Garais valantys prietaisai: ką reikia žinoti?

Garais valantys prietaisai

Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo garais valantys prietaisai. Garais valančiame įrenginyje generatorius formuoja garus, naikinančius bakterijas, mikrobus, alergenus, todėl medicininėms įstaigoms šis įrenginys yra tikras išganymas. Tačiau ir visiems žmonėms garais valantis prietaisas arba dar vadinamas garų generatoriumi gali palengvinti gyvenimą namie. Garais valantys prietaisai – tikrasis technikos stebuklas: ne tik plauna, valo, bet ir dezinfekuoja. Ar verta pirkti šį įrenginį? kaip pasirinkti? Varlė.lt specialistai apie garais valančius prietaisus atrinko svarbiausius dalykus.

Kas tai per įrenginys?

Garais valantis prietaisas – tai įrenginys, skirtas visapusiškam ir veiksmingam durų, grindjuosčių, langų, drabužių, automobilių valymui ir dezinfekcijai. Į šio įrenginio pagrindinę funkciją implikuoja pats pavadinimas – garais valantis prietaisas valo paviršius garais.

Garais valančio prietaiso veikimo principą nesunku suprasti: rezervuare (garų katile) šildomas vanduo ir įvairių garų valytuvo antgalių dėka išvedamas į paviršių stipraus karštų garų srovės pavidalu. Tokio valymo metu jūs sutaupote (nereikės pirkti buitinės chemijos priemonių) ir nepaverčiate savo namų chemijos preparatų lauku, nes šiam procesui naudojamas tik vanduo. Garais valančio prietaiso dėka jūs greitai pasieksite idealią švarą nekenkdami savo sveikatai bei aplinkai ir tai yra pagrindinis šio įrenginio privalumas.

Ar toks valymas bus higieniškas? Žinoma, bus. Juk garais valančiame prietaise vanduo įkaitinamas iki virimo temperatūros, o karšti garai sunaikina visas kenksmingas bakterijas. Tokiu būdu galima lengvai atlikti vonios dezinfekciją. Garais valantys prietaisai dezinfekuoja paviršius – 100% pašalina dulkes, o kartu su jomis kenksmingas bakterijas, virusus ir alergenus.

Garais valantis prietaisas yra universalus įrenginys namų valymui: garais galima išvalyti bet kokį paviršių išskyrus gležnius audinius, minkštą plastiką ir kai kuriuos kitus paviršius. Stalai, grindys, baldai, santechnika, veidrodžiai, langai, drabužiai ir net augalai – visa tai galima valyti garais valančiu prietaisu. Tam tikslui garais valančio prietaiso komplektacijoje yra visi būtini antgaliai: šepetys (grindims, stalams, langams), purkštukai (sunkiai pasiekiamoms vietoms, kampams), antgaliai-siurbliai (kilimams ir kiliminiams paviršiams), antgaliai-lygintuvai (drabužiams).

Garais-valantys-prietaisai-privalumai

Kuo skiriasi garais valantys prietaisai?

Garais valantys prietaisai skiriasi savo elektrinių šildytuvų galia, garų srovės intensyvumo reguliavimo buvimu ar jo trūkumu, vandens rezervuaro talpa ir kitomis ypatybėmis.

Pagal dydį skirstomi rankiniai, kompaktiški ir labiau gremėzdiški stacionarūs įrenginiai.

Rankiniai garais valantys prietaisai pasižymi nedideliu dydžiu, juos patogu laikyti ir naudoti, jie nėra brangūs. Pagrindinis tokių įrenginių trūkumas – jų svoris. Esmė tame, kad jums pakankami ilgai teks rankose laikyti šį, apie 2 kg sveriantį, daiktą. Tačiau jei neplanuojate šiuo įrenginiu kasdien valyti visus savo namus, o tik kartą per mėnesį išvalyti langus, automobilio saloną ar baldų paviršius – tokiam naudojimui šis variantas yra idealus.

Kompaktiški garais valantys prietaisai – taip vadinamojo auksinio viduriuko atstovai. Jie panašūs į nedidelį dulkių siurblį, todėl jums neteks rankose laikyti rezervuarą su vandeniu – jis stovės ant grindų.

Garais valantys prietaisai-siurbliai tinkami naudojimui profesionalaus valymo sąlygomis. Jie pakankamai brangūs, tačiau galingi ir veiksmingi. Neretai turi valymo karštais ir šaltais garais funkciją.

Visuose garais valančiuose prietaisuose varijuoja daugiafunkcinių antgalių/priedų, įeinančių į įrangos rinkinį, skaičius.

Į ką verta atkreipti dėmesį?

Galia. Tai valymo greičio indikatorius. Kuo didesnis šis parametras, tuo greičiau generuojami garai ir geriau valomas paviršius.

Garų drėgmės valdiklis – labai naudinga parinktis. Galėsite pasirinkti sausus garus audinių paviršių valymui (po valymo jie bus praktiškai sausi) ir drėgnus garus labiau užterštiems kietiems paviršiams.

Rezervuaro talpa įprastai varijuoja nuo 500 ml iki kelių litrų. Pavyzdžiui, 1 litro konteinerio pakanka 20-30 min. trunkančiam valymui.

Labai svarbus parametras – garų slėgis. Jei garų slėgis mažesnis nei 3 bar, įsisenėjusius nešvarumus toks garų valytuvas nepašalins. Profesionaliuose modeliuose slėgis siekia 5 – 6 bar.

Atkreipkite dėmesį į žarnos ir laido ilgį. Trumpesnė nei 3 m žarna nėra praktiška. Kuo ilgesnis elektrinio maitinimo laidas, tuo geriau.

Pageidaujamos ir tokios parinktys kaip garų užrakto sistema, apsauga nuo vaikų, apsauginis vožtuvas. Tokių savybių dėka užtikrinamas pakankamas saugumo lygis.

Perkant garais valantį prietaisą rekomenduojama rinktis žinomus ir laiko patikrintus šios įrangus prekės ženklus: KARCHER, Vileda, Clatronic, ARIETE, THOMAS, DELONGHI, Philips. Šių gamintojų prietaisai tikrai tenkins savo rezultatais.