Kaip išsirinkti baseiną?

baseinai

Šiandien leisti mėgautis nuosavo baseino privalumais gali ne tik turtuoliai. Nusprendėte nusipirkti baseiną ir nežinote, kokį pasirinkti bei į ką atkreipti dėmesį? Varlė.lt specialistai pataria prieš įsigyjant ar planuojant įsigyti baseiną atsakyti sau į tokius klausimus:

 • Ar yra teritorijoje, kurioje planuojate įrengti baseiną, lygi saulėta, atokesnė vieta, kur galima būtų organizuoti vandens tiekimą?
 • Iš kur paimsite ir kur išpilsite baseino vandenį?
 • Kas naudosis baseinu: suaugusieji, vaikai?

Kokie būna baseinai?

Pagrindiniai baseinų tipai

Pripučiamas baseinas

Žinoma, pats paprasčiausias yra pripučiamas baseinas, kurį be didelių pastangų galima įrengti praktiškai bet kokiame reljefe ir pripildyti vandeniu vos per kelias akimirkas. Kaip taisyklė, pripučiami baseinai būna apvalios ar ovalo formos ir gali būti tiek su plokščiu, tiek su pripučiamu dugnu.

Pagrindiniai pripučiamų baseinų privalumai:
 • Įrengimo paprastumas.
 • Galimybė įrengti praktiškai bet kokioje vietoje.
 • Pripučiamą baseiną galima nesunkiai pernešti.
 • Kompaktiškumas. Sulankstytas baseinas užima mažiau vietos.
 • Prieinama kaina. Pripučiami baseinai kainuoja daug mažiau lyginant su analogiškos talpos kitų tipų baseinais.
Pagrindiniai pripučiamų baseinų trūkumai:
 • Didžiausias trūkumas – pažeidžiamumas ir pradūrimų rizika. Nors pripučiami baseinai pagaminti iš patvarių medžiagų (daugeliu atvejų – iš įvairių rūšių polimerų), jų ilgaamžiškumas verčia linkėti daugiau. Kaip taisyklė, pripučiamas baseinas tarnauja porą sezonų.
 • Būtinybė periodiškai pripūsti baseiną.
 • Būtinybė išleisti iš baseino orą, kai jis nebenaudojamas, o vėliau vėl jį pripūsti.

 Karkasinis baseinas

Populiarus baseinų tipas – įvairių formų ir dydžių surenkamos karkasinės konstrukcijos. Karkasiniai baseinai pasižymi dideliais privalumais. Jų nereikia kiekvieną kartą pripūsti ir išleisti iš jų orą, lyginant su pripučiamais, jie kur kas patvaresni.

Tokių baseinų sienelės ir dugnas – metalo su antikorozine danga lakštas arba patvari PVC plevėlė. Karkasas būna sudarytas iš metalinių vamzdžių. Kai kurie tokių baseinų modeliai būna aprūpinti tvirtomis atramomis, kurios suteikia konstrukcijai didesnį patvarumą.

Karkasiniai baseinai būna surenkami ir stacionarūs.

Surenkami karkasiniai baseinai

Surenkamų karkasinių baseinų viduje yra įdėklas iš PVC, kuris pripildomas vandens. Iš esmės karkasiniai baseinai – tai patobulinta pripučiamų baseinų versija, tik žymiai patvaresnė ir tvirtesnė. Karkasas dažniausiai būna iš dažyto arba cinkuoto metalo. Karkasinių baseinų įrengimui nereikia jokių specifinių įgūdžių. Jie gali būti įvairios formos ir matmenų. Pasibaigus sezonui surenkamą karkasinį baseiną galima demontuoti ir laikyti garaže ar palepėje.

Pagrindiniai surenkamų karkasinių baseinų privalumai:
 • Tokie baseinai geriau atlaiko apkrovas, tačiau nardyti ar stotis ant kraštų nereikėtų.
 • Pasižymi didele talpa, gylis gali siekti iki 1,5 m.
Pagrindiniai surenkamų karkasinių baseinų trūkumai:
 • Reikia iš anksto pagalvoti, kiek laiko truks pripildyti baseiną vandeniu, ką vėliau darysite su vandeniu.
Stacionarūs karkasiniai baseinai

Stacionarus karkasinis baseinas sudarytas iš atskirų plieno lakštų. Viduje yra įdėklas, kuris viršutiniu profiliu pritvirtinamas prie lakšto. Toks sprendimas primena dėžutę. Jie turi platų (apie 150 mm) viršutinį kraštą, kuris užtikrina didelį bendros konstrukcijos mechaninį standumą. Stacionaraus karkasinio baseino skersmuo gali būti didesnis nei 7 metrai.

Pagrindiniai stacionarių karkasinių baseinų privalumai
 • Stacionarių karkasinių baseinų nereikia demontuoti pasibaigus vasaros sezonui.
 • Šalčiams atsparių baseinų modelių sienelės yra papildomai apsaugotos patvariu profiliu, kuris leidžia atlaikyti užšąlančio vandens nulemtas apkrovas.
Pagrindiniai stacionarių karkasinių baseinų trūkumai
 • Periodiškai teks kovoti su tokiomis problemomis kaip sustiprėjęs chloro kvapas, drumzlės ir kt. (jei baseinas atviras) ir ypatingai rūpintis jo priežiūra.

Kompozitinis baseinas

Kompozitinis baseinas – didelė konstrukcija iš stikloplastiko, kuri yra patvari, patogi, hermetiška ir tarnauja ilgai. Be to jis nereikalauja hidroizoliacijos. Kompozitinio baseino įrenginimui reikalingas paruoštas žemės sklypas. Norint sumažinti baseino taršą, rekomenduojama jį aptraukti tentu. Tokio baseino įrengimą siūloma patikėti specialistams.

Apie ką reikėtų pagalvoti prieš perkant baseiną?

 • Kiek (ir kokio amžiaus) žmonių naudosis baseinu? Rekomenduojama nuspręsti iš anksto, ar pirkti vieną didelį baseiną suagusiems ar kelis (suagusiems ir vaikams).
 • Išsirinkite vietą, kur stovės baseinas. Siūloma, kad baseinas būtų įrengtas nuošalesnėje ir saulėtoje vietoje.
 • Kaip dažnai planuojate mėgautis baseino privalumais? Ar esate grūdinimosi šalininkas, kuris mėgsta maudytis, kai lauke šalta? Nuo to priklauso baseino tipo pasirinkimas.
 • Paskaičiuokite, kokią sumą galite skirti baseinui. Nepamirškite ir apie papildomas išlaidas, kurias gali sudaryti baseino įrengimo, valymo ir priežiūros dalykai.
 • Baseino talpa tiesiogiai priklauso nuo vandens kiekio ir jo prieinamumo. Nepamirškite apie tai, kai rinksitės didelį ir gilų baseiną, nes jį reikės periodiškai valyti ir kažkur išpilti vandenį.

Ar vertėtų atkreipti dėmesį į prekės ženklą?

Baseino prekės ženklo pasirinkimas yra labai svarbus. Iš tikrųjų atskirų baseinų gamintojų konkurencija lėmė, kad šiuo metu didžioji dalis prekės ženklų turi panašius parametrus ir kainas. Vienintelis dalykas, kurio šiuo atveju turėtume vengti – tai nežinomų prekės ženklų ar produktų apskritai be prekės ženklų pirkimas. Priešingai nei žinomi prekės ženklai („Intex“, „Bestway“) pradedantys gamintojai dažnai naudoja mažiau patvarias medžiagas ir neatlieka plačių atskirų modelių patvarumo bandymų. Tokio tipo apgaulingas taupymas gali lemti, kad netrukus turėsime pirkti naują baseiną.

Kokių priedų gali prireikti?

Filtravimo siurblys

Rinkoje egzistuoja įrenginiai, kurie skiriasi savo technologija, galia ir žinoma, kaina.  Skiriami tradiciniai filtravimo siurbliai (su dviem vandenį filtruojančiais mechanizmais), siurbliai su popieriniu filtru bei siurbliai su smėlio filtravimo elementu (juose popierinius elementus pakeitė atitinkamos faktūros smėlis). Įsigyjant filtravimo siurblį reikėtų didesnį dėmesį atkreipti ne tiek į veikimo mechanizmus, kiek į paskirų siurblių galią. Kuo didesnį baseiną turite, tuo galingesnio siurblio Jums reikės. Rekomenduojama kasdien kelioms valandos įjungti siurblį  (idealiu atveju vandenį filtruoti reikėtų 2–3 kartus per dieną). Perkant atskirai baseiną ir pompą vertėtų patikrinti ar įmanoma bus juos sklandžiai sujungti (sujungimo skersmuo gali skirtis).

Baseino kopėčios

Baseino kopėčios dažnai įeina į rinkinį, tačiau nebūtinai. Jei vidutinis ar didesnis baseinas nėra aprūpintas kopėčiomis, visai verta jas įsigyti atskirai. Ši įranga padidina naudojimosi baseinu saugumą ir ypač palengvina šį reikalą vaikams. Įėjimas/išėjimas į/iš baseiną/-o be kopėčių gali būti sudėtingas jau 76 cm aukščio baseinų atvejais.

Plūdė

Iš esmės kiekviename vidutiniame ir dideliame baseine būtinas chemijos naudojimas, o plūdė palengvina jos tolygų paskirstymą. Paskiri modeliai gali skirtis savo dydžiu ir forma. Gera plūdė papildomai įgalina dozavimo jėgos reguliavimą.

Valymo rinkiniai

Didelių baseinų atvejais pravers įrenginys, kuris išvalys visas šiukšles ir organines atliekas, mat siurblio filtrai tikrai nesulaiko visų nešvarumų. Standartinis valymo rinkinys apima teleskopinį kotą, šepetis ir kitus antgalius. Taip pat kartais turi specialų surinktiems nešvarumas konteinerį.

Skimeris

Jo įrengimas – tai efektyvus vandens paviršiaus valymas. Per baseino sienelę jį galima prijungti prie filtravimo siurblio. Tai lems, kad skimerio „krepšyje“ kaupsis didesnės, tokios kaip pavyzdžiui, lapai, atliekos.

Baseino vandens pašildymo ir temperatūros palaikymo sistemos

Baseino vandens pašildymo ir temperatūros palaikymo sistemos gali būti įvairios: nuo soliarinių uždangalų, apribojančių šilumos praradimą iki šildytuvo, sujungto su filtravimo siurbliu. Kaip taisyklė, pašildymo sistemos efektyviai pasiteisina mažesniuose baseinuose.

Ozono ir chloro generatoriai

Tai papildomi baseino priedai, kurie užtikrins jo švarą ir pašalins bakterijas, virusus ir kitus kenksmingus junginius. Konretaus generatoriaus įsigijimas yra pakankamai brangi investicija, tačiau laikui bėgant ji atsipirks, mat žymiai apribos cheminių priemonių naudojimą.

Kaip prižiūrėti baseiną čia

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *