Kodėl verta rinktis lygintuvą su safyriniu padu?

Lygintuvas safyriniu padu

Kokį lygintuvą rinktis? Iš tikrųjų, didžiulė įvairovė rinkoje automatiškai verčiau užduoti sau šį klausimą tada, kai susiduriame su naujo lygintuvo poreikiu. Renkantis lygintuvą vertėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbius parametrus: garų srautą, programas, apsaugos sistemą, laido ilgį. Pasak Varlė.lt buitinės technikos specialistų, lyginimo patogumui ir efektyvumui didelės įtakos turi lygintuvo padas. Galima rinktis iš kelių medžiagų, iš kurių gaminamas lygintuvo padas. Nemažai ekspertų sutaria, kad geriausias yra safyrinis padas. Lygintuvas su safyriniu padu yra patvarus ir itin patogus naudoti. Varlė.lt lyginimo įrangos specialistai paaiškina, kodėl verta rinktis lygintuvą su tokiu padu.

Lygintuvų padų rūšys

Dažniausiai lygintuvo padai gaminami iš tokių medžiagų: keramikos, emalio, plieno, teflono ar aliuminio bei safyro.

Keramikinis padas

Keramikinis lygintuvo padas pasižymi labai geru slydimu. Toks lygintuvas sklandžiai slysta net grubiais audiniais. Taip pat keramika yra labai atspari įbrėžimams ir ilgai tarnauja. Pagrindinis lygintuvo su keramikiniu padu trūkumas yra tas, kad jį sudėtinga valyti.

Emalio padas

Pasak kai kurių gamintojų, subtilus emalio pado šlifavimas leidžia lengvai išlyginti medžiagą, todėl lyginimas tokiu lygintuvu yra greitesnis ir paprastesnis. Pagrindinis lygintuvų, turinčių emalio padus, trūkumas yra mažas atsparumas mechaniniams pažeidimams.

Plieninis padas

Plieninis padas naudojamas tiek pigiausiuose lygintuvų modeliuose, tiek brangiuose, pavyzdžiui, garų generatoriuose. Pastaruosiuose plieno lydinys paprastai būna praturtintas tauriaisiais elementais bei papildomais sluoksniais (pvz. titano), kurie padidina lyginimo sklandumą ir greitį.

Tefloninis /aliuminio padas

Abi šios medžiagos pasižymi panašiomis savybėmis. Tefloninis/aliuminio lygintuvo padas gerai slysta, tačiau nėra itin patvarus ir lengvai subraižomas, todėl reikėtų turėti tai omenyje.

Ką reiškia safyrinis lygintuvo padas?

Iškart reikėtų pabrėžti tai, jog tokio lygintuvo padas tikrai nėra pilnai dengtas šia tauriąja medžiaga, bet turi tik jos priemaišą. Safyriniai padai yra praktiškai net keturis kartus patvaresni nei plieniniai. Varlė.lt specialistų teigimu, tai reiškia, kad net ir po ilgų intensyvaus lygintuvo naudojimo metų, jo padas ir toliau gali atrodyti kaip naujas, t.y. be jokių įbrėžimų. Safyriniams lygintuvų padams nebaisūs užtrauktukai ir metalinės sagos, nes net ir stipriais prispaudžiant, jie nepalieka įbrėžimų.

Ar verta įsigyti lygintuvą su safyriniu padu?

Lygintuvai su safyriniu padu kainuoja daugiau, tačiau privalumų turi begalę. Visų pirma, safyrinis padas pasižymi tobulomis slydimo savybėmis. Tokiu padu aprūpintas lygintuvas slysta audiniais praktiškai be jokių pastangų, todėl net ir ilgas lyginimo procesas lems kur kas mažesnį jūsų nuovargį. Taip pat safyras puikiai perduoda šilumą. Dėl šitos priežasties lygintuvas akimirksniu būna pasiruošęs darbui. Tai labai svarbu aspektas, ypač tada, kai anksti ryte skubame į darbą ir norime išsilyginti kelis drabužius.

Pasak Varlė.lt lyginimo įrangos specialistų, turint lygintuvą su safyriniu padu vertėtų nepamiršti apie jo švaros palaikymą, todėl jei po lyginimo ant pado pastebite kokius nors nešvarumus – iškart juos pašalinkite.