Kavamalės

Jeigu nusprendėte žengti dar vieną žingsnį ir kiekvieną rytą gauti šviežią kavą, tada turite ieškoti geros kavamalės, kuria malsite kavos pupeles. Nepirkite pirmos pasitaikiusios, pigios kavamalės. Prieš priimdami sprendimą, sužinokite apie kavamales daugiau.

Kavamalės su malūnėliu (peiliuku) ar girnų tipo kavamalės
Prekyboje siūlomi 2 pagrindinių tipų kavamalės: kavamalės su metaliniais peiliukais ir girnų tipo kavamalės. Paprastai kavamalės su malūnėliu yra pigesnės, tačiau naudojant šio tipo kavamales negalėsite maksimaliai valdyti kavos malimo rupumo. Norimą kavamalę lengviau išsirinksite, jeigu suprasite, kuo jos skiriasi.

Kavos malimo rupumo lygiai
Kiek jums svarbi galimybė tiksliai pasirinkti sumaltos kavos rupumo lygį? Jeigu visada kavą verdate tuo pačiu būdu, tada jūsų kavamalei nebūtina turėti daug skirtingų rupumo lygių. Tačiau jeigu mėgstate eksperimentuoti ir rinktis skirtingus kavos virimo būdus, drauge norėsite malti kavą pasirinkus skirtingus rupumo lygius. Kai kurios kavamalės apskritai neleidžia rinktis kavos rupumo, taigi turėsite „iš akies“ nuspręsti, kada kava yra sumalta taip, kaip norite. Kai kurios kavamalės turi 3 ar 4 kavos malimo rupumo lygius, o pažangesni prietaisai leidžia pasirinkti iki 30 ar dar daugiau kavos malimo rupumo nustatymų.

Galingumas
Kavamalės motoriuko galingumas arba galia matuojama vatais ir gali svyruoti nuo apytiksliai 150 iki beveik 300 vatų (brangesniuose modeliuose). Mažesnio galingumo kavamalės linkusios užsikirsti ir dažnai naudojant gali greičiau sudegti.

Kavos dėklo talpa
Jeigu vienu kartu malate kavos, kurios reikia vienam puodeliui paruošti, tada dėl didesnės kavos dėklo talpos nerimauti nereikia. Tačiau jeigu vienu kartu kavą malate iš karto kelioms dienoms, tada būtinai atsižvelkite į kavos dėklo talpą. Į kai kurias kavamales tilps tik kelios kavos pupelių uncijos, o tuo tarpu į kitas tilps ketvirtis svaro ar daugiau.

Su kavos laikymo dėžute ar be
Dauguma kavamalių turės dėžutę, kurioje bus laikoma sumalta kava. Nespėliokite ir prieš pirkdami, iš pradžių patikrinkite, ar kavamalė turi kavos laikymo dėžutę. Juk visai nenorite, kad šviežiai malta kava pabirtų ant stalviršio vien todėl, kad nežinojote, jog sumaltai kavai reikėjo įtaisyti atskirą indą.

Automatinio išjungimo funkcija
Nors tai ir paprasta funkcija, tačiau ji labai svarbi. Jeigu išsirinksite mažą, rankinį kavamalės modelį, tai nėra labai svarbu, tačiau smagu, kai naudojant didelę, ant stalviršio statomą kavamalę, galite palikti ją veikti, žinodami, kad sumalus kavos pupeles, kavamalės peiliai ar girnos nebesisuks tuščiai. Taip mažiau susidėvi kavamalės sudedamosios dalys ir motoriukas.

Apžiūrėkite kelis modelius
Dabar, kai jau žinote, ko ieškoti, žiūrėdami į populiariausius kavamalių modelius, matysite daugiau. Taip pat galėsite peržiūrėti dar daugiau skirtingų kavamalių modelių specifikacijų.