Koks bus „Samsung Galaxy S9“: rimtas „iPhone X“ konkurentas ar nuobodus flagmanas?

Vasario pabaigoje „Samsung“ kompanija pristatys naują flagmaną – „Galaxy S9“. Ko galime tikėtis? Ar naujasis „Samsung“ flagmanas bus stipriu „Apple“ konkurentu 2018 metais? Įžvalgomis dalinasi Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistai.

Flagmanų karaliaus sosto karai

Telefonų rinkos karaliaus vaidmenyje „Samsung“ 2017 m. išbuvo lygiai pusmetį, vėliau „Apple“ pradėjo prekiauti „iPhone X“ ir numetė nuo sosto „Galaxy S8“. Ir dabar, pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, pagrindinę 2017 metų pamoką galima suformuluoti taip: net jeigu ir turi prieinamą, stilingą ir subalansuotą flagmaną, jis vis tiek pralaimės labai daug kainuojančiam įrenginiui su ginčytinai inovatyviu dizainu. Triukšmas, kurį sukėlė „iPhone X“ buvo beprotiškas pradedant nuo eilių prekybos vietose vos pasirodžius įrenginiui prekyboje baigiant didele žiniasklaidos susidomėjimo banga. Apžvalgas publikavo net tie internetiniai puslapiai, kurie niekada nerašė apie mobiliuosius įrenginius. Savo įspūdžiais dalinosi įvairūs tinklaraštininkai, „influenceriai“ ir kiti žmonės. „Animoji“ išraiškos keliom dienom tapo pagrindiniu memu internete. Specializuoti kanalai kaip išproteję rašė ištisus traktatus apie atskiras „iPhone X“ funkcijas. Taigi, „Samsung“ gali kiek įmanydama ironizuoti savo reklamuose „Apple“ (beje, tai firminis šio gamintojo sitlius), tačiau atrodo, kad dar joks „Galaxy“ išmanusis nesukėlė tokio ažiotažo kaip „iPhone“. Nepaisant to, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, „Samsung“ tikrai išmoko gaminti originalius ir dėmesio vertus įrenginius. Tačiau jeigu „Galaxy S8“ buvo reikalingas reklaminiams plakatams („Išmanusis be ribų“) ir „vau“ efekto sukūrimui, galima daryti prielaidą, kad „Galaxy S9“ gali būti flagmanu be trūkumų, ypač jeigu pasitvirtins jau nutekinta informacija.

Senas, bet stilingas dizainas

Rinkoje dominuoja beribių ekranų tendencija, todėl „Galaxy S9“ dizainas vargu, ar ką nors šokiruos. Lyginant su „Galaxy S8“, čia tikėtina sumažės apatinės kraštinės plotis, o viršutinė, kur yra kamera ir jutikliai, išliks nepakitusi.

Prognozuojama, kad gamintojas pasiūlys naujų korpuso spalvų. Įvairiuose šaltiniuose yra pateikiama, kad „Samsung“ apsistos ties raudona ar violetine spalva. Pagrindinė intriga susijusi su tuo, ką „Samsung“ padarys su ta ekrano erdve, kuri atsilaivins pašalinus apatinį rėmelį? Čia, pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, gali būti du variantai:

  1. Nieko. Tai tikrai liūdna, tačiau panašu, kad šis variantas yra labiausiai tikėtinas. „Samsung“ gali galvoti, jog visiškas rėmelių atsisakymas svarbi misija pati savaime, todėl papildomų funkcijų čia laukti neverta.
  2. Kaip „iPhone X“. Ten yra specialus instrumentas greitam persijungimui tarp atskirų langų. Ši funkcija pakeičia telefono valdymo filosofiją: navigacija įgyvendinama kelis kartus greičiau nei naudojantis standartiniu meniu. Būtų nuostabu, jei korėjiečiai sugalvotų kokią nors panašią funkciją.

Klaidų taisymas

Nemaža dalis „Galaxy S8“ naudotojų turi tik du prašymus gamintojui: pašalinti atskirą „Bixby“ mygtuką ir pakeisti pirštų atspaudų skaitytuvo išdėstymo vietą. Panašu, kad korėjiečiai išspręs abi problemas.

Žinoma, mygtukas niekur nedings, čia bus kitų pakeitimų. Jau paskutiniuose sistemos atnaujinimuose atsirado galimybė pritaikyti mygtuką savo poreikiams. Nepatinka „Bixby“ balso asistentas? Priskirkite šiam mygtukui kitą programėlę – daugiau jokių čia problemų nėra. Akivaizdu, kad „Samsung“ turi vilčių, jog kažkuri dalis naudotojų pripras prie „Bixby“ ir juo naudosis.

Kalbant apie pirštų atspaudų skaitytuvą, kuris „Galaxy S8“ įrenginyje daugeliui nepatinka dėl jo neintuityvios lokacijos, „Galaxy S9“ bus perkeltas po kamera, todėl šį jutiklį bus lengva pasiekti.

Pagrindinės ypatybės

Jau yra žinoma, kad „Galaxy S9“ pasižymės naujausiu ir galingiausiu rinkoje procesoriumi „Qualcomm Snapdragon 845“. Be žvėriško našumo, žadama, kad šis procesoriaus modelis užtikrins itin greitą telefono baterijos įkrovimą: iki 50% vos per 15 min.

Dar vienas „Galaxy S9“ koziris yra atminties talpa. Yra gandų, kad pasirodys išmanusis su 512 GB saugykla. Tiesa, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų manymu, labiausiai tikėtina, kad jei toks modelis ir bus pristatys, jo tiražas bus labai ribotas ir vargu, ar prieinamas Europos regione. Mums ko gero teks tenkintis modeliais su 4GB RAM ir 64 arba 128 GB saugyklos. „Galaxy S9 Plus“ turėtų būti būti aprūpintas 6 GB RAM ir 64, 128 ar 256 GB vidinės atminties.

Kitas „Galaxy S9“ ypatumas – „DeX“ doko stotelė, kuri išmanųjį telefoną paverčia staliniu kompiuteriu. Tiesa, šis priedas jau buvo pristatytas ir siūlomas su „Galaxy S8“, tačiau taip ir liko ganėtinai nišiniu produktu. Pasirodė informacija, kad norėdami patobulinti „DeX“ korėjiečiai pridėjo čia naują funkciją: prijungtas prie stotelės „Galaxy S9“ ekranas taps jutikliniu kilimėliu.  Vargu, ar šis sprendimas užtikrins priedui milijoninius pardavimus, tačiau galbūt kam nors iš tikrųjų pasirodys naudingas.

Žinoma, „Galaxy S9“ gaus dvigubą kamerą. Tai labai tikėtina ir nuspėjama, tačiau tikslių ir išsamių jos charakteristikų dar nėra.

Galima spėti, kad „Samsung“ nesusilaikys nuo „Apple“ pavyzdžio ir „Galaxy S9“ įrenginyje pamatysime kažką panašaus į „Face ID“.

Ką iš tikrųjų pasiūlys šįkart „Samsung“ ir kiek gandų bei nutekėjusios informacijos pasitvirns pamatysime jau netrukus. Gamintojas patvirtino, kad „Galaxy S9“ parodys „MWC 2018“ metu, o tai reiškia, kad flagmanų premjeros galime tikėtis jau vasario pabaigoje.

Kokią įtaką „Galaxy S9“ turės konkurencijai su „Apple“?

Panašu, kad naująjį „Samsung“ flagmaną bus sudėtinga pavadinti revoliuciniu, tačiau jam to ir nereikia. Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų nuomone, svarbiausia, kad gerai veiktų tai, apie ką gamintojas paskelbs. Tai leistų gamintojui sustiprinti savo reputaciją „Android“ gerbėjų gretose ir suvilioti nemažą skaičių tų naudotojų, kurie jau pavargo nuo „Apple“ politikos. 2018-ųjų metų vasara turėtų tapti šlovės laiku „Galaxy S9“ išmaniajam. Iki to laiko jis jau tikėtina atpigs, o naujausis „iPhone“ (tas, kurį pamatysime po „X“ modelio) dar nebus pasirodęs. Dėl šitos priežasties „Samsung“ turės neblogas galimybes kone vienodomis jėgomis pakovoti dėl pirkėjo su „Apple“.  Tiesa, rudenį vėl visą dėmesį prikaustys kompanija iš Kupertino.