Kaip protingai išsirinkti televizoriaus dydį?

Renkiesi naują televizorių? Svarstai, kiek colių įstrižainės tau reikėtų? Varlė.lt specialistai pataria susipažinti su pagrindiniais tinkamo televizoriaus dydžio pasirinkimo principais.

Televizoriaus įstrižainė

1.    Patalpos dydis

Prieš tai, kaip išsirinksi konkretų modelį, pagalvok, koks patalpos, kurioje nori pastatyti ar pakabinti televizorių, plotas. Labai mažiems kambariams gali rinktis modelius iki 30 col. 76,2 cm įstrižainė leis mėgautis vaizdu iš visų kambario vietų. Mažoms ir vidutinėms patalpoms rekomenduojama rinktis 43 col. ar didesnius televizorius. Erdviems kambariams tiks ir didesni kaip 61 col. modeliai. Tai išties labai dideli ekranai, kurių perteikiamą vaizdą puikiai matyti iš kiekvieno atstumo.

2.    Minimalus atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos

Kitas labai svarbus dalykas, kurį reikėtų padaryti prieš išsirenkant televizoriaus dydį, yra tikslus išmatavimas minimalaus atstumo nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos. Ekranas neturėtų būti pernelyg arti tos vietos, kur sėdėsi. Per mažas atstumas gali turėti neigiamos įtakos ne tik regai, bet ir žiūrėjimo patogumui.

Kaip nustatyti minimalų atstumą nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos?

Jau yra priimta, kad 32 col. įstrižainės televizoriai nuo žiūrėjimo vietos turėtų būti įrengti mažiausiai 1,25 m. atstumu. 34 col. ekranai – dar 10 cm toliau, t.y. 1,35 m. atstumu. 52 col. įrenginiai nuo žiūrovo turėtų būti nutolę mažiausiai 2 m. Žemiau pateikiama detali lentelė.

Mažiausias atstumas iki televizoriaus

3.  Didžiausias atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos

Taip pat labai svarbu nustatyti didžiausią atstumą nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos. Tokiame taške televizoriaus įrengimas užtikrins patogų žiūrėjimą. Pavyzdžiui, naršant internete 41 colių televizoriuje iš atstumo, didesnio kaip 3 metrai, gali atsirasti sunkumų skaitant tekstą.

didžiausias atstumas nuo televizoriaus

4. Įstrižainė ir televizoriaus ekrano raiška

Ekrano raiška taip pat turėtų būti renkamasi atsižvelgiant į atstumą, iš kurio žiūrėsi ir ekrano dydį, apie kurį svajoji. Pavyzdžiui, jei atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos yra lygus ar mažesnis nei 3 m, tačiau norėtum turėti mažiausiai 45 colių modelį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į Full HD ar dar geriau – į Ultra HD.

ekrano dydis-atstumas-raiška

Remiantis žemiau pateikta lentele galima pasirinkti tinkamiausią ekrano raišką, priklausomai nuo disponuojamos vietos:

Televizoriaus atstumas, raiška ir

5.    Televizoriaus pritaikymas ir naudojimo būdas

Paskutinis labai svarbus dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį – tai televizoriaus panaudojimo tikslas. Jei įrenginį ketini naudoti tik televizijos programų peržiūrai, nėra labai didelio ekrano poreikio. Pakankamas bus ir 40–50 colių dydžio modelis. Tačiau jei esi žaidimų konsolių mėgejas ir dievini visas naujienas technologijų pasaulyje, tau neabejotinai pravers žymiai didesnis Full HD ar 4K UHD raiškos televizorius. Tikriems žaidimų ir aukštos kokybės filmų mėgėjams rekomenduojami labai dideli (net 85 colių) televizoriai su lenktais ekranais. Dideli ekranai taip pat puikiai pasiteisins naršant internete ar „Skype“ pokalbių metu.

6. Žiūrėjimo kampas ir įstrižainė

Televizoriaus žiūrėjimo kampas

Toks didelis dėmesys įstrižainei, raiškai ir atstumui skiriamas todėl, kad šie parametrai leidžia nustatyti žiūrovo „dalyvavimo efektą“, nusakantį, kiek labai jis pasineria į tai, kas vyksta ekrane. Taip pat „dalyvavimo efektas“ sukuriamas periferiniu regėjimu, kuris priklauso nuo žiūrėjimo kampo.

Pilnesniam pasinerimui į kino tikrovę rekomenduojama atsižvelgti į tokias žiūrėjimo kampų reikšmes:

  • 20° – esant tokiam kampui atstumas nustatomas įstrižainę padauginant iš 2,5;
  • 30° – esant tokiai reikšmei, taikomas koeficientas, kuris lygus 1,6. Šis variantas aktualiausias namų kino sistemai.
  • 40° – esant tokiam kampui taikomas 1,2 koeficientas. Tai minimalus nuotolis Full HD modeliams.

Televizorius – tai taip pat labai svarbi interjero dalis, todėl Varlė.lt specialistai rekomenduoja nepamiršti, kad jo dydis turėtų būti renkamas ne tik atsižvelgiant į čia aptartus techninius parametrus, bet ir taip, kad jis galėtų harmoningai įsilieti į namų aplinką.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *