Microsoft pristatė Surface planšetinį kompiuterį

Patvirtinti ilgai sklandę gandai – Microsoft išleis savo Windows 8 tabletą su klaviatūra.

Bus siūlomos dvi Surface versijos: viena su Core i5 Ivy Bridge procesoriumi ir įprasta Windows 8, kita su Nvidia ARM ir Windows RT. Pastaroji yra vos 9,3 mm storio, sveria 0,68 kg, turi įmontuotą stovelį. Pasak gamintojos, Surface – tai pirmasis kompiuteris su chemiškai garais apdirbto ir taip lengvai formuojamo magnio korpusu. Bus siūlomos versijos su 32 ir 64 GB atmintimi. 10,6 colio ekrano raiška kol kas nepatikslinta, bet žinoma, kad jis padengtas antros kartos Gorilla stiklu.

Windows 8 modelis šiek tiek stambesnis: 13,5 mm storis, 0,86 kg svoris. Jame bus USB 3.0, Mini DisplayPort jungtys, 64 GB arba 128 GB SSD atmintinė. Pasak Microsoft, šios versijos ekrano raiška bus Full HD. Be to, ši versija bus platinama kartu su magnetiniu e. rašalo rašikliu.

Abu modeliai bus platinami kartu su magnetiniais dangteliais-klaviatūromis. Dangteliai yra dviejų tipų: Touch Cover ir Type Cover. Pirmoji daugiajutiklinė klaviatūra yra tik 3 mm storio, turi juntamą tekstūrą, kuri padeda atskirti klavišus. Pasak Microsoft, klaviatūra užfiksuoja klavišo paspaudimo greitį ir jėgą, tad veiks kaip įprasta fizinė klaviatūra. Type Cover yra dviem mm storesnė ir turi standartinius fizinius klavišus, joje taip pat yra jutiklinis laukelis.

Pasak Microsoft, pirmiausia kartu su naująja Windows operacine sistema pasirodys ARM Surface modelis (tikėtina, spalį), o visaverčio Windows 8 planšetinio kompiuterio galima tikėtis dar po kelių mėnesių. Kiek šie kompiuteriai kainuos, kol kas neaišku.