Išmaniųjų telefonų rinka tampa nuobodi? Nieko panašaus!

2015 metai turėtų būti labai įdomūs visiems mobiliųjų įrenginių fanams. MWC renginys galutinai parodė, kad sąstingio išmaniųjų telefonų rinkoje pranašystės buvo labai perdėtas dalykas.

Drąsūs didelių žaidėjų žingsniai

Tiesa, rinkos gigantai pastaruoju metu nemėgsta daug eksperimentuoti. Juk jie jau turi daug klientų, o naujos idėjos ne visada sužadina teigiamas reakcijas. Konservatyviai elgėsi štai kad ir HTC, kurio naujasis flagmanas daug nesiskiria nuo ankstesnių modelių. Tačiau išimčių netrūksta. 

Pažvelkime pavyzdžiui į Samsung Gakaxy S6, kurio dėka milžiniškas koncernas visiškai pakeitė savo politiką. Galaxy S6 visai neprimena ankstesnio S serijos telefono: turi aliuminį padengtą apsauginiu stiklu rėmelį ir ekskliuzyvinį dizainą, kuriuo negalėjo labai pasigirti topinis Korėjos gamintojo telefonas. Žinoma, tikėtina dalis žmonių nusigręš nuo S linijos vien todėl, kad šiame modelyje nėra atminties kortelių lizdo ir galimybės pakeisti bateriją, tačiau taip pat galimas dalykas, jog dalis iki šiol esančių priešininkų pereis prie Samsung įrenginių stovyklos. Tokias tendencijas – kai kompanijos produktai įgija naują pobūdį – stebėti tikrai įdomu.

Pagrindinė S6 versija tai tik pradžia. Naujas tendencijas taip pat demonstruoja Galaxy S6 Edge su iš abiejų šonų išlenktu ekranu. Šis įrenginys atrodo tikrai patraukliai ir sužadina visų madingų elektroninių įrenginių fanų susidomėjimą ir kas svarbiausia, yra labai patogus naudojimosi atžvilgiu. Išlenkto ekrano privalumai nėra milžiniški, tačiau labai pastebimi.

Kadangi jau prabilome apie išlenkimus, taip pat verta paminėti išlenktą LG G Flexie 2. Pirmoji išmanaus telefono versija buvo tam tikras eksperimentas, bandyminis žingsnis. Naują versiją galima laisvai vadinti pilnaverčiu labai geros techninės specifikacijos flagmanu. Susidomėjimą kelia ne tik įrenginio forma, bet taip pat jo galinis skydelis, kuris gali atsinaujinti po įbrėžimų.

Inovatyvios idėjos dar neišseko

Nereikėtų pamiršti, kad įprastai didžiausių koncernų šešėlyje veikia nemažai kitų kompanijų, kurios dažnai stengiasi prasimušti būtent originalių sprendimų skatinimo dėka. Šių metų MWC kelis tikrai galima išskirti:

ZTE Grand S3 bus aprūpintas rainelės skaitytuvu. Atrodytų smulkmena, tačiau ši galimybė turėtų užtikrinti geresnę, palyginus su populiariais pirštų atspaudų skaitytuvais, apsaugą. Galbūt kada nors biometrinės sistemos išstums pirštų atspaudų skaitytuvus.

Alcatel One Touch Idol 3. Šio įrenginio korpusas yra simetriškas viršuje ir apačioje, todėl iš esmės bet kokiu būdu jį laikant, naudojimasis yra patogus.

IQ Xlion su įmontuotu televizoriumi. Tiesa, daugelis suabejotų: „Kam to reikia? Juk vis mažiau žmonių žiūri televiziją“. Tačiau turbūt galima lažintis, kad ne kartą kiekvienas turime norą įjungti kokį filmą ar televizijos programą, tačiau vis dėlto VOD (angl. Video on demand) pagailime interneto paslaugų.

BlackBerry rengia išmanųjį telefoną su galinga technine specifikacija, iš abiejų šonų išlenktu ekranu bei slankia fizine klaviatūra. Panašu, kad kažkas rimtai pagalvojo apie žmones, kurie teikia pirmenybę tikriems mygtukams.

Lenovo Vibe Shot – įdomus kompaktinio fotoaparato ir išmanaus telefono derinys.

Vis turtingesnė rinka

Žinoma, didžioji dalis čia aptartų įrenginių – tai pakankamai nišiniai produktai, pasižymintys viena kita nauja funkcija. Tačiau ar tai liudija apie sąstingį išmaniųjų telefonų rinkoje?

Reklamuose įprastai figūruoja saugesni, laiko patikrinti technologiniai sprendimai, nors LG G Flex 2 ir Galaxy S6 Edge įrodo, kad ne tik. Nepaisant standartinių telefonų reklamų, žmonės, kurie domisi šia rinka žino, kad čia dabar vyksta daug dalykų. Išmanieji telefonai kaip įrenginių klasė kinta atsargiai ir lėtai, tačiau pažymima, kad jau visi pasižymi pagrindinėmis funkcijomis. Ir visada atsiras įrenginys, siūlantis išsvajotą funkciją ir jis visai nebūtinai daug kainuos.

Taip pat reikėtų prisiminti, kad nereikėtų pinknaudžiauti revoliuciniais sprendimais. Ar kas nors tikrai norėtų, kad naujas didelės kompanijos flagmanas būtų telefono su fotoaparatu derinys, kuriuo galima būtų naudotis aukštyn kojomis, su TV imtuvu, išlenktu ekranu, rainelės skaitytuvu, elektroninio popieriaus galiniu skydeliu ir Ubuntu operacine sistema? Reikėtų džiaugtis, kad rinkoje yra didžiulis pasirinkimas ir tuo, kad naujienos pasirodo pakankamai reguliariai. 2015 metai žada būti labai įdomūs.

 

Šaltinis: komputerwsiat