Kaip vaikus priversti išeiti į lauką? Idėjos aktyviam laisvalaikiui, kurios padės pamiršti kompiuterius

Idėjos žaidimams ir pramogoms lauke

Šiandien vaikai praleidžia per daug laiko prie kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų, tačiau žaisti lauke – kur kas sveikiau. Grynas oras yra sveikatos šaltinis, būtinas vaiko fizinei ir psichinei sveikatai. Kaip mažuosius atitraukti nuo ekranų ir priversti išeiti į kiemą? Kokiomis pramogomis juos sudominti, kad laikas kieme neprailgtų ir kuo ilgiau mėgautųsi žaidimais gryname ore?

Prekybos centro internete Varlė.lt žaislų ir prekių vaikams specialistė Laura Aksomitaitė dalinasi patarimais, kaip nuosavo namo kieme ar sodyboje įrengti vaikams pramogų zoną, kuri leis maloniai ir aktyviai leisti laiką gryname ore.

Planuojant lauko erdvę vaikų pramogoms, L. Aksomitaitė rekomenduoja atsižvelgti į disponuojamą plotą bei vaikų amžių. Žinoma, taip pat labai svarbus yra vaiko charakteris ir temperamentas. Ypač aktyviems ir vyresnio amžiaus vaikams labiau tinkamos pramogos, kurios leis išsikrauti: žaidimų aikštelės su čiuožyklomis ir batutai, o mažesniems ir ramesnio būdo vaikams puikiai pasiteisina negilūs baseinai bei smėlio dėžės. Štai kelios idėjos, kokias pramogas galima įrengti lauke:

Nesenstanti žaidimų lauke klasika – smėlio dėžė

Dažniausiai svarstant įrengti lauke smėlio dėžę susiduriama su klausimu: kaip pasirinkti tinkamą dydį? Tikriausiai jei to paklaustume vaikų, jie atsakytų, kad kuo didesnė, tuo smagiau, tačiau šiuo atveju vertėtų į tai pasižiūrėti protingai.  Mažyliams iki 3 metų amžiaus ideali bus iki 120 cm ilgio ir pločio bei mažiausiai 20 cm aukščio smėlio dėžė. Vyresniems vaikams reikėtų kiek daugiau vietos, todėl optimalūs matmenys būna jau apie 150 x 150 cm.

„Įrengti smėlio dėžę tikrai paprasta, tačiau nereikėtų pamiršti reguliariai keisti smėlį, nes priešingu atveju tai labai greitai gali tapti įvairių parazitų veisimosi vieta. Ypač sunku palaikyti smėlio dėžės švarą tada, kai aplink ją sukasi katės ar šunys. Tais atvejais, kai sudėtinga užtikrinti, kad aplink nebūtų gyvūnų, siūloma smėlio dėžės teritoriją aptverti“, – pataria Varlė.lt specialistė.

Smėlio dėžės

Sūpynės – ne vienos šypsenos garantija

Tikriausiai dauguma iš vaikystės atsimena ant sūpynių patirtą jausmą ir galbūt net ir šiandien ilgesingai žiūri į žaidimų aikštelėse įrengtose sūpynėse besilinksminančius vaikus. Kadangi sūpynių asortimentas – pakankamai platus, nesudėtinga įrengti tokią nuosavą pramogą savo kieme.

„Rinkdamiesi sūpynes internetu, būtinai pasidomėkite dėl jų stabilumo ir saugumo: iš kokių medžiagų pagamintos bei ar turi saugumo sertifikatus“, – įspėja L. Aksomitaitė.

Sūpynės

Čiuožykla, o gal visa žaidimų aikštelė?

Ko gero dauguma sutiks, kad rimta žaidimų aikštelė neįsivaizduojama be čiuožyklos. Galima įsigyti atskirą nedidelę čiuožyklą arba investuoti į tikrą lauko žaidimų centrą – žaidimų aikštelę, kuri dažnai apima ir čiuožyklą, ir sūpynes, ir įvairius laiptelius bei kopėčias laipiojimui.

Dažniausiai apie šį variantą ypatingai siūloma pagalvoti tiems, kurie turi ne vieną vaiką ir didesnę erdvę šalia namų. Tiesa, žaidimų aikštelė-namukas pakankamai nemaža investicija, todėl pigesnė alternatyva kartais gali būti žaidimų palapinė-maniežas. Tokią palapinę dėl jos nedidelių matmenų ir lengvos konstrukcijos paprasta transportuoti ir pastatyti bet kokioje vietoje. Princesės rūmai, pirato laivas ar riterio pilis – tokių žaidimų palapinių asortimentas šiandien itin platus.

Populiariausias variantas – batutas

Vaikams patinka šokinėti, todėl batutai kiekvienais metais yra viena populiariausių prekių vos atšilus orams. Pigiausi batutai yra iki 2 m skersmens. Renkantis batutą vaikams būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar gamintojas nurodo, kad gaminys turi saugumo sertifikatus. Taip pat siekiant užtikrinti maksimalų vaikų saugumą, rinkitės modelius su apsauginiu tinklu (tokių, beje, dauguma) ir su kopetėlėmis, kurios palengvintų įlipimą į batutą.

Karštą dieną geriausia pramoga – baseinas

Karštomis vasaros dienomis ne tik vaikams patinka pasipliuškenti vandenyje. Mažiausiems vaikams užtektų nedidelio (iki 0,5 m aukščio) pripučiamo baseino ir įvairių vandens žaislų, tačiau jei šia pramoga ketinate mėgautis kartu su savo atžalomis, verta pagalvoti apie didesnį, nuo 2 m skersmens pripučiamą ar karkasinį baseiną. Nepamirškite, kad įsigijus didesnį baseiną, taip pat reikėtų investuoti į jo vandens valymą: specialius filtrus ir specialias valymo priemones.

Vaikų pramogos lauke: kaip pasirinkti vietą ir ko negalima pamiršti?

„Renkantis vietą vaikų žaidimų aikštelei, sūpynėms ar kitoms lauko pramogoms įrengti, svarbiausia nepamiršti saugumo. Kiekvieną akimirką turite matyti, ką veikia jūsų vaikai, jei juos paliktumėte akimirkai vienus, todėl jų pramogų vieta turi būti gerai jums matoma. Siūloma, kad tokia vieta būtų kuo toliau nuo vartelių ar takelio, vedančio į gatvę“, – pataria Varlė.lt specialistė.

Kitas dalykas, kurio nevalia pamiršti – tai apsauga nuo saulės. Rekomenduojama, kad lauko žaidimų vieta būtų tokioje vietoje, kur didžiąją dienos dalį yra pavėsis, tačiau jeigu jūsų disponuojamame plote neauga medžiai, pagalvokite apie tokius dalykus kaip skėtis nuo saulės ar pavėsinę. Reikėtų nepamiršti pasirūpinti vaikų apsauga ne tik nuo saulės, bet ir stipraus vėjo.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *