Naujas ekstremalių nuotykių herojus – „GoPro HERO6 Black“ apžvalga

Ankstesnę žymaus „GoPro“ gamintojo veiksmo kamerą „HERO5“ daugelis pavadino idealia, tačiau visi žinome, kad tobulumui ribų nėra. Dėl šitos priežasties „GoPro“ vėl pavyko nustebinti tuos, kurie mėgsta filmuoti savo nuotykius ir ekstremalias patirtis. „HERO 6 Black“ pavadinta naujiena išoriškai praktiškai nesiskiria nuo savo pirmtako. Ir nepaisant to, Varle.lt veiksmo kamerų specialistų teigimu, tai yra visiškai kita kamera su žymiai platesnėmis galimybėmis. Apie „HERO 6 Black“ kamerą, jos galimybes bei tai, kuo ji skiriasi nuo „GoPro HERO5 Black“ sužinokite daugiau Varle.lt veiksmo kamerų ekspertų parengtoje apžvalgoje.

Dizainas

Veiksmo kamera atrodo nepaprastai lakoniškai. Ji pasižymi tokias matmemis: 45,5х62х32 mm ir sveria tik 117 g. „GoPro HERO6 Black“ lengvai telpa delne. Galinėje korpuso dalyje yra 2 col. įtsrižainės ekranas, kurį galima naudoti kaip vaizdo ieškiklį. Jis palaiko jutiklinio priartinimo funkciją, kuri leidžia lengvai padidinti ar sumažinti į kadrą patenkančius objektus. Priekinėje korpuso dalyje taip pat yra ekranas, tik čia jis mažytis ir monochrominis. Šiame ekrane atvaizduojama informacija apie baterijos įkrovimo lygį, įrašo trukmę, vietą, likusią atminties kortelėje laisvą atmintį. „GoPro HERO6 Black“ kūrėjai nusprendė, kad kameros valdymui pakaks vieno mygtuko, kuris yra išdėstytas ant dešinės pusės kraštinės.

Reikėtų pažymėti tai, kad veiksmo kameros korpusas yra apsaugotas nuo drėgmės, todėl be apsaugos galima su ja pasinerti iki 10 metrų gylyje ir nebijoti, kad įrenginiui kas nors atsitiks. Na, o jeigu turite papildomą apsaugą nuo vandens, nardyti galima giliau – net iki 60 metrų.

Naujas procesorius – aukštesnė filmavimo kokybė

Varle.lt veiksmo kamerų specialistų teigimu, esminiai pakeitimai yra susiję su „GoPro“ veiksmo kameros vidinės konstrukcijos elementais. „GoPro HERO 6 Black“ turi naujausią „GP1“ procesorių, kuris leidžia filmuoti 4K raiškoje su 60 kadrų pe sekundę sparta. Tai ypač svarbu jei filmuojate maksimaliai dinamiškas scenas, nes atkuriami vaizdo įrašai atrodys ypač sklandžiai ir tikroviškai.

„GoPro HERO6 Black“ aprūpina „slow motion“ Full HD su 240 kadrų per sekundę sparta filmavimo režimu, kuri irgi užtikrina atkuriamų filmukų sklandumą ir tikroviškumą.

Naujas procesorius užtikrina patobulintą skaitmeninį vaizdo stabilizavimą. Dar viena „GP1“ ypatybė – galimybė gauti kokybiškus kadrus esant silpnam apšvietimui. Nuo šiol nusileidusi saulė ar atplaukę debesys netrukdys nufilmuoti tikrai puikų vaizdo įrašą.

Valdymas balsu

Kaip jau buvo minėta anksčiau, „GoPro HERO6“ yra tik vienas mygtukas. Iš dalies tokį sprendimą paaiškina tai, kad ši veiksmo kamera supranta balso komandas įvairiomis kalbomis. Tiesa, lietuvių kalbos „GoPro HERO 6 Black“ nesupranta. Valdymo balsu funkcija pravers tuo atveju, kai jūsų rankos užimtos arba kamera pritvirtinta taip, kad nenorite jos nuimti.

Ne tik vaizdo įrašai, bet ir nuotraukos

„GoPro HERO6 Black“ galima naudoti kaip fotoaparatą. Įrenginys fiksuoja 12 megapikselių raiškos vaizdus. Kamera pajėgi fiksuoti RAW formato vaizdus. Toks formatas puikiai tinka tolimesniam apdorojimui naudojantis profesionaliomis nuotraukų redagavimo programomis. Didelio dinaminio diapazono HDR palaikymas leidžia gauti maksimaliai kontrastingas ir detalizuotas nuotraukas.  Taip pat reikėtų paminėti tai, kad „GoPro HERO6 Black“ kameroje yra numatytas serijinis režimas.

Puikus garsas

Vaizdo įrašai įrašomi su garsu, kurio kokybė yra verta didžiausių pagyrų. Tam, kad būtų pasiektas toks rezultatas, „GoPro“ kūrėjai į „HERO6 Black“ integravo tris mikrofonus. Filmuojant pasirenkamas vienas geriausias signalas iš trijų arba visi signalai sujungiami į vieną.

Autonominio veikimo laikas

Naujiena turi tokią pat bateriją, kokia yra „GoPro HERO5 Black“ įrenginyje ir tai yra labai patogu. Filmuojant FullHD raiškoje energijos užteks maždaug 1,5 –2 valandoms, o filmuojant 4K – valandai.

Bevielės sąsajos

Veiksmo kamera yra aprūpinta Wi-Fi moduliu, kuris veikia su 5 GHz dažniu. Tai leidžia neįtikėtinai greitai įkelti vaizdo įrašus į internetą ar persiųsti juos į išmanųjį telefoną. GPS palaikymas suteikia galimybę paversti išmanųjį telefoną nuotolinio valdymo pultu, o integruotas GPS imtuvas papildys vaizdo įrašus svarbia informacija: koordinatėmis, judesio greičiu ir kt.

„QuickStories“

„GoPro HERO6“ palaiko „QuickStories“ funkciją, kuri leidžia kurti trumpas ir ryškias istorijas iš užfiksuotų kadrų ir nufilmuotos medžiagos ir dalintis jomis socialiniuose tinkluose. Pasak Varle.lt veiksmo kamerų specialistų, tai veikia tokiu būdu: išmaniajame telefone nustatoma atitinkama programėlė, kuri tada, kai tarp kameros ir mobilaus įrenginio nusistato ryšis, naudoja turinį ir automatiniame režime montuoja filmukus-istorijas iš įvykių per paskutines 72 valandas. Parengtą vaizdo įrašą galima koreguoti rankiniu būdu, pridėti įvairius užrašus, lipdukus. Toks turinys telefono atmintyje saugomas 7 dienas, o vėliau automatiškai pašalinamas.

Kuo naujiena skiriasi nuo „GoPro HERO5 Black“?

Iš pirmo žvilgsnio naujoji veiksmo kamera niekuo nesiskiria nuo savo ankstesnio modelio:  tas pats dizainas, tie patys matmenys, tas pats valdymo mygtukas, praktiškas tas pats svoris (naujiena sveria vos 1 gramu mažiau), tačiau vidinės konstrukcijos elementuose galima pastybėti ryškių pokyčių. Štai 5 dalykai, kuriuos pasak Varle.lt veiksmo kameros specialistų, ypač reikėtų išskirti:

  • Patobulintas vaizdo stabilizavimas. Ir nors čia jis vis dar optinis, o ne skaitmeninis, „HERO6 Black“ filmuoja žymiai sklandžiau nei jos pirmtakė.
  • Naujasis jau minėtas „GP1“ procesorius – unikalus „GoPro“ darbas šioje srityje. Naujo procesoriaus dėka pagerėjo vaizdų kokybė, spalvų perteikimas, dinaminio AE nustatymas, kas itin svarbu filmuojant esant silpnam ar dažnai kintamam apšvietimui.
  • Atsirado kameros įjungimo balsu komanda. Tereikia pasakyti „GoPro Wake Up“ – kamera įsijungia ir gali būti budėjimo režime 8 val.
  • Patobulintos kompiuterinio matymo ir mašininio mokymo galimybės, kurios leidžia „HERO6“ geriau suprasti judesio dinamiką ir išanksto nustatyti svarbiausius momentus (angl. highlights) priklausomai nuo to, kas vyksta kadre.
  • Atsirado naujas 4K filmavimo režimas su 4:3 kraštinių santykiu. Šiame režime galima filmuoti plačiu kampu (angl. Wide) su 30/25/24 kadrų per sekundę sparta. Apdorojant tokiu formatu nufilmuotą medžiagą turite daugiau kadravimo galimybių neprarandant vaizdo kokybės.

Apibendrinimas

„GoPro HERO6“ filmuoja geriau nei jos pirmtakas ir siūlo naudotojui platesnį galimybių spektrą. Jeigu mėgstate filmuoti savo nuotykius ir dalintis jais su draugais ir šeima, ši veiksmo kamera tikrai jums turėtų patikti. Varle.lt veiksmo kamerų specialistų teigimu, naują „GoPro“ kamerą galima drąsiai rekomenduoti tiems, kas domisi naujienomis ir yra pasiruošę bei nori išbandyti visus šio naujo įrenginio atnaujinimus. Pripažinkime, būtų tikrai neprotinga žavėtis naujo procesoriaus galimybėmis ir filmavimo kokybe tada, kai jūsų kamera tiesiog guli ant stalo ir laukia lemtingos valandos. Reikėtų pažymėti tai, kad „GoPro HERO6 Black“ – tai ne tik patikimas kelionių palydovas ar draugas šokant su parašiutu, tyrinėjant kalnus ir pan. Tai dar ir puiki kamera gyvenimui, skirta tam, kad galėtume pagauti kiekvieną naujos dienos akimirką ir ją kokybiškai užfiksuoti.