Moteriškų rankinių magija… Kaip teisingai pasirinkti?

Jokia naujiena, kad rankinė moterims – tai kur kas daugiau nei praktiškas aksesuaras ar būtina aprangos detalė. Iš esmės rankinė kalba apie jos savininkės stilių ir asmenybę. Rankinės modelis įprastai renkamas atsižvelgiant į progą, todėl tikrų damų garderobe galima aptikti mažiausiai kelis variantus.

Rankinių tipai

Tiek pačių tipų, tiek rankinių skirstymo būdų yra labai daug. Tačiau užtenka pažvelgti į praktišką rankinės nešiojimo aspektą ir užduoti sau klausimą: kur ketinu ją nešioti? Tada aiškiai išryškėja bent keli jų tipai.

Klasikinės rankinės

Kaip taisyklė, tai didelių dydžių, stačiakampio arba trapecijos formos su mažu arba vidutinio ilgio laikikliu (rankena) rankinės. Įprastai jos būna juodos, rudos, tamsiai mėlynos, baltos ar raudonos spalvos. Neturi daug puošnių elementų. Užsegamos užtrauktuku arba magnetinėmis spaudėmis.

Kokioms progoms tinka? Klasikinės rankinės yra labiau formalios, bendrai tinkančios tiek darbui, tiek paprastam nešiojimui kasdien. Tokios rankinės labiausiai dera prie klasikinių rūbų: švarkelių, sijonų, klasikinių suknelių, kelnių arba džinsų ir marškinėlių derinio.

Išeiginės rankinės

Šias rankines galima priskirti grupei, kurioje telpa tiek mini rankinukai su dirželiu skersai arba ant peties, tiek delninukės be dirželio. Kaip nurodo pats pavadinimas, šios rankinės yra skirtos tam tikrai progai, todėl jų išskirtinis bruožas yra reprezentaciniai papuošimai (blizgučiai, karuoliukai, sagtys). Priklausomai nuo modelio, kiekviena rankinė pasižymės savito tipo ir ilgio dirželiu bei bus skirtingo dydžio (kai kuriose sutalpinsime tik pudrą ir lūpdažį).

Kokioms progoms tinka? Į šį klausimą atsako jau pats pavadinimas – rankinės tinka įvarioms ypatingoms progoms: baliams, vakarėliams, renginiams ar pristatymams. Nepamirškime, kad proginė rankinė būtinai turi derėti prie mūsų aprangos ne tik savo spalva, bet taip pat faktūra ir stiliumi.

Laisvalaikio (neformalios) rankinės

Čia yra didžiausias pasirinkimas: kelioninės rankinės, rankinės pirkiniams ir sportinės, paplūdimio rankinės ir pan. Apskritai šioje kategorijoje rasime visą spektrą originalių formų, dydžių bei skirtingos paskirties rankinių. Svarbu nepamiršti, kad tai kasdienės rankinės, todėl jos turi būti patogios, talpios ir praktiškos. Šio tipo rankinės lemia mūsų stilių: pabrėžia charakterį ir jį komunikuoja.

Kokioms progoms tinka? Tinka nešioti kasdien neformaliose situacijose: einant apsipirkti, pas gydytoją, kelionėje, einant į paplūdimį, į susitikimą su draugais ir t.t. Tokią rankinę taip pat vertėtų derinti prie aprangos.

Kaip teisingai pasirinkti rankine

Rankinių pasirinkimo ir derinimo principai

Visų pirma, rinktis rankinę reiktų pagal savo figūros tipą. Žemo ūgio damos neatrodys gerai su didele rankine. Aukštesnės bei stambesnės moterys ir merginos vidutiniškai atrodys su maža delninuke.

Ką turėtum žinoti?

Rankinė ir krūtinės forma

Taip tai ne klaida – renkantis rankinę rekomenduojama atkreipti dėmesį į krūtinės formą. Iš pirmo žvilgsnio toks patarimas gali atrodyti absurdiškas, tačiau iš tikrųjų tam yra paaiškinimas. Jei esate pakankamai didelės krūtinės savininkė ir turite plačius klubus, nepirkite rankinės su trumpa rankena. Kodėl? Nes jei pakabinsite ją ant pečių, jį sieks būtent krūtinės liniją ir dar labiau ją didins. Tuo tarpu rankinė su ilgesne rankena/dirželiu efektyviai nukreips dėmesį nuo Jūsų krūtinės ir pečių. Jei turite nedidelę krūtinę, elkitės analogiškai – rinkitės rankines su mažomis rankenomis ir dirželiais. Jos optiškai suteiks apimties.

Rankinė ir liemuo, klubai ir kojos

Jei turite plačius klubus, pilvą ar juosmenį, Jus dar labiau storins rankinės, kurios baigiasi ties pečiais. Todėl tokiu atveju nerekomenduojama rinktis rankinių, kurias užsidėjus jos baigiasi klubų ar liemens srityje, nes dėmesį trauks apvalios formos. Taip pat tokios figūros atveju nereikėtų rinktis puoštų įvairiais dideliais elementais rankinių.

Labai smulkioms moterims, turinčioms siaurą liemenį idealiai tinka delninės. Jos neturi būti labai mažos, nes delninė – tai ne tik rankinė vakarui. Pasirūpinkite, kad delninė būtų su vidutinio dydžio rankena ar dirželiu, nes tai tobulai pabrėš Jūsų lieknumą. Jei esate ilgų kojų savininkė, rankinės su ilgomis rankenomis optiškai dar labiau lieknins kojas. Jei esate žemesnio ūgio, rinkitės klasikinių formų rankines.

Rankinė ir figūra bei ūgis

Rankinė turi būti suderinama su Jūsų ūgiu ir figūra. Kaip? Turinčioms kvadrato formos figūrą nerekomenduojama rinktis mažų, didelių gabaritų rankinių, nes jos dar labiau optiškai padins savo savininkę. Tokiu atveju siūloma rinktis vidutinio dydžio modelius. Tačiau jei esate iš tų, kurios mėgsta delnines, rinkitės kuo didesnes. Jei esate labai aukšta ir liekna, galite sau leisti didesnių gabaritų rankinę.  Tačiau tokiu atveju reikėtų atsisakyti labai ilgų ir siaurų variantų, kurie labiau tinka lieknoms, tačiau žemesnio ūgio moterims.

Rankinės dizainas, spalva ir stilius turi derėti prie aprangos. Pavyzdžiui, jei Jūsų aprangoje dominuoja viena spalva, parinkite į ją panašią ir rankinės spalvą. Šiandien stilistai tvirtina, kad batų ir rankinės atitikimo taisyklė yra nebeaktuali, tačiau neatmetama, kad rankinė turi derėti prie kitų aksesuarų, pavyzdžiui, diržo ar pirštinių. Tačiau nepamirškime šio principo: bent viena spalva turi kartotis ir rankinėje, ir aprangoje.

 

Verta spintoje turėti bent tris rankines: klasikinę (tinkančią darbui), išeiginę ir kasdienę-laisvalaikio. Tai pagrindinis „minimumas“, kuris užtikrins Jums patogumą, o šiaip, iš esmės, rankinių, kaip ir suknelių per daug juk nebūna 🙂