LED girliandos: 10 patarimų kaip išsirinkti

Žingsnis link kalėdinės pasakos: ką reikia žinoti apie LED girliandas

Žiemos šventės – tai imbieriniais sausainiais ir mandarinais kvepiantis jaukūs namai, eglutė, Kalėdų senelis ir šviesos. Daug šviesų. Šventinės lemputės ant eglutės ar krūmų lauke. LED girliandos namų interjere – vienas populiariausių Kalėdų ir naujametinių švenčių atributų. Renkantis LED girliandas vertėtų pagalvoti apie variantą, kuris pasižymės mažiausiomis energijos sąnaudomis bei jokiu būdu nekels pavojaus saugumui. Varlė.lt specialistai dalinasi patarimais, kaip protingai išsirinkti LED girliandas.

Kaip pasirinkti iš tokios didelės lempučių pasiūlos?

Viskas priklauso nuo skonio ir asmeninių preferencijų. Žinoma, šventinių dekoracijų pasirinkimui įtakos turi ir finansinės galimybės. Dekoruojant interjerą ir eksterjerą lemputėmis tikrai reikėtų pamiršti apie „daugiau reiškia geriau“ taisyklę. Vertėtų pagalvoti, kokį efektą norime sukurti ir kokie apšvietimo rinkiniai tam bus reikalingi.

10 patarimų, kurie padės išsirinkti kokybiškas LED girliandas

  1. Nuspręskite, kokios paskirties LED girliandų ieškote, t.y., dekoruoti eksterjerui ar interjerui. Tai svarbu, nes tik viduje skirtos naudoti lemputės nėra tinkamos lauko dekoracijoms. Lauko girliandoms taikoma daugiau reikalavimų nei toms, skirtas naudojimui viduje. Lauko girliandos turėtų pasižymėti tokiomis savybėmis, kaip atsparumas šalčiui, atsparumas drėgmei, atsparumas saulės spinduliams ir tempimo stirpumas. Ant lauko girliandos pakuotės turėtų būti IP 23 ( o geriau IP 44 ir daugiau) žyma. Lauko girlianda galima puošti ir vidines patalpas, o štai tik viduje skirtos girliandos pritaikyti lauko dekoracijoms negalima, nes tai gali sukelti trumpąjį jungimą.
  2. Kalėdinės girliandos galingumas neturėtų viršyti 26 W; kitais atvejais gali kilti gaisro grėsmė.
  3. LED girliandos, kurios nėra numatytos sujungimui iš kelių girliandų į vieną didelę, turėtų būti žymimos pastaba: Nesujunginėti girliandos su kita LED girlianda arba kt. Galimybė sujungti girliandas tarpusavyje turi būti aiškiai nurodyta.
  4. Renkantis LED girliandą eglutei vienas svarbiausias klausimų yra susijęs su girliandos ilgiu. Šiuo atveju rekomenduojama rinktis tokią, kuri yra trigubai ilgesnė nei eglutės aukštis.
  5. Atkreipkite dėmesį į prijungimo prie tinklo laido ilgį. Jis turėtų būti ne trumpesnis nei 1,5 m girliandos naudojamos viduje ir 10 m lauko girliandos atveju. Ir tai ne skonio, o montavimo patogumo klausimas.
  6. Nereikėtų pamiršti apie tokį parametrą kaip medžiaga, iš kurios pagaminta LED girlianda. Šiuolaikiniose girliandose naudojami trys laidų tipai: guminis, silikoninis ir PVC. Pirmieji du paisžymi dideliu patvarumu ir sustiprintu atsparumu drėgmei. Aukščiausios klasės gaminiai, kurie gali būti naudojami esant iki -50° C temperatūrai ar ypač didelės drėgmės sąlygomis, yra pagaminti iš silikono. Interjero dekoravimui puikia tinka pigesnės griliandos su PVC laidu, kuris yra atsparus šalčiams iki -20° C.
  7. Laidų spalva. Ji neturėtų išsiskirti ir būti labai pastebima. Todėl, pavyzdžiui žalioms eglutėms rekomenduojama rinktis girliandas su žaliu laidu, medžiamas ir krūmams su juodu, vidinių patalpų dekoravimui – su permatomais ar artimos dekoruojamo paviršiaus spalvos laidus.
  8. Rekomenduojama rinktis tokią girliandą, kuri turi dvigubus izoliuotus laidus – apie juos informuoja dviejų kvadratų simbolis.
  9. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar yra „F“ raidė. Ji nusako nedegumą.
  10. Jei norėsite sujungti kelis rinkinius į vieną, rinkitės tokius, kurie turi papildomus lizdus. Tai padės išvengti laidų raizgalynės ir būtinybės naudoti prailgintuvą. Taip pat vertėtų pažymėti, jog rinkoje yra specialūs šakotuvai, kurie leis lengvai sujungti įvairias LED girliandų rūšis. Nereikėtų pamiršti, jog tam, kad didesnisLED girliandų kiekis veiktų tinkamai, reikės stipresnio maitintuvo.