Lūpų dažai

Lūpos – viena patraukliausių moters kūno vietų. Moters seksualumą lemia būtent minkštos ir jausmingos lūpos. Todėl šiuolaikinė moteris turėtų lūpoms skirti ne mažiau dėmesio nei veido odai. Lūpų oda tokia pat jautri kaip ir oda apie akis. Ji tokia plona, neprakaituoja ir greitai sausėja. Pažeistos lūpos kraujuoja, o rizika susirgti lūpų odos vėžiu netgi didesnė nei kitose kūno vietose. Lūpos neretai atspindi bendrą sveikatos būklę. Mėlyna lūpų spalva byloja apie širdies – kraujagyslių, kvėpavimo susirgimus.

Lūpos greičiau nei kitos kūno vietos reaguoja į skysčių trūkumą- jos išsausėja, keičiasi jų išorė ir forma, lūpų dažai ant lūpų  atrodo blogai. Dažniausiai taip atsitinka šaltuoju metų laiku, kada lūpų oda neigiamai reaguoja į šaltį lauke ir sausą odą patalpose. Lūpų odoje nėra pigmentų, padedančių apsisaugoti nuo ultravioletinio spinduliavimo. Oda po nosimi ir aplink lūpas sensta daug greičiau, nei oda aplink akis. Būtent čia atsiranda pirmosios raukšlelės, išduodančios moters amžių. Kokia lūpų priežiūra tinka žiemą? Labiausiai tinka lūpų masažas, pavyzdžiui minkštu dantų šepetėliu, nespaudžiant švelniai pamasažuoti 1-2 minutes, ši procedūra stiprina kraujo apytaką, lūpų spalva tampa ryškesnė ir sveikesnė. Kasdien reikėtų atlikti lūpų valymą, švelniai, netempiant odos, pašalinant lūpų dažus su kosmetine vata, sudrėkinta kosmetiniu pieneliu ar losjonu. Egzistuoja specialios lūpų pilingo priemonės, bet tinka ir švelnios odos kaukės. Valyti lūpas reikėtų 7-10 dienų kartu su veidu. Lūpų masažą reikėtų atlikti kasdien. Lūpų priežiūra svarbi ir vakare, išsivalius dantis, pamasažuojama lūpas dantų šepetėliu prieš tai užtepus lūpų kremą. Po masažo patepama lūpas riebiu kremu.

Lūpų drėkinimas ir maitinimas atliekamas taip pat dažnai kaip ir veido odos. Pirmiausia, per dieną reikėtų išgerti apie 1,5-2 litro skysčių. Pusė kiekio turi sudaryti vanduo. Lūpų drėkinimui yra skirtos tam tikros priemonės, kuriomis suteptos lūpos turi būti ir dieną, ir naktį. Lūpų balzamai pasižymi ne tik higieninėmis, bet ir gydomosiomis savybėmis. Jie maitina, minkština ir apsaugo lūpų odą nuo šalčio, vėjo, saulės spindulių. Išsausėjus lūpoms patogu jas tepti kremu. Žiemą reikėtų naudoti riebius lūpų dažus ir balzamus. Lūpos džiūsta nuo žalingo įpročio jas apsilaižyti. Įsigydami gydomąją lūpų kosmetiką, reikėtų pasidomėti jos sudėtimi, atidžiai perskaityti etiketę ar aprašymą internete (Varle.lt parduotuvėje parduodamos prekės yra su išsamiais aprašymais). A, E, F ir B grupės vitaminai naudingiausi lūpoms – pašalina įtrūkimus, oda pasidaro minkšta, užgyja žaizdelės. Avokado, kokoso, migdolo aliejai ir bičių vaškas pasižymi drėkinamosiomis, išlyginamosiomis savybėmis, apsaugo odą nuo ultravioletinių spindulių. Kai kurių lūpų dažų sudėtyje taip pat yra šių komponentų.

Teisinga lūpų priežiūra labai svarbi, jei norime atrodyti tvarkingai ir gražiai. Merginos ir moterys daug dėmesio skiria savo odai, plaukams, nagams, o apie tai, kad jautri ir švelni lūpų oda taip pat reikalauja priežiūros, pamiršta.