Moteriškos kojinės

Nors vyrams kartais atrodo, kad moterys turi per daug garderobo, iš tiesų kiekviena dailiosios lyties atstovė atsakys, kad kiekvienas drabužis jai yra reikalingas. Ne tik įvairių stilių ir spalvų suknelės ar kostiumėliai, bet net ir visas kalnas įvairaus apatinio trikotažo, pėdkelnių ir kojinių. Beje, protinga ir savimi besirūpinanti moteris kojinių ir kojinaičių tikrai turi visą kalną. Dažnai tam prireikia specialios talpinimo vietos – stalčiaus ar dailios dėžutės. Moterys, skirtingai negu vyrai, dažnai žino, kaip nešioti kojines. Mat jos itin bijo peršalti ar jaustis nejaukiai, todėl turi kojinių patiems įvairiausiems gyvenimo momentams.

Spalvingos ir paprastos

Kartais vyrams gali pasirodyti keista, tačiau iš tiesų moterys, net pirkdamos pačias paprasčiausias kojines, skiria tam labai daug dėmesio. Jeigu vyrai dažnai renkasi įprastines tamsių spalvų kojines, į kurias daug dėmesio neskiria, tai moterims svarbu ne tik forma, ilgis, spalvos, bet ir sudėtis. Norinčioms pasirūpinti savo kojomis, patariama pirkti šimtaprocentines plonos vilnos medžiagines kojines. Jos puikiai tinka šiltu metu laiku, nes koja neprakaituoja. Puikus derinys, jei tokių kojinių sudėtyje bus ir šiek tiek neilono, nes tai padės kojinėms ilgiau išlaikyti savo formą. Tačiau ieškant kojinių šaltam metų sezonui patariama rinktis nemaišytų audinių gaminius. Nors dažnai populiarėja įmantrios kelių medžiagų kojinės, tai toli gražu nėra geriausias pasirinkimas, nes taip pagamintos kojinės nesuteikia tinkamos šilumos, be to dažnai atrodo itin nedailiai. Itin šaltam metų sezonui galima rinktis frotines kojines, kurios suteikia daug šilumos, be to yra labai patvarios ir kokybiškos. Nenusiskalbia po pirmų skalbimų bei ilgai išlaiko stangrumą.

Gydymui ir malonumui

Ne dažnas žino, tačiau kojinės gali tapti ir puikiu gydymo metodu. Moterims tai ypač aktualu. Mat dirbančioms stovimą darbą arba pagimdžiusioms moterims itin dažnai paūmėja įvairios kojų ir kojų venų ligos. Ligos paūmėjimas gali būti gydomas vaistais arba operacija, tačiau norėdamos apsisaugoti arba padėti kojoms pailsėti, dailiosios lyties atstovės dažnai renkasi kompresines kojines. Tokio tipo kojinės gali tapti geriausiu Jūsų kojų draugu. Jas galima mūvėti kiekvieną vakarą po darbo, tuomet kojos pailsi po visos dienos, lengviau cirkuliuoja kraujas. Gydytojai pastebi, jog moterims, jaunystėje nešiojančioms kompresines kojines, žymiai rečiau tenka susidurti su kojų kraujagyslių problemomis.

Mėgstančioms itin didelį komfortą ir vertinančioms savo dailias kojas, specialistai šiandien siūlo dar vieną kojinių tipą – masažuojančias kojines. Šias kojines taip pat patariama rinktis daug aktyviai dirbant, kuomet per dieną kojoms tenka itin didelis krūvis. Masažuojančias kojines dažnai atranda ir besilaukiančios moterys, kurios pradeda skųstis nuolatiniu kojų nuovargiu ar net skausmu. Renkantis masažuojančias kojines labai gerai atkreipkite dėmesį į kojinių dydį ir jų sudėtį. Geriausia tokias kojines pirkti specializuotose parduotuvėse ar interneto drabužių prekybos vietose, kur pasirinkimas itin platus.

Moteriškai elegancijai

Kojines, kaip ir pėdkelnes, dažnai moterys renkasi ne tik pagal savo dydį, bet ir stilių. Paskutiniais metais ypač išpopuliarėjo įvairiausių raštų pėdkelnės ir kojinės. Mados ekspertai įspėja – net ir labai besižavint spalvingais kojinių raštais, reikia būti atsargioms renkantis šį aprangos akcentą, mat kojinės privalo derėti su visu stiliumi. Jei mėgstate klasikinį stilių ir dažniausiai puošiatės vienspalviais griežtais drabužiais, prie Jūsų aprangos puikiai derės raštuotos kojinės, suteiksiančios Jums šiek tiek emocijos. Priešingai, jei mėgstate apsirengti labiau ekstravagantiškais drabužiais, mados ekspertai primena, jog išskirtinius drabužius mėgstančioms damoms geriausias draugas – vienspalvės neišsiskiriančios kojinės. Geriausiai, jei tai būtų kūno spalvos ar juodos. Taip išlaikysite stilių, atrodysite dailiai ir netapsite kalėdine eglute.

Išskirtiniam stiliui

Merginoms, mėgstančioms išsiskirti originalia apranga ir jos detalėmis, kojinių rinkoje jau pažįstama kojinių atmaina – gedrai. Tai storos medžiagos kojinių pusseserės, kurios mūvimos ant batų kaip stiliaus detalė. Itin dažnai jas mėgsta sportinio ar laisvo stiliaus merginos. Renkantis gedrus svarbiausias rodiklis yra ne kojinių dydis ar ilgis, o medžiagų sudėtis. Dažniausiai gedrai turi būti itin storų siūlų ir kokybiškai pasiūti. Geriausia, jei tai bus stangrūs siūlai, kad gedrai galėtų neprarasti savo formos net ir po kelių skalbimų, puikiai atlaikytų kritulius ir drėgmę.