Kaip išsirinkti tvarią kalėdinę eglutę?

Patarimai kaip išsirinkti tvarią eglutę

Ar žinote, kad vis sunkiau atskirti šiuolaikinę dirbtinę eglutę nuo tikros? Dabartinės aplinkai draugiškos žaliaskarės visiškai nebeprimena savo plastmasinių pirmtakų. Tai lemia lanksčios ir tankios šakos bei sodrios spalvos. Tad ne tik gamtos mylėtojai vertina tvarias eglutes, bet ir tie, kas nenori daug skirti laiko tikros eglutės priežiūrai.

Dirbtinės eglutės privalumai

Nors kai kurie žmonės neįsivaizduoja Kalėdų dvasios be mišku kvepiančios eglutės, tačiau ją galima susikurti specialiais namų kvapais. Vis daugiau gamtos mylėtojų teikia pirmenybę tvariai eglutei, tarnausiančiai daug metų.

Dirbtinės eglutės turi daug privalumų. Jų nereikia laistyti, nuo jų nekrenta spygliai, todėl nereikia dažnai siurbti grindų bei rūpintis netvarka po švenčių. Šventinės dekoracijos laikosi stabiliai ir neslysta skirtingai nuo tikros eglutės džiūstančių šakų.

„Pasirinktą dirbtinės eglutės modelį galima užsakyti internetu ir ji bus pristatyta tiesiai į namus. Tai sutaupys daug brangaus laiko, nes nereikės rūpintis eglės paieškomis, transporto organizavimu. Be to, dirbtinė eglutė tarnaus kelis sezonus. Šiuolaikiškiausi modeliai įprastai yra padengti specialia ugniai atspariai medžiaga ir laku, apsaugančiu nuo išblukimo“, – patarimais dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt” žaislų ir prekių vaikams specialistė Laura Aksomitaitė.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis dirbtinę eglutę?

Dydis. Dirbtinės eglutės būna įvairių formų ir dydžių. Šiuo metu rinkoje yra modelių nuo 1 metro iki 3 metrų aukščio. Renkantis eglutę reikėtų gerai pagalvoti kur ji tilps ir kiek vietos užims. Rekomenduojama palikti vietos, kad lengvai būtų galima pakabinti dekoracijas.

Medžiaga. Dauguma eglučių gaminama iš PVC ir polietileno. Pastarasis ypač gerai imituoja tikras pušis ir egles. Labai svarbus kriterijus renkantis eglutę – jos šakelių skaičius. Kuo jų daugiau, tuo eglutė tankesnė ir tuo lengviau ją modeliuoti.

Montavimo būdas. Medelių šakelės gali būti pritvirtintos užfiksuotu būdu arba vyriais. Antruoju atveju šakeles galima įvairiais būdais modeliuoti, o sulanksčius eglutę – jos nepraranda savo formos.

Auga susidomėjimas baltomis ir raudonomis eglutėmis

Dirbtinių eglučių įvairovė tokia didelė, kad jomis labai lengva papuošti savo namus, pritaikant medelio tipą prie interjero. Tiems, kurie mėgsta kabinti žaisliukus, lemputes ir girliandas, patiks tradicinis žalias medelis su tankiomis, minkštomis šakomis.

„Sekant naujausias mados tendencijas, galima taip pat svarstyti baltos ar sidabrinės eglutės variantą. O tiems, kuriems svarbiausias yra paprastumas, galima pagalvoti apie variantus su kankorėžių imitacijomis ar lengvai apsnigtomis šakomis“, – pataria L. Aksomitaitė.

Ji pastebėjo, kad šiais metais pirkėjai drąsiau renkasi įvairesnių spalvų dirbtines eglutes, o labiausiai perka baltas ir raudonas.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *