Kas yra išmanusis žiedas „Galaxy Ring“?

ismanusis ziedas samsung galaxy ring

Išmanusis žiedas – tai nedidelis prietaisas, nešiojamas ant piršto, kaip tradicinis žiedas žiedas. Jame įmontuoti elektroniniai komponentai, pavyzdžiui, mikroprocesorius, „Bluetooth“ modulis arba judesio jutiklis, kad jis, be kita ko, galėtų stebėti naudotojo sveikatą arba fizinį aktyvumą. Bendrovė „Samsung“ šiais metais pristatė savo išmanųjį žiedą „Galaxy Ring“ „MWC 2024“ parodos metu Barselonoje. „Galaxy Ring“ žada būti įdomus, nors tai nebus pirmasis tokio pobūdžio prietaisas, kuris bus pradėtas pardavinėti.

Kas yra išmanusis žiedas?

Išmanusis žiedas – tai mažas naujoviškas prietaisas, nešiojamas ant piršto. Jis atrodo kaip tradicinis žiedas, tačiau turi išmaniųjų funkcijų, kaip ir išmanieji laikrodžiai ar išmaniosios apyrankės.

Kaip ir išmanieji laikrodžiai ar išmaniosios apyrankės, jis gali būti naudojamas sveikatai, miegui, fiziniam aktyvumui stebėti, duomenims perduoti, bekontakčiams mokėjimams palaikyti arba kitiems prietaisams valdyti.

Kaip veikia išmanusis žiedas ir kokios jo panaudojimo galimybės?

Norint naudoti išmanųjį žiedą, tereikia išmaniajame telefone įdiegti specialią programėlę ir tada „Bluetooth“ ryšiu suporuoti abu prietaisus. Programėlėje galima konfigūruoti ir nuskaityti išmaniojo žiedo duomenis. O šis turi nemažai panaudojimo būdų, nors, žinoma, jie gali skirtis priklausomai nuo modelio. Štai keletas iš jų:

  • Sveikatos stebėjimas: išmanusis žiedas gali, pavyzdžiui, matuoti širdies ritmą, kraujospūdį ir deguonies kiekį kraujyje, kūno temperatūrą, taip pat nustatyti ligos ar infekcijos simptomus.
  • Fizinio aktyvumo stebėsena: išmanusis žiedas gali, pavyzdžiui, skaičiuoti žingsnius, nueitą atstumą, sudegintas kalorijas ir analizuoti judėjimo stilių bei kokybę.
  • Miego stebėjimas: išmanusis žiedas gali stebėti miego ciklus, REM fazę, miego gylį ir kokybę arba pažadinti naudotoją optimaliu metu.
  • Bekontakčių mokėjimų atlikimas: išmanųjį žiedą galima naudoti kaip elektroninę piniginę bekontakčiams mokėjimams parduotuvėse, restoranuose ar viešajame transporte atlikti.
  • Kitų prietaisų valdymas: išmanusis žiedas gali būti naudojamas kaip nuotolinio valdymo pultas, leidžiantis valdyti televizorių, muzikos grotuvą, oro kondicionierių ar apšvietimą rankos su žiedu gestais.
  • Keitimasis duomenimis: išmanusis žiedas gali būti naudojamas nuotraukoms, failams ar nuorodoms siųsti kitiems žmonėms ar prietaisams naudojant NFC technologiją arba būti virtualia vizitine kortele, perduodančia naudotojui kontaktinę informaciją.

Išmaniojo žiedo istorija ir ateitis

Išmaniojo žiedo koncepcija atsirado prieš kurį laiką, 2011 m. pirmasis parduodamas išmanusis žiedas buvo NFC žiedas. Jis rinkoje debiutavo 2013 m. po sėkmingos „Kickstarter“ kampanijos.

Nuo to laiko pavieniai išmanieji žiedai buvo pardavinėjami, tačiau juos siūlė mažiau žinomos bendrovės arba pradedančiosios įmonės – jie nepateko į pagrindinę rinką ir nesulaukė didelio atgarsio. Geriausiai žinomas yra „Oura“ išmanusis žiedas, kuris sulaukė savo trečiosios kartos (jį galima įsigyti dabar).

Dabar technologijų gigantai ėmėsi kurti išmaniuosius žiedus. Spėjama, kad „Apple“ kuria savo išmanųjį žiedą, o sausio 17 d. per renginį „Galaxy Unpacked“ – oficialų „Samsung Galaxy S24“ pristatymą, „Samsung“ oficialiai paskelbė apie savo pirmojo išmaniojo žiedo „Galaxy Ring“ išleidimą. Jis skirtas būti „Galaxy“ ekosistemos dalimi.

Kas jau žinoma apie „Samsung Galaxy Ring“?

Pirmą kartą savo išmanųjį žiedą „Samsung“ visuomenei parodė vasario pabaigoje Barselonoje vykusioje parodoje „Mobile World Congress“ (MWC) 2024, kur „Galaxy Ring“ buvo pristatytas trijų spalvų: aukso, platinos ir juodos keramikos. Tai viršutinės prietaiso pusės spalvos, nes vidinė pusė – kurioje yra visi jutikliai ir davikliai – yra juoda. Kol kas dar nežinoma, ar „Galaxy Ring“ korpusas pagamintas iš plastiko, ar iš metalo.

Tačiau yra žinoma, kad „MWC 2024“ parodoje parodyti prototipai buvo itin lengvi ir priklausomai nuo dydžio, svėrė nuo 2,3 g iki 2,9 g. Nuo „Galaxy Ring“ dydžio priklausys ir akumuliatoriaus talpa. Galimas diapazonas – nuo 14,5 mAh iki 21,5 mAh. Kol kas dar neaišku, kiek laiko šie akumuliatoriai leis „Ring“ veikti vienu įkrovimu. Šiuo metu „Samsung“ dirba siekdama maksimaliai padidinti akumuliatoriaus veikimo trukmę.

Tikimasi, kad „Samsung Galaxy Ring“ pasiūlys pažangią sveikatos stebėseną, fizinio aktyvumo ir miego funkcijas, galbūt bekontakčius mokėjimus ir valdymą gestais. Gali būti, kad jis nustatys ligos ar infekcijos požymius. Per parodą MWC 2024 „Samsung“ atstovai daugiausia dėmesio skyrė „Galaxy Ring“ miego stebėjimo galimybėms. Samsung išmanusis žiedas galės matuoti miego metu: širdies ritmą, užmigimo laiką, kvėpavimo dažnį, taip pat naudotojo judesius. Šių rodiklių nerasite laikrodyje „Samsung Galaxy Watch 6“. Žiedas naudos miego duomenis, kad sudarytų „My Vitality Score“ balą, ir pasiūlys miego apnėjos aptikimo funkciją.

Be pažangios miego stebėsenos ir analizės, „Galaxy Ring“, bendradarbiaudamas su programėle „Natural Cycles“, siūlys menstruacinio ciklo stebėjimą naudojant odos temperatūros jutiklį. Visą dieną bus renkama širdies ritmo informacija. „Samsung Galaxy Ring“ seks judėjimą, įskaitant žingsnių skaičių, tačiau jame nėra integruoto GPS.

„Galaxy Ring“ galimybes galima įžvelgti ir kai kuriose naujose „Samsung Health“ programėlės funkcijose, kurios buvo paskelbtos parodoje „Unpacked“, pavyzdžiui, „My Vitality Score“ ir „Booster Card“. Pirmoji funkcija panaši į „Oura Readiness Score“ ir „Garmin Body Battery“ ir ja siekiama įvertinti fizinį ir psichinį pasirengimą treniruotėms, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip miegas, aktyvumas, širdies ritmas ramybės būsenoje ir širdies ritmo kintamumas. Kita vertus, „Booster Card“ visą dieną rodo įžvalgas ir užuominas, pavyzdžiui, pastebėjimus, kurie gali paaiškinti, kodėl praėjusią naktį jūsų miego rezultatas buvo žemas.

„Galaxy Ring“ premjera 2024

Kada bus prekyboje „Samsung Galaxy Ring“? Konkreti data dar nenurodma, tačiau yra daug požymių, kad jis bus išleistas 2024 m. antrąjį pusmetį. Žinoma, „Galaxy Ring“ geriausiai veiks su prietaisais iš „Samsung Galaxy“ ekosistemos, tačiau tikimasi, kad jis bus suderinamas bendrai su tik su „Android“ telefonais. O tai reiškia, kad jo funkcijomis negalės naudotis „Apple“ išmaniųjų telefonų savininkai. Bent jau kol kas, nes „Samsung“ neatmetė, kad ateityje tai gali pasikeisti. Kalbant apie prietaiso kainą, ji šiuo metu nežinoma.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *