Kompiuterių pelės

Pelė yra greičiausiai vienas svarbiausių prietaisų, kurį kiekvieną dieną naudoja dauguma kompiuterių naudotojų. Drauge daug pradedantiesiems skirtų kompiuterių sistemų tiekėjai, siekdami sumažinti išlaidas, kompiuterius komplektuoja pridėdami pigiausias peles. Bet kuris patyręs kompiuterio naudotojas pasakys, kad aukštos kokybės pelė pagerins produktyvumą ir drauge reikšmingai sumažins atvejus, kai nusiviliate savo pele.

 

Ergonomika

 

Tinkamai sukurta ir pagaminta pelė turėtų patogiai tilpti jūsų delne. Kartais parduodant gaminį vietoje pelės efektyvumo pabrėžiami kiti aspektai, pavyzdžiui, stilius, tačiau naudojant ypač savo stiliumi išsiskiriančią pelę galiausiai pajausite, kad tai gali būti skausminga. Verta paminėti, kad dauguma pelių yra pritaikytos dešiniarankiams žmonėms, o tai gali būti labai nepatogu kairiarankiams.

 

Pelių su laidu ir belaidžių pelių palyginimas

 

Visi, kurie anksčiau yra naudoję laidines peles, pripažįsta bevielių pelių patogumą. Tiesą sakant, dėl labai panašių laidinių ir bevielių pelių kainų, daugumai pirkėjų turėtų būti nesunku nuspręsti, kokio tipo pelė jiems reikalinga.

 

Visos bevielės pelės turi vieną trūkumą – joms reikalingos baterijos. Paprastai bevielių pelių baterijų naudojimo trukmė – apie 60 dienų, tačiau verta iš anksto turėti naujų baterijų komplektą. Tokiu būdu, kai pelės baterijos visiškai išsikraus, jums nereikės dėl to patirti nepatogumų. Taip pat turime pasiūlymą – įsigykite du įkraunamų baterijų komplektus ir šių baterijų įkroviklį. Taip pat prekyboje yra USB baterijų įkroviklių, kuriuos galite įsigyti už prieinamą kainą.

 

Jautrumas

 

Pelės yra skirstomos pagal jautrumą. Kuo didesnis DPI skaičius, tuo greičiau ir toliau pelės žymeklis judės ekrane pagal tai, kaip naudotojas judins pelę. Žinoma, jeigu pelės jautrumas yra per didelis, net ir nežymiu judesiu pelės žymeklis bus perkeliamas į kitą ekrano pusę, o tai labai didelis trūkumas. Šiandien daugumos naudotojų siūlomų pelių minimalus jautrumas siekia 800DPI, tačiau galite rinktis iš 1000DPI jautrumo peles. Verta paminėti, kad žaidimų mėgėjai arba grafikos dizaineriai, siekdami geresnio valdymo, dažniausiai renkasi 1600DPI jautrumo peles.

 

Kaina

 

Nebrangią, plataus vartojimo kategorijos, belaidę pelę dažniausiai galima nusipirkti už mažiau negu 40 litų. Jei  nusprendėte rinktis geresnio prekės ženklo belaidę pelę, pasiruoškite sumokėti 40 litų arba daugiau. Kokybiškos pelės, tinkančios žaidimams, kaina gali svyruoti nuo 50 iki 75 litų, tačiau paprastai kainos intervalas būna nuo 25 iki 35 litų.

 

Siūlome išbandyti SteelSeries pelės žaidėjams