Konsolės

Nuo pirmųjų žaidimų konsolių žingsnių, kūrėjai dėjo daug pastangų, kad sukurtų įtraukiančius žaidimų potyrius. Vienas iš efektyviausių būdų tai padaryti – naudoti išorinius (periferinius) konsolių priedus. Žemiau aptariamos rinkoje siūlomos žaidimų konsolės ir jų susiję išoriniai priedai.

„Generic“

Šokių kilimėliai

Visos konsolės turi šokių žaidimų (prisiminkite „Dance Dance Revolution“). Ir kiekvienai konsolei yra sukurti atskiri kilimėliai, o taip pat galite rasti kilimėlių, kurie tinka visiems trims konsolių tipams.

„Microsoft Xbox 360“

„Microsoft“ įrenginys turi ribotą išorinių įrenginių pasirinkimą, tačiau jie yra pakankamai svarbūs. „Xbox“ konsolei išorinius priedus gamina daug bendrovių, o tuo tarpu pačios „Microsoft“ bendrovės pasiūlymai yra daug aukštesnio lygio. Gaminiai be prekės ženklo gali būti pigesni, tačiau kaina atsispindi gaminio kokybėje. Vidutiniam žaidėjui, naudojančiam „Xbox“ žaidimų konsolę, PMFGN rekomenduoja įsigyti „Microsoft“ produktus, nors tai ne visada įmanoma.

„Kinect“

Greičiausiai geriausiai žinoma „Xbox 360 Kinect“ žaidimų konsolė leidžia sekti viso kūno judesius ir naudotis valdymu balsu. „Kinect“ jutikliai yra maži kameros / mikrofono / lazerio jutikliai, kurie kaip valdiklį leidžia žaidėjui naudoti savo kūną. Dabartiniu metu „Kinect“ sistemą dinamikai naudoja keli tuzinai bendrovių (kurios yra įsigijusios naudojimo teisę), ir dar daugiau jų naudoja tik valdymo balsu technologiją. Sistema veikia pakankamai gerai, nors kartais judesių fiksavimas atsilieka

Be to, nėra nė vieno viso žaidimo, kuriam būtų naudojami „Kinect“ technologijų užtikrinami potyriai (tradicine prasme). Dažniausiai „Kinect“ žaidimai yra dviejų tipų:  tai mažesnių žaidimų rinkiniai, kuriuose skirtingiems veiksmams atlikti reikalingas kūno valdymas, arba treniruočių pobūdžio žaidimai, įskaitant sportą arba šokius. Taip pat, dar yra „Kinect“ žaidimų, siūlančių daugiau nei 10 valandų trunkančią siužetinę patirtį ir kūno valdymą viso žaidimo metu. Integruotas mikrofonas naudojamas kaip bendravimo prietaisas, kai naudotojas žaidžia internetu, tačiau garso kokybė, palyginus su ausinėmis, yra vidutinė. Apskritai, „Kinect“ yra tvarkingas įrenginys, kuris gali sustiprinti žaidimo potyrius, tačiau kūrėjai dar neišnaudojo viso jo potencialo. Kol kas siūloma 90 gaminių su „Kinect“ pavadinimu, kuriems suteikta teisė jį naudoti.

Žaidimo vairas

Žaidimo vairas padeda užtikrinti realesnį lenktyniavimo potyrį. Dauguma jų turi ant žemės esančius akseleratoriaus ir stabdžių pedalus. Pedalai, kurie reaguoja į paspaudimo jėgą, yra brangesni, tačiau užtikrina realistiškesnę žaidimo patirtį. Taip pat prekyboje siūlomi ir belaidžiai vairai.

Ausinės

Prie valdiklio ausinių lizdo galima prijungti beveik bet kokio tipo ausines su adapteriu, tačiau geriausią patirtį užtikrina ausines skirtos specialiai „Xbox“ žaidimų konsolei. Garso atžvilgiu tiks dauguma kompiuterinių ausinių, tačiau komunikacinės specifikacijos žaidimams internetu gali būti per prastos.  Prekyboje siūlomas gana didelis ausinių, skirtų būtent „Xbox“ žaidimų konsolėms, asortimentas. Galite rinktis nuo nebrangių standartinių ausinių variantų iki belaidžių, erdvinį garsą skleidžiančių ausinių su integruotu mikrofonu, skirtų bendravimui internete. Žaidimų žinovai dažnai naudoja aukštos kokybės, pažangias ausines, kurios užtikrina įtraukiančią žaidimo patirtį, nes leidžia girdėti tokius svarbius žaidimo elementus, kaip, pavyzdžiui, žingsnių garsas.

Aušinimo sistemos

Po anksčiau kilusio triukšmo dėl „Xbox 360“ konsolių perkaitimo, daugelis bendrovių pristatė aušinimo sistemas, tokiu būdu siekdamos išvengti šios liūdnai pagarsėjusios problemos, kuri buvo praminta „raudonuoju mirties žiedu“. Naujausia „Xbox 360 S“ žaidimų konsolė šios problemos nebeturi. Aušinimo sistema nėra būtina, nebent savo „360 S“ žaidimų konsolę laikysite labai mažoje uždaroje erdvėje arba labai aukštos temperatūros sąlygomis.

Įkrovimo sistemos

Dažniausiai „Xbox“ valdikliai yra pakraunami naudojant „Xbox“ konsolės USB lizdą. Tačiau prekyboje lengvai surasite ir kitas įkrovimo sistemas, skirtas įkraunamoms, pakankamai gerai veikiančioms baterijoms, naudojamoms „Xbox“ valdikliuose. OMFGN taip pat rekomenduoja naudoti standartines, įkraunamas AA tipo baterijas. Vidutinė įkrautos AA baterijos naudojimo ir bendra eksploatavimo trukmė yra ilgesnė nei įkraunamos „Xbox“ baterijos sistemos.

Klaviatūros

Pavargote naudoti rodyklių klavišus? Galite rinktis kelių sprendimų, kaip išvengti šios erzinančios problemos. Jūs galite įsigyti „Xbox“ valdikliams skirtas, prijungiamas klaviatūras. Jas galite laikyti rankose ir nykščiais spausdinti simbolius, naudojantis standartiniu raidinių klavišų išdėstymu. „Xbox“ konsolei taip pat galima naudoti belaidę USB klaviatūrą, kuri prijungiama USB lizdo pagalba.

„Sony PlayStation 3“

Kaip ir „Xbox“ žaidimų konsolės atveju, „Sony“ gamybos išoriniai įrenginiai paprastai yra kokybiškesnis nei įrenginiai be prekės ženklo, nors pastarieji sprendimai paprastai kainuoja mažiau.

„PS Move“

Lyginant su „Xbox Kinect“, „PS Move“ technologija apjungia bevielio valdiklio lazdelę ir judesius fiksuojančią kamerą. „PS Move“ palaiko keletą žaidimų, kurie yra labiau išplėtoti ir suteikia realistiškesnę patirtį nei naudojant „Xbox Kinect“ sistemą. Dabar siūloma apie 90 gaminių su „PS Move“ pavadinimu, kuriems suteikta teisė jį naudoti.

Žaidimo vairas

Žaidimo vairas padeda užtikrinti realesnį lenktyniavimo potyrį. Dauguma jų turi ant žemės esančius akseleratoriaus ir stabdžių pedalus. Pedalai, kurie reaguoja į paspaudimo jėgą, yra brangesni, tačiau užtikrina realistiškesnę žaidimo patirtį. Taip pat prekyboje siūlomi ir belaidžiai vairai.

Ausinės

Prie valdiklio ausinių lizdo galima prijungti beveik bet kokio tipo ausines su adapteriu, tačiau geriausią patirtį užtikrina ausines skirtos specialiai „PS3“ žaidimų konsolei. Garso atžvilgiu tiks dauguma kompiuterinių ausinių, tačiau komunikacinės specifikacijos žaidimams internetu gali būti per prastos.  Prekyboje siūlomas gana didelis ausinių, skirtų būtent „PS3“ žaidimų konsolėms, asortimentas. Galite rinktis nuo nebrangių standartinių ausinių variantų iki belaidžių, erdvinį garsą skleidžiančių ausinių su integruotu mikrofonu, skirtų bendravimui internete. Žaidimų žinovai dažnai naudoja aukštos kokybės, pažangias ausines, kurios užtikrina įtraukiančią žaidimo patirtį, nes leidžia girdėti tokius svarbius žaidimo elementus, kaip, pavyzdžiui, žingsnių garsas.

Vėsinimo sistemos

Yra daugybė būdų, kaip vėsinti „PS3“ sistemas, pradedant USB priedais arba atskirai elektra maitinamomis sistemomis. Aušinimo sistema nėra būtina, nebent savo „PS3“ žaidimų konsolę laikysite labai mažoje uždaroje erdvėje arba labai aukštos temperatūros sąlygomis.

Įkrovimo sistemos

PS3 valdikliai dažniausiai pasikrauna per USB kabelį, nors yra ir kitų variantų, kaip pavyzdžiui įkrovimas stovuose, tuo metu kai nežaidžiate. PS3 valdikliai neturi tokių galimybių dėl ssavo standartinio dydžio baterijų.

Klaviatūros

„PS3“ žaidimų konsolėms galima naudoti tiek ant valdiklių įtaisytas klaviatūras, tiek prie USB lizdo prijungiamas klaviatūras. Šie sprendimai yra daug paprastesni ir patogesni nei tada, kai naudojamas vien valdiklis.

„3-D“ priedai

„PS3“ palaiko „Blu-ray“ „3-D“ grotuvą ir siūlo apie 90 žaidimų su „3D“ technologija. Galima rinktis iš įvairių variantų, pavyzdžiui, „3D“ akinių, „PS3“ konsolėms skirtų „3D“ ekranų. Jeigu „3-D“ technologija yra tai, ko norite, galėsite rinktis iš įvairių sprendimų.

„Nintendo Wii“

„Wii“ konsolė turi ne tik įvairiausių išorinių įrenginių, bet ir daugiausiai visiškai nereikalingų priedų. „Wii“ išoriniai įrenginiai iš esmės yra priedai, kurie prijungiami prie „Wii“ pulto, tačiau faktiškai nieko nepakeičia ir neprideda, nebent valdymo pulto formą.  Vairas, golfo lazda, ginklą primenantys valdikliai – tai tik sąrašo pradžia. Jeigu ir yra žaidimas, kuriame „Wii“ pultas naudojamas konkrečiai veiklai, tikimybė, kad pavyks surasti išorinį, šiam žaidimui skirtą įrenginį, lygi nuliui. Nė vienas iš šių išorinių įrenginių praktikoje nepakeičia žaidimo ir nesiūlo papildomų funkcijų.

„Wii Fit“

Vienintelė taisyklės išimtis yra „Wii Fit“. Nors šis įrenginys neatrodo įspūdingai (balta, batų dėžės dydžio platforma), tačiau jame telpa gana sudėtinga matavimo sistema, kuri leidžia jį panaudoti sudarant treniruotę ir stebėti daromą pažangą. Jeigu norite numesti svorio arba pagerinti širdies darbą, „Wii Fit“ turi specialiai tam skirtą programą.

Valdikliai

Kai kuriems „Wii“ konsolės žaidimams geriau tinka įprasti valdikliai, o ne veikiantys judesio pagrindu. Tokiais atvejais galima naudoti „GameCube“ valdiklį, skirtą būtent „Wii“ konsolei. Abiejų tipų valdikliai puikiai tinka tokiems žaidimams kaip „Super Smash Bros“ arba „Call of Duty“.