Kaip išsirinkti vaikišką paspirtuką?

paspirtukai

Paspirtukas ko gero yra kompaktiškiausia ir paprasčiausia vaikų transporto priemonė. Juo lengva išmokti naudotis, patogu laikyti ir transportuoti, o kiek teigiamų emocijų suteikia pasivažinėjimas! Varle.lt specialistų manymu, vaikiško paspirtuko pasirinkimo procesas yra pakankamai paprastas, mat atsižvelgti reikia tik į keletą parametrų.

Ratų skaičius

2 – 4 metukų mažyliams patogesni bus trijų ratukų modeliai (jie stabilesni), o visiems kitiems tiks manevringi ir greiti paspirtukai. Triračiuose paspirtukuose du ratai gali būti priekyje arba gale. Manoma, kad pirmasis variantas yra patogesnis, nes atsispirdamas vaikas nekliudys koja galinio rato.

Sulankstoma konstrukcija

Tokia konstrukcija pasižymi dauguma dviračių paspirtukų. Sulankstoma konstrukcija – labai patogus dalykas.

Vairo aukštis

Optimalus variantas yra tada, kai vairas yra siekia vaiko krūtinę. Rekomenduojama rinktis paspirtuką, kuris pasižymi reguliuojamu aukščiu – nereikės jaudintis dėl to, kad vaikas labai greitai paaugs ir paspirtukas bus per mažas.

Ratukų medžiaga

Judėjimui asfaltuotu keliu ir grindiniu patogūs bus ratai iš kaučiuko ir gumos. Pripučiami ratai amortizacijos dėka tiks neasfaltuotiems keliams, tačiau nereikėtų pamiršti, jog tokius ratus lengva pradurti. Paspirtukai su plastmasiniais ratukais nors ir kainuoja nedaug, greitai nusidėvi ir yra važiuojant kelia didelį triukšmą.

Stabdys

Stabdys gali būti rankinis arba kojinis (galiniame rate). Stabdant staigiu rankiniu stabdžiu yra rizika iškristi per vairą, todėl rekomenduojama rinktis patikimesnį ir saugesnį variantą – modelį su kojiniu stabdžiu.

Rėmo medžiaga

Kaip ir plastmasinių ratukų atveju, plastmasinis rėmas, nors yra nebrangus ir lengvas, gana greitai nusidėvi. Todėl rekomenduojama rinktis aliuminį ar metalinį, t.y. patvaresnės medžiagos rėmą. Turėkite omenyje tai, kad aliuminis yra lengvesnis nei metalo lydiniai.

Ratukų skersmuo

Pažymima, kad kuo didesnio skersmens yra ratukai, tuo didesnį greitį gali pasiekti paspirtukas, todėl turėkite omenyje šią savybę rinkdamiesi paspirtuką savo mažiausiems.

Elektriniai paspirtukai