Kelioniniai krepšiai, lagaminai

Pagaliau išvažiuojate ilgai išsvajotų atostogų? Galvojate, ką gi čia dar supakuoti? O bagažas?  Kad tik viskas tilptų? NEGERAI! Kelioninio krepšio ar lagamino pasirinkimas nėra toks akivaizdus. Ieškodami tinkamo lagaminto turėtumėte atsižvelgti ne tiek į tai, kad jis sutalpintų visus jūsų daiktus, bet tai, kad palengvintų jų transportavimą. Todėl labai svarbu apgalvoti visus kelionės aspektus taip, kad jos metu galvos nekvaršintų tokios mintys: kaip pernešti lagaminą, ar kas su juo gali atsitikti, kai pasiima oro uosto personalas ir pan.

Daugelis žmonių galvoja, kad įsigyti gerą patvarų kelioninį krepšį yra tikrai brangu, todėl neretai perka krepšius iš turgaus, o ten kokybe prekės dažnai nepasižymi, todėl po vienos ilgesnės ar sunkesnės kelionės jau tenka pirkti visiškai naują kelioninį krepšį. Taigi, ar įmanoma tokios situacijos kaip nors išvengti? Tikrai taip!

Renkantis lagaminą reikėtų atsakyti į 3 pagrindinius klausimus:

 • Kokia transporto priemone keliausite?
 • Kuriam laikui išvažiuojate?
 • Ką dėsite į lagaminą ar kelioninį krepšį?

Lagamino talpa ir dydis

Visų pirma reikėtų nuspręsti ir sąžiningai atsakyti sau, kuo tikrai kelionėje naudosimės ir kiek suvenyrų ketiname atsivežti. Atsižvelgę į šiuos aspektus, tikrai neturėtume turėti didelių bėdų su bagažo pakavimu. Taip pat pagelbėti galėtų ši schema:

Kuriam laikui išvažiuojate? Lagamino su ratukais aukštis
1 – 4 dienoms 50 – 60 cm
4 – 7 dienoms 61 – 68 cm
≥ 7 dienoms > 69 cm

Pasitaiko, jog gamintojas nepateikia lagamino talpos, tik jo išmatavimus. Tačiau tai nėra bėda, nes žinant išmatavimus labai paprasta savarankiškai ją paskaičiuoti pagal tokią formulę:

aukštis x plotis x gylis = talpa.

1000 cm3 atitinka 1 litrą.

Ratukai

Paprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Jei išvažiuojate trumpam laikui ir jums reikia nedidelio lagamino ar kelioninio krepšio, rekomenduojama rinktis mažą dviejų ratukų variantą, kurį kur kas patogiau ir greičiau manevruoti. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra apvilkti, nes gali būti pažeisti, kai judėsite siaurame traukinio koridoriuje ar tarp lėktuvo sėdynių. Ilgiau trunkančiai kelionei renkamės didesnį lagaminą/kelioninį krepšį, kuris, žinoma, taip pat bus ir sunkesnis. Tokiems atvejams rekomenduojama rinktis keturių ratukų variantus, kurie palengvins manevravimą.  lagamino ratukai

Pirkę pigius lagaminus puikiai žino, jog plastmasiniai ratukai neatlaikys ilgesnio kelio nelygioje teritorijoje. Todėl nusprendus lagamino įsigijimui skirti daugiau pinigų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra pagaminti iš gumos ir yra ant guolių. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad lagaminas ne tik ilgiau tarnaus, bet ir pats jo naudojimas bus žymiai patogesnis.

Lagamino tipas ir medžiaga

Lagaminai gali būti pagaminti iš kietos arba minkštos medžiagos. Jei neplanuojate vežtis su savimi daiktų, kurie linkę susiglamžyti ar susilankstyti, jums užteks minkšto lagamino/kelioninio krepšio, kuris turi tokį privalumą, jog savo elastingumo dėka gali sutalpinti kur kas daugiau. Tokį lagaminą ar kelionį krepšį lengviau įstumti į automobilio bagažinę. Dažniausiai naudojamos medžiagos tai didelio tankio poliesterio pluoštai ir nailonas. Iš esmės jos, išskyrus svorį, niekuo ir nesiskiria.

Iš kietos medžiagos pagaminti variantai idealiai pasiteisins kelionės lėktuvu metu. Kokios tai kietos medžiagos? Anksčiau labai populiari buvo ABS medžiaga – patvari, atspari stipriam spaudimui ir tuo pačiu pakankamai tvirta ir nelanksti. Iš tokios medžiagos pagamintų variantų stiprūs kritimai gali baigtis įtrūkimais ir įlenkimais. Šiuo metu dauguma lagaminų gaminama iš polikarbonato arba polipropileno. Didžiausias jų privalumas – elastingumas, kurio dėka esant net ir didelėms apkrovoms, ne tik saugo bagažo turinį, bet ir patys po deformavimų grįžta į pirminę savo išvaizdą.

Apsaugos

Kelionės metu visi lagaminus dažnai paliekame kitų priežiūrai ir saugojimui, todėl norime, kad mūsų privati nuosavybė būtų apsaugota. Lagaminų ir kelioninių krepšių gamintojai įprastai pagalvoja apie tai aprūpindami juos spynomis arba kodinėmis spynomis. Tokios apsaugos pakanka keliaujant Europoje, tačiau keliaujant už jos ribų, ypatingai į JAV – vertėtų turėti lagaminą su TSA spyna.

Lagamino apsaugos

TSA spyna suteikia muitinės pareigūnams galimybę lagaminą patikrinti jo nepažeidžiant. JAV, kur pareigūnai yra ypač atsargūs saugumo klausimu, niekas nebijos išardyti net ir kietos medžiagos lagamino, jei negalės kitaip patikrinti, kas yra yra viduje. Pareigūnai turi specialų TSA spynų raktą, kurio dėka gali atidaryti lagaminą nepanaudodami žirklių.

Rankenos, laikikliai

Rankenų kokybę nusako jų ilgis ir bendra konstrukcija. Ilgis turėtų būti pritaikytas jūsų ūgiui. Kai kurios rankenos pasižymi dideliu privalumu – turi reguliavimo galimybę. Svarbiausia, kad galėtumėte traukti lagaminą nesikuprindami. Šiuo metu dauguma lagaminų pasižymi standžiais teleskopiniais laikikliais. Svarbiausia yra tai, kaip konkretus laikiklis pritvirtintas prie bagažo korpuso. Geriausia, kai laikiklis sudaro integralų korpuso rėmo elementą – prisiūta rankena nėra itin patvarus sprendimas. Rėmas turėtų būti pagamintas iš duraliuminio lydinio.

Pastaba. Tiesa ta, kad pirkdami lagaminą/kelioninį krepšį internetu neturite galimybės nustatyti idealią sau rankeną ar laikiklį, tačiau tai padaryti galima paprastu būdu namų sąlygomis. Atsistokite tiesiai, nuleiskite rankas. Pamatuokite rankos atstumą nuo žemės ir palyginkite jį su nurodomu bagažo aukščiu. Tai leis jums nustatyti tinkamą laikiklio ilgį.

Užtrauktukai

Egzistuoja daug užtrauktukų rūšių. Geriausi, nes patvariausi yra dideli metaliniai užtrauktukai. Tiesa, plastmasiniai yra lengvesni, tačiau kur kas dažniau pažeidžiami. Kiekvienas turbūt sutiktų, jog sugedęs užtrauktukas yra vienas nemaloniausių kelionės išbandymų.

Jūsų patogumui pateikiama pagrindinių Lietuvoje veikiančių skrydžių kompanijų reikalavimus bagažui:

Reikalavimai bagažui skrendant su Ryanair:

Skrendant pigių skrydžių bendrovės Ryanair vykdomais reisais, galima keliauti su rankiniu, kuris pasiimamas į lėktuvo sąloną, ir registruotu bagažu, kuris atiduodamas į bagažo skyrių už papildomą mokestį. Jei bagažas turi viršsvorį, kiekvienas kilogramas gana brangiai apmokestinamas.

Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg, išmatavimai negali viršyti 55 (aukštis) x 40 (ilgis) x 20 (plotis) cm.
Į lėktuvą nemokamai galima įsinešti ir antrą bagažą – mažą moterišką rankinę – bei oro uoste įsigytas prekes. Tiesa, antroji rankinė negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų. Antrąjį bagažo vienetą reikia pasidėti lentynose virš sėdimųjų vietų arba po kėde.

Registruojamas bagažas – 1 bagažo vienetas iki 15 kg arba iki 20 kg (išmatavimai 81 (aukštis)  x 119 (plotis) x 119 (ilgis) cm).

Ryanair rankinio ir registruoto bagažo svorio ir dydžio apribojimai

Kūdikiams iki 2 metų (iki 24 mėnesių) priklauso 5 kg bagažas. Vaikui nuo 2 metų (nuo 24 mėnesių) priklauso tiek rankinio ir papildomos mažos rankinės, tiek registruoto bagažo gabenimas.
Kuomet keliauja kūdikis/vaikas, nemokamai galima vežtis 2 kūdikio/vaiko įrangos vienetus: vežimėlį (pushchair) ir automobilinę kėdutę (car seat), kelioninę lovelę (travelcot) arba automobilio sėdynę (booster seat).
Vaiko įranga turi būti registruojama oro uoste prie bagažo skyriaus. Registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio.
Atminkite, kad kūdikių/vaikų įranga registruojama su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis/vaikas. Jei kūdikis/vaikas nekeliauja, šie daiktai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.
Papildoma kūdikio/vaiko įranga registruojama taip pat kaip jūsų registruotas bagažas. Jei kūdikio/vaiko įranga viršija 20 kg, teks mokėti papildomai už kiekvieną viršijamą kilogramą.

Wizzair bagažas

Kiekvienam keleiviui leidžiama skraidinti:

 • vieną vienetą rankinio bagažo;
 • (ir) iki 6 vienetų registruoto bagažo, kurių kiekvienas sveria ne daugiau, kaip 32 kg.

Wizzair orlaivio salono bagažas

1. Mažas orlaivio salono krepšys:

Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus. Mažo orlaivio salono bagažo svoris yra neribojamas.

2. Didelis orlaivio salono bagažas:

Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už papildomą mokestį. Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje. Jūs privalote be pagalbos galėti jį padėti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

Registruoto bagažo išmatavimai neturi būti didesni nei – 149x119x171 cm.
Vieno bagažo vieneto svoris neturi viršyti 32 kilogramų.
Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai.

Small Planet Airlines bagažas

Jūsų ir kitų keleivių saugumui bei patogumui kiekvienam keleiviui (išskyrus kūdikius) leidžiama po 1 rankinio bagažo vienetą, neviršijantį 5 kg svorio. Rankinis bagažas turi būti po kėde priešais Jus arba uždaromoje lentynoje virš kėdės. Rankinio bagažo matmenys neturi viršyti 56x45x25 cm. Be to, salone galima turėti mažą moterišką rankinę, literatūros skaityti skrydžio metu, nedidelį fotoaparatą ar žiūronus, kūdikio krepšį, maisto kūdikiui skrydžio metu, paltą, striukę ar švarką, lietsargį, vaikščiojimo lazdą.

Registruotas bagažas:

 • Leidžiamas nemokamas 20 kg bagažas suaugusiems ir vaikams nuo 2 metų. Jaunesniems nei 2 metų vaikams (kūdikiams) be rezervuotos vietos orlaivyje leidžiamas 10 kg bagažas bei vienas sulankstomas vežimėlis.
 • Maksimalus vieno registruoto bagažo vieneto (lagamino) svoris negali viršyti 32 kg, didžiausi išorės matmenys – 158 cm (aukštis + ilgis + plotis).

 

AirBaltic bagažas:

Kiekvienas keleivis (išskyrus kūdikius) į lėktuvo saloną gali pasiimti:

 • 2 rankinio bagažo vienetai turintiems „Business Smart“ ir „Business Elite“ bilietus bei PINS VIP nariams;
 • Ekonominė paslaugų klasės – 1 vienetą, ne daugiau kaip 8 kg svorio.

Rankinį bagažą reikia laikyti po kėde, esančia priešais keleivio vietą, arba virš keleivio vietos esančioje lentynoje. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55x40x20 cm.

Kiekvienas nemokamai užregistruoto bagažo vienetas bei kiekvienas papildomai įsigytas bagažo vienetas suteikia keleiviui po 20 kg leidžiamo registruoto bagažo.

Pavyzdžiui: 1 krepšys, įskaičiuotas į bilieto kainą (20 kg) + 1 papildomas krepšys, įsigytas oro uoste (20 kg) = 2 krepšiai / 40 kg

 • 1 krepšys – 20 kg
 • 2 krepšiai – 40 kg
 • 3 krepšiai – 60 kg
 • 4 krepšiai – 80 kg
 • 5 krepšiai – 100 kg

Leidžiamo registruotojo bagažo norma pagal klases:

Business Elite klasė – ne daugiau kaip 3 vienetai nemokamo registruoto bagažo, kurio bendras svoris neviršija 60 kg.

Business Smart klasė – ne daugiau kaip 3 vienetai nemokamo registruoto bagažo, kurio bendras svoris neviršija 60 kg.

Jeigu keliaujate dažnai, o oro uostai bei viešbučiai – Jūsų antrieji namai, investavimas į funkcionalų ir patikimą kelioninį krepšį/lagaminą tiesiog būtinas.