Kodėl 2017 m. „iPhone“ telefonas bus iš „skystojo metalo“?

„iPhone“ pristatymas

Prognozuojama, kad „iPhone 7“ dizainas bus panašus į „iPhone 6s“. Telefonas bus aprūpintas kamera su 2 objektyvais, atnaujintais plastmasiniais įdėklais antenoms ir neturės garso lizdo. O kitais metais „iPhone“ gali patirti radikaliausius dizaino pokyčius per visą „Apple“ telefono gyvavimo istoriją. Šiuo atveju omenyje turimas „skystojo metalo“ korpusas. Paaiškėjo, kad šį inovatyvumą „Apple“ rengia dešimtojo „iPhone“ jubiliejaus proga.

Neseniai „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo pareiškė, kad išmanusis telefonas, kuris pasirodys po „iPhone 7“ jau kitais metais stipriai skirsis nuo pirmtakų savo korpuso medžiaga. Dažnai patikimą informaciją publikuojantis ekspertas patvirtina „Apple“ sprendimą vietoj aliuminio korpuso naudoti visiškai stiklinį.

Pasak Ming-Chi Kuo, kitais metais metalinis korpusas jau nebubus kažkas unikalaus. Šiandien labai daug įvairiausių gamintojų biudžetinių išmaniųjų telefonų modelių gauna aliuminio lydinio korpusus, todėl „Apple“ dirba ties radikaliomis inovacijomis.

Kai kurie specialistai abejoja Ming-Chi Kuo pareiškimais dėl stiklinio būsimo „iPhone“ korpuso, mat jie ne visai atitinka realybę. Grįžimas prie senos ir gana trapios konstrukcijos mažai tikėtinas dalykas.  Analitiko klaida tame, jog jis kalba apie „Gorilla Glass“, nors iš tiesų omenyje turimas „Liquid Metal“, t.y. „skystasis metalas“.

Kas yra „Liquid Metal“? Į šį klausimą 2010 metais atsakė „Gizmodo“ šaltinis:

Žvelgiant iš techninės pusės „Liquid Metal“ – tai amorfinis metalas, metalo lydinis, kuris dažnai vadinamas metaliniu stiklu. Lydinys susideda iš vario, titano, aliuminio ir nikelio. Iš tikrųjų tai dar viena medžiagos, kaip polimeras, aliuminio lydinys ar paprastas stiklas, rūšis.  

Liquid Metal“ gali būti bet kokios formos, kaip plastikas, tačiau jis kur kas stipresnis nei plienas.

Atkreipkite dėmesį, jog šio vaizdo įrašo apie „skystąjį metalą“ pradžioje technologijos kūrėjai vartoja „metalinio stiklo“ frazę. Apie metalinį stiklą „TED“ turi visą pamoką :

Be jokių abejonių „Liquid Metal“ leis kardinaliai pakeisti mobiliųjų įrenginių dizainą. Tik įsivaizduokite, kad jūsų „iPhone“ telefono praktiškai neįmanoma pažeisti, o ant jo korpuso nėra plastmasinių juostų signalo priėmimui. „Skystojo metalo“ savybės įkvepia įrenginių kūrėjus, todėl nieko nuostabaus, kad „Apple“ pavyko gauti išsirtines teises panaudoti šią medžiagą elektronikoje: išmaniuosiuose telefonuose, kompiuteriuose ir išmaniuosiuose laikrodžiuose.

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad įprastai „Apple“ prieš įdiegdama naujas technologijas įrenginiuose, jas ilgai testuoja, todėl jei kompanija iš tikrųjų planuoja sukurti „iPhone“ korpusą su „Liquid Metal“ pritaikymu, reiškia, kad šie darbai turėtų būti prasidėję jau seniai. Ir panašu, kad iš tikrųjų taip ir yra, nes „Apple“ portfolio yra 2008 m. datuojama patento paraiška dėl „Liquid Metal“.

2007 m. S. Džobsas pristatydamas „iPhone“ sukėlė revoliuciją. Atrodo, kad praėjus dešimtmečiui „Apple“ kompanija ketina permąstyti išmanųjį telefoną pasitelkdama „skystąjį metalą“.

 

Šaltinis: digitaltrends.com