Lovų grotelės

 

Pirmiausiai reiktų paaiškinti šiek tiek apie pačias groteles. Paprastai lovos būna dviejų rūšių – su dugnu arba be dugno. Jei dugnas daromas iš storos plokštės (atminkite, kad jam reikės atlaikyti nemažą spaudimą), lova tampa sunki ir brangi. Jei daromas tik rėmas, be jokio dugno, sutaupoma nemažai pinigų, kuriuos galima skirti kokybiškesniam čiužiniui, nuo kurio viskas ir priklauso.

 

Taigi, kaip išsirinkti lovos groteles, jei perkate internetu?

 

Pirmiausiai, turite žinoti savo lovos išmatavimus. Grotelės paprastai būna pora centimetrų mažesnės, kad įtilptų į lovos rėmo vidų. Jei lova nestandartinio dydžio, groteles gali tekti pritaikyti patiems. Bet šiuo atveju geriau kreiptis į baldžių, kuris patars, kaip išsisukti iš šios situacijos.

 

Kitas svarbus momentas yra grotelių rėmas. Vienos grotelės būna su rėmeliais, kuris įstatomas į lovos rėmą. Jos vadinamos stabiliomis grotelėmis. Kitos grotelės yra be rėmelių – tik su sutvirtinimo juosta, kuri garantuoja, kad lamelės* neišbyrėtų ir nepasimestų. Tokios grotelės gali būti suskleidžiamos ir lengvai transportuojamos. Jos įsistato į rėmą lamelių kraštais.

 

Grotelės yra pritaikomos ir parenkamos pagal čiužinio medžiagą, todėl ne visos grotelės yra tinkamos lateksiniams čiužiniams arba spyruokliniams. Dažniausiai grotelės tinka visų rūšių čiužiniams, bet išimčių pasitaiko.

 

Kiek kilogramų sveriate? Keliese miegosite lovoje? Jei mėgstate pasivolioti visa šeima, ieškokite grotelių, kurios išlaiko daugiau kilogramų. Perkant jas internetu ieškokite atlaikomo svorio įrašų. Tai labai svarbu, kai lovas perka viršsvorį turintys žmonės. Dažnai rasite, kad grotelės išlaiko 110 kg svorį. Atminkite, kad į plačią šeimyninę lovą bus dedamos dvi grotelės, tad bendrai jos išlaikys 220 kg svorį.

 

Kitas svarbus momentas – lamelių skaičius. Kuo jos tankesnės, tuo čiužinys patvaresnis ir atlaiko didesnius svorius. Jei lamelės per toli viena nuo kitos, per nestorą čiužinį tai galima iš karto pamatyti ir pajausti. Lamelės taip pat gali būti lygios arba išlenktos. Išlenktos yra tampresnės, nes iš karto stumia čiužinį aukštyn. Tokios grotelės rekomenduojamos jaunoms šeimoms, kurios lovoje praleidžia daugiau laiko, nei pagyvenę žmonės.

 

Stabilios grotelės gali turėti ir dar vieną naudingą funkciją – dalis grotelių pasikelia. Tai reikalinga, kai norima sėdėti lovoje, žiūrėti televizorių, ar skaityti knygą. Čiužinys susilenkia ir sėdėti tampa patogu. Gali kilnotis tik galvūgalis, arba kojūgalis, o kartais ir abu. Kai kurios grotelės gali turėti ir varikliuką, kuris valdomas nuotoliniu pulteliu. Su tokiomis grotelėmis galvūgalį ir kojūgalį galima pakelti arba nuleisti tiesiog gulant lovoj – nereikia atsikelti ir atlošti groteles kartu su čiužiniu rankiniu būdu. Aišku, tai smarkiai atsiliepia kainai, tačiau kai kuriais atvejais tai tikrai verta… Internete šalia pavadinimų galite rasti sutrumpinimus PG ir PGK. Tai reiškia:

PG – pakeliamas galvūgalis;

PGK – pakeliamas galvūgalis ir kojūgalis.

 

Renkantis groteles, svarbu ir gamintojas. Tai gali būti ir lietuviškos grotelės, kurių kokybė yra itin aukšta.

 

Lovos grotelių kaina priklauso nuo grotelių dydžio, rėmo, vartymo mechanizmų. Lamelės paprastai gaminamos iš beržo medienos, tad jų skaičius kainai įtakos daug neturi. Bent jau Lietuvoje ir Rytų Europoje, kur beržas yra dažnas medis, todėl jo dirbinių gamyba – nebrangi. Groteles galima nusipirkti ir už keliasdešimt litų, tačiau reiktų atkreipti dėmesį į turimą lovą.

 

Vienas iš didžiausių grotelių minusų yra tas, kad ant lovos negalima šokinėti. Tai ypač aktualu jaunoms šeimoms su vaikais, kurie pašokinėti savoje ar tėvų lovoje nepraleidžia progos, net kai tėvai tai daryti draudžia. Sulūžus lamelei, jis gali būti nesunkiai pakeista kita, nes paprastai jos yra gana lanksčiai pritvirtinamos. Dėl šios priežasties reiktų pasirūpinti tvirtesnėmis grotelėmis, išlaikančiomis daugiau kilogramų, kad jos nelūžtų taip paprastai.

 

* Lamelės – specialios itin tvirtos lentelės, gaminamos iš lapuočių medienos arba plokštės, kurios yra skirtos sutvirtinti tam tikroms konstrukcijoms. Tai savotiški skersiniai lovos grotelėse. Jos gali būti tiesios arba lenktos. Lovos grotelėse jos dažnai nėra prikalamos, o sumontuojamos guminių antgalių pagalba, kad sulūžusią lamelę galima būtų pakeisti kita.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *