Kodėl kiekvienas dviratininkas turėtų pagalvoti apie dviračio spyną ir kaip tokią išsirinkti?

Patarimai kaip pasirinkti dviracio spyna

Spyna – svarbiausias dviračių priedas, apie kurio įsigijimą rekomenduojama pagalvoti iškart perkant naują dviratį. Šis nedidelis daiktas leidžia saugiai palikti dviratį viešoje vietoje. Ar dviračių spynos tikrai yra efektyvi apsauga ir į ką atkreipti dėmesį renkantis? Pataria Varlė.lt dviračių specialistai. 

Kam naudoti dviračio spyną?

Dviračio spyna leis palikti dviratį prie parduotuvės, darbovietės ar kitoje viešoje vietoje nebijant, kad jį greitai pavogs. Deja, net ir geriausia dviračių spyna 100% negali užtikrinti, kad dviratis netaps plėšikų grobiu, tačiau dviračių spynos yra pirmas ir populiariausias būdas norint apsaugoti savo dviratį. Kaip išsirinkti tinkamą dviračio spyną?

Pagrindiniai dviračių spynų tipai

Dviračių spynų asortimentas yra labai platus ir įvairus, tačiau galima išskirti kelis populiariausius tipus.

Trosinės dviračių spynos

Paprastai trosinės spynos yra gaminamos iš plieno. Gali turėti papildomą plastikinį apsauginį dangtelį.  Vertėtų atkreipti dėmesį, kad šio tipo spynos nėra saugiausias variantas, nes jas galima nukirpti genėjimo žirklėmis. Varlė.lt specialistai trosines spynas rekomenduoja rinktis ne kaip pagrindinę, o kaip papildomą dviračio apsaugą.

U-formos dviračių spynos

U formos dviračių spynos (spynos lenktos U raide) – tai vienas geriausių dviračių apsaugų. Dažnai šio tipo spynos būna gaminamos iš grūdinto plieno. U formos spynas negalima nulaužti paprastai įrankiais (pavyzdžiui, genėjimo žirklėmis) kaip trosines dviračių spynas, todėl jie užtikrina geresnę apsaugą nuo vagysčių. U-formos spynos yra pakankamai universalios, o jų efektyvumas, be abejo, priklauso nuo to, prie ko nusprendžiame pritvirtinti dviratį.

Grandininė spyna

Tai universaliausias ir brangiausias dviračių spynų variantas. Lyginant su trosinėmis, grandininės spynos yra tvirtesnės, todėl jas sunkiau nukirpti. Grandininė spyna leidžia pritvirtinti dviratį prie bet kokių turėklų (taip pat ir tų, kurių forma yra neįprasta). Grandinės spynos dėka galima prirakinti ne tik vieną, bet taip pat du ar tris dviračius.

Rėmo spyna (pasaga)

Rėmo spyna, neretai dar vadinama pasaga yra apsauga, skirta galinio rato užblokavimui. Tokios spynos veikimo rezultatas – ratas nesisuka, o ką jau kalbėti apie važiavimą dviračiu. Aukštos kokybės rėmo spynos (pasagos) pasižymi galimybe sujungti jas su kito tipo spyna, pavyzdžiui, grandine.

Dviračių spyna su signalizacija

Šiandien galima rasti nemažai dviračių spynų su signalizacija. Taip pat išmaniausi sprendimai būna su telefonui skirta programėle. Puiki idėja yra aprūpinti dviratį GPS imtuvu, kuris paprastai tvirtinamas prie vairo ar balno. Vagystės atveju GPS leis lengviau atsekti dviratį. Dviračių spynos su signalizacija yra geras variantas dėl tos priežasties, kad garso signalas gali atkrepti kitų žmonių dėmesį, todėl vagystės atveju, didėja tikimybė turėti liudytojų. Tiesa, su signalizacija neretai iškyla problemų dėl to, kad ji būna per daug arba per mažai jautri.

Kokią dviračio spyną rinktis? Kokios dviračių spynos geriausios?

Atitinkamą dviračio spyną reikėtų rinktis atsižvelgiant į aplinkybes, kokiomis bus naudojamos. Nereikėtų nuvertinti trumpų sustojimų prie parduotuvės, nes dviratis paliktas be spynos ar pritvirtintas tik plona grandine, gali lengvai suvilioti vagis. Varlė.lt specialistai rekomenduoja rinktis grandininę arba U-formos spyną. U formos spyna yra pakankamai standi ir leidžia prirakinti dviratį prie standartinių turėklų ir stelažų. Grandininė spyna yra universalesnis sprendimas. Jos dėka dviratį prirakinti galima praktiškai prie bet kokio elemento. Varlė.lt specialistai rekomenduoja rinktis integruotą dviračių spynų sprendimą, t.y. naudoti ir derinti skirtingų tipų spynas. Taip pat, siekiant maksimalaus saugumo, siūloma pasirūpinti savo dviračio ženklinimu.

Apie ką nepamiršti naudojant dviračio spyną?

Nepamirškite, kad net geriausia ir brangiausia dviračio spyna negali visiškai apsaugoti dviračio nuo vagystės, dėl šitos priežasties stenkitės nepalikti savo transporto priemonės nuošaliose vietose, kur būna mažai žmonių. Tiesa, dviratį gali pavogti ir miesto centre, tačiau paprastai rizika yra mažesnė ten, kur daugiau liudininkų. Atkreipkite dėmesį į tą elementą, prie kurio prirakinate dviratį. Didžiausia klaida yra rakinti dviračius prie nestabilių turėklų ir stulpų, kuriuos paprasta nuimti.