Kepurės

Rudeniniai orai ir drėgmė gali būti tikra susirgimų ir negalavimų bomba. Todėl svarbu, kad savo sveikatą saugotumėte ne tik gerdami vitaminą C, bet ir pasirinkdami tinkamą aprangą. Kepurė, kurios kartais taip nemėgsta vaikai, gali apsaugoti jus ne tik nuo šalčio, bet ir tapti nuostabiu aprangos aksesuaru. Taigi, pakalbėkime apie tai kaip išsirinkti kepurę.

Nenešioju kepurių, nes jos man netinka

Nesąmonė! Visiems žmonėms kepurės tinka, bet reikia žinoti kaip ją tinkamai pasirinkti. Šį galvos apdangalą turėtumėte derinti ne tik prie aprangos (striukės ar megztinio), bet ir prie veido formos. Tinkamai parinkta kepurė atrodys nuostabiai! Ovalo formos veido savininkai turėtų džiaugtis, nes tai laikoma idealiausia forma, kuriai tinka praktiškai viskas – beretės, skrybėlės, sportinės kepurės, megztos ar nertos kepuraitės. Svarbu, kad kepurės viršus nebūtų siauresnis už jūsų skruostikaulius, nes tada atrodysite kaip „smurfas“.

Deimanto formos veidas artimas ovalui, tačiau ryškūs skruostikauliai jam suteikia šiek tiek grubumo. Norint, kad skruostikauliai atrodytų siauresni, rinkitės beretes ar megztas, šiek tiek apdribusias kepures, tačiau prigludusios, į viršų siaurėjančios kepurės niekada neturėtų rasti vietos jūsų spintoje.

O štai jei jūsų veidas apvalus, tai jį būtina vizualiai pailginti, kad tai padarytumėte rinkitės kepurės aukštesniu viršumi. Tarkim, jei mėgstate būti išskirtinis ir ekstravagantiškas, tai kietos ir kampuotų formų, vyriško modelio, šiek tiek ant šono pakrypusios skrybėlės kaip tik jums. Atminkite, kad megztos beretės, kailinės kepurės jums ne draugas. Tokios formos galvos apdangalas tik dar labiau suapvalins veidą ir jis atrodys putlesnis.

Stačiakampio veido savininkai turėtų žinoti, kad apvalios formos sušvelnina veido kampus, todėl jiems puikiai tiks kepuraitės su apvaliu viršumi, apskritais ir banguotais, į viršų užriestais kampais bei negriežtų formų megztos kepurės. O kietos ir kampuotų formų kepurės jus gali paversti terminatorium.

Jei jūsų veidas primena širdelę, rinkitės asimetriškas kepurės arba tas, kurios turi aukštą viršų ir siaurą atbrailą. Skrybėlės kietais kampais – prastas pasirinkimas, jos tik dar labiau susiaurins jūsų veido apatinę dalį ir optiškai išdidins kaktą.

Geriausia rinktis natūralių medžiagų kepures, venkite sintetikos ir ypač svarbu, kad kepurė nebūtų per didelė arba priešingai – per maža. O visa kita – asmeninio skonio reikalas. Sėkmės!