „QuikStories“ mobili programėlė greitam filmukų montavimui. Varle.lt veiksmo kamerų specialistų teigimu, naujiena „GoPro HERO6 Black“ patiks rimtiems filmuotojams, kuriems svarbu gauti aukščiausio lygio kokybę ekstremaliomis sąlygomis.