Moteriški kvepalai

Vis dažniau kvepalai moterims, o kartais ir vyrams yra labai svarbus jų asmeninis daiktas. Kvepalai reikalingi kasdien, kai kurie žmonės jų turi net po kelis: vieni kvepalai kasdienai, kiti išeigai. Žinoma, daugelyje kosmetikos parduotuvių, o ir interneto parduotuvių, tokių kaip varle.lt, didžiausią vietą pasiūloje užima moteriški kvepalai. Tai moterims tarsi jų vizitinė kortelė, todėl labai svarbu ne tik kuo, bet ir kaip kvėpintis. Specialistai pataria, kaip išsirinkti tinkamą kvapą, kuris ne tik ilgai laikysis, bet ir žavės aplinkinius. Kiekvienai moteriai tinka vis kitoks kvapas, tad labai svarbu išsirinkti sau tinkamą.

Gėlių. Kone populiariausia kvapų šeima yra gėlių kvapai. Dažnai kvepalai moterims patinka būtent pagaminti iš gėlių aromatų. Tai labai plati šeima, kurioje gausu ir gaivesnių ir aštresnių kvapų. Populiarių kvapų, tokių kaip rožės, jazminai, našlaitės, levandos ar kvapieji kadagiai koncentrato dedama ir kuomet gaminami dezodorantai moterims. Tačiau nei kvepalai nei dezodorantai vyrams gėlių kvapais nepraturtinti.

Citrusiniai. Kita labai populiari kvapų šeima – citrusinių vaisių aromatai. Tai ypač vasariški ir gaivūs kvapai. Kaip ir patys vaisiai, taip ir kvepalai tarsi suteikia energijos, žvalumo, gaivos. Dažniausiai kvepalai vyrams ir moterims praturtinami apelsinais, citrinomis, greipfrutais, mandarinais. Nors šiandien tai universalus kvapas, ankščiau citrusinių vaisių šeima buvo vyrų kvapas.

Rytietiški. Rytietiško aromato kvepalai moterims dažniausiai pasižymi ryškiu, kartais neįprastu kvapu. Tai šeima, skirta drąsioms ir ryžtingoms, o dažnai ir išskirtinėms moterims. Šie kvepalai dažniausiai užburiančiai paslaptingi, praturtinti cinamonu, vanile, kardamono vaisiais ir įvairiausiais prieskoniais. Dažniausiai tai vakaro kvapas, akcentuojantis prabangą ir originalumą.

Medžio. Dažnai gėlių bei citrusinių vaisių šeimos jungiamos su elegancija ir subtilumu. Priklausomai nuo to, koks pasirenkamas kvapiųjų aliejų pagrindas, jie gali būti itin švelnūs arba ryškesnio kvapo. Dažniausiai šioje šeimoje populiariausias kedras, santalas, pačiuliai, vetiveriais. Dažniausiai šiai šeimai priskiriami įvairūs augalų žiedai. Medžio šeimos aromatai puikiai dera su gėlių tonais ir sukuria švelniai lengvus kvepalus.

Fužer. Tai labai siaura, tačiau išskirtinė šeima. Šioje šeimoje yra tik levandos ir paparčiai. Tačiau jų kvapas atskleidžiamas įvairiomis žolelėmis, prieskoniais. Tai išskirtinis kvepalų tonas, suteikiantis aštrumo ir stiprumo kvepalams. Maišant pagrindinius ingredientus su atrinktomis vaistažolėmis, išgaunamas fužer aromatas, kilęs iš Prancūzijos. Tai vakarinis išskirtinis aromatas.

Šipro. Tai kvapas, kurio legenda siekia pietų šalis. Šio aromato sudėtyje naudojamos medžio kompozicijos ir vaistažolės. Taip išgaunamas citrinmedžio, kedro aliejus. Tai išskirtinis daugelyje šalių vertinamas kvapas, gamyboje naudojamas tiek vyriškiems, tiek moteriškiems kvepalams.