Įvyko Microsoft technologijų konferencija TechDay 2012

Šių metų spalio 2 d., antradienį, Vilniuje įvyko didžiausia Microsoft technologijų konferencija Lietuvoje ir Baltijos šalyse TechDay 2012. Daugiau nei 600 verslininkų, IT profesionalų ir entuziastų subūrusioje konferencijoje Microsoft daugiausia dėmesio skyrė Windows 8 operacinei sistemai, biuro paslaugų rinkiniui Office 2013, debesijos paslaugai Office 365, išmaniųjų telefonų operacinei sistemai Windows Phone ir debesijos operacinei sistemai Windows Server 2012.

Šiemet pranešimus konferencijoje skaitė beveik 30 pranešėjų iš Microsoft, Nokia, Skype, AdDuplex ir kitų bendrovių. Kur nueiti ir ką paklausyti turėjo visi. Nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro vykusioje konferencijoje buvo net šešios skirtingos auditorijos, kuriose buvo skaitomi pranešimai įvairiems IT šakos atstovams – vadovams, rėmėjams, IT profesionalams ir IT programuotojams. Per vieną dieną buvo perskaityti net 43 skirtingi pranešimai.

Konferencijoje Microsoft atstovas Karlas Daviesas-Barrettas supažindino programuotojus su pagrindiniais Windows 8 programavimo principais ir, nepaisant kurioziškų situacijų, kai nepavyko susišnekėti su programomis, parodė, kaip pritaikyti kuriamas programas prie naujosios operacinės sistemos navigacijos, programų juostos, temų bei kontraktų.

Pagrindiniai Microsoft partneriai Techday 2012 konferencijoje buvo Nokia, Skype, Seriously, Samsung, Affecto ir Quest Software. Viso renginio metu dalyviai galėjo prieiti prie minėtų partnerių stendų ir susipažinti su jų veikla, išmėginti įvairias technologines naujoves. Nokia pristatė savo naujuosius Lumia telefonus ir norintiems leido porą valandų juos išmėginti. Tuo tarpu Samsung pristatė naujus, dar prekyboje nepasirodžiusius produktus – tinklo kompiuterius su jutikliniais ekranais, itin galingus planšetinius kompiuterius su Intel i5 procesoriumi bei monitorių jutikliniu ekranu. Skype savo stende pristatė savo dar visai neilgą 9 metų gyvavimo istoriją ir kvietė programuotojus prisijungti prie vis labiau augančios jaunatviškos komandos Taline.

Dar visai neseniai Lietuvoje atsiradusi internetinės rinkodaros įmonė Seriously prie savo stendo sutraukė turbūt daugiausia lankytojų dėmesio. Jauni ir šmaikštūs įmonės atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir JAV pasakojo apie savo įmonę bei šalia įtaisė Xbox 360 su Kinect, todėl norintys ir užsiregistravę dalyviai galėjo dalyvauti konkurse, kurio prizai buvo dar prekyboje nepasirodęs Windows Surface planšetinis kompiuteris bei Nokia telefonai. Tačiau viso renginio metu turbūt nebuvo nė vieno dalyvio, neaplankiusio visų partnerių stendų, mat juose kompanijų atstovai dalijo lipdukus, kuriuos suklijavus ant kortelės ir įmetus į žaidimo dėžę buvo galima laimėti Xbox 360 su Kinect. Na, o kadangi už dyką lipdukų niekas nedalijo, tai daugiau ar mažiau informacijos apie visas įmones dalyviai gavo.