Mesti rūkyti padės ir mobilioji programėlė

Mesti rūkyti skatinantis interaktyvus sprendimas iCoach (www.exsmokers.eu), kuris yra prieš rūkymą nukreiptos Europos Komisijos inicijuotos kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi“ dalis, nuo šiol visiems norintiems yra prieinamas ir kaip mobiliajam telefonui skirta programėlė.

Naujoje programėlėje galima rasti įvertinimo jau spėjusias sulaukti tokias internetinės iCoach versijos ypatybes kaip dienos patarimai, metančiojo rūkyti dienoraštis, testai pažangai matuoti ir biblioteka su naudinga informacija apie sveikatą. Visais šiais dalykais nuo šiol galima naudotis keliaujant, neprisijungus prie savo kompiuterio.

Be to, mobilioji iCoach programėlė papildyta ir keliomis naujomis funkcijomis. Viena jų – buvimo vietos nustatymo funkcija, padedanti vartotojams pažymėti savo pamėgtas rūkymo vietas ir, atsikratant šio žalingo įpročio, paversti jas nerūkymo zonomis. Dar viena šios programėlės ypatybė – praktiškas panikos mygtukas, kuris pasiūlo skubų nuo rūkymo padedantį susilaikyti patarimą, kai to reikia labiausiai.

Užsiregistravę iCoach programoje yra priskiriami vienam iš 5 lygių, kurie parenkami pagal siekiančiojo mesti rūkyti padarytą pažangą. Pirmasis lygis skirtas rūkaliams, kurie apskritai nenori mesti rūkyti, o paskutinis lygis skirtas žmonėms, nerūkantiems jau ilgiau kaip 6 mėnesius. Pradėjęs naudotis iCoach programėle, kiekvienas vartotojas gauna individualius patarimus, padedančius atsikratyti rūkymo įpročio.

Mobilioji iCoach programėlė palaiko 22 oficialias ES kalbas. Jos veikimas pagrįstas naujausiais moksliniais tyrimais, praktine klinikine patirtimi ir psichologų bei komunikacijos specialistų patarimais. Atliktas tyrimas parodė, kad po trijų mėnesių naudojimosi iCoach programėle daugiau kaip 33 proc. jos vartotojų buvo bent vienu lygiu pažengę į priekį.

Ši nemokama programėlė veikia iOS ir Android operacinėse sistemose. Daugiau informacijos www.exsmokers.eu/mobile.