Lomo fotoaparatai

Lomografijos pasaulis – gaminiai
Visi lomografiniai fotoaparatai naudoja standartinę 35 mm juostelę ir ją galima išryškinti bei nuotraukas pasidaryti bet kurioje fotolaboratorijoje.

„Lomo Kompakt Automat“
Klasikinis, ribotas leidimas
Legendinis „Lomo“ fotoaparatas yra mažas, tvirtas, labai tikslus ir fiksuoja kadrus visiškai automatiniu būdu. Šio fotoaparato kilmės miestas – Sankt Peterburgas, ir šis fotoaparatas pristatomas su iš tiesų patikimu objektyvu. Lomografijos judėjimas prasidėjo atradus šią mažą technikos brangakmenį, ir, kaip ir anksčiau, šie fotoaparatai išlieka lomografijos pasaulio širdimi. Pasaulinę paklausą sunkiai patenkina maksimalus 3000 rankomis surinktų fotoaparatų produkcijos skaičius per mėnesį. Taigi, siekiant užtikrinti sąžiningesnį platinimą, Lomografijos draugija platina turimus lomofotoaparatus visose šalyse, kuriose yra Lomografijos atstovybės (30 % JAV, 35 % Europoje, 35 % Azijoje).

Kuo „Lomo Kompakt Automat“ lomografinis fotoaparatas yra toks ypatingas?
Lomofotoaparatas turi automatinio išlaikymo funkciją: ji 100 % patikima dienos metu, tačiau tikrasis šio prietaiso charakteris atsiskleidžia sudėtingomis apšvietimo sąlygomis arba naktį, kai išlaikymo trukmė siekia net iki 60 sekundžių! Šis fotoaparatas tobulai tinka pribloškiančioms, absoliučiai mistiškoms nakties nuotraukoms be blykstės!
„Lomo“ objektyvas:  tai labiausiai įslaptintų rusiškų stiklo gamybos technologijų rezultatas. Šio objektyvo dėka išgaunamos spindinčios spalvos ir sukuriami įmantrūs efektai.

„Lomo LC-Wide“ lomofotoaparatas – sukurtas su nauju, 17 mm ypač plataus kampo objektyvu.
„SuperSampler“
Vienu kadru paeiliui atliekami keturi panoraminiai išlaikymai. Fotoaparatas turi ištraukiamą greito juostelės atsukimo virvutę. Galite rinktis geltoną arba perlamutrinę fotoaparato spalvą.  
„SuperSampler“ apjungia pagrindinę „ActionSampler“ fotoaparato idėją (paeiliui naudojami 4 objektyvai) bei ypač tikslias praktines europietiškas projektavimo žinias, optimalią japoniško-kiniško objektyvo kokybę ir lomografinį dizainą. Fotoaparatas neturi vaizdo ieškiklio, bet juostelės susukimui galite naudoti patentuotą ištraukiamą virvelę! Keturi šviesai jautrūs, labai tikslūs panoraminiai objektyvai fotoaparate įtaisyti taip arti vienas kito ir taip kompaktiškai, kad viename negatyve, t. y. vienu kadru, gali užfiksuoti keturis panoraminius vaizdus: vertikaliai, kai vienas vaizdas yra virš kito, arba horizontaliai, kai vaizdai yra vienas šalia kito. Nesvarbu, ką fotografuojate – žmones, gyvūnus, architektūrą ar gamtą, priklausomai nuo atliekamų veiksmų ir judėjimo, rezultatų įvairovė yra tiesiog beribė, ir kiekvieną kartą gaunama vis nauja vaizdų serija! Idėją, koncepciją ir dizainą sukūrė Lomografijos draugija. Niujorko dovanų pasirodyme, šis mažytis grožis gavo „Pasirodymo geriausio dizaino gaminio“ prizą.     

„ActionSampler“ ir „CyberSampler“
Klasikinis, kiniškas 4 objektyvų fotoaparatas, su skaidriu, pieno arba geltonos spalvos korpusu, pristatomas dėžutėje arba pūslelinėje pakuotėje.
„ActionSampler“ ir „CyberSampler“ fotoaparatai yra identiški ir skiriasi tik jų spalva ir pakuotė. Tuo tarpu, kai „SuperSampler“ fotoaparato objektyvai išdėstyti vertikalioje eilėje, šių dviejų fotoaparatų objektyvai išdėstyti kvadratu. Kai paspaudžiamas išlaikymo atleidimo mygtukas, pagal laikrodžio rodyklę negatyve fiksuojami keturi kadrai, vienas po kito, ketvirtadalio sekundės intervalais. „ActionSampler“ ir „CyberSampler“ idealiai tinka naudojimui veiksmo sūkuryje.