Išmanieji telefonai įkraunami garso pagalba?

Britų mokslininkai bendradarbiaudami su „Nokia“ sukūrė telefoną, kuris garsus paverčia elektros energija.

Technologijos tobulėja – ir niekas tokiam faktui tikriausiai neprieštarauja. Tačiau, deja, išmanieji telefonai su vis geresniais procesoriais ir didėjančia atmintimi nepasiūlo ilgesnio baterijos veikimo laiko. Didžiąją įrenginių daugumą reikia įkrovinėti kasdien, o tai kelionėse dažnai tampa nemenka problema.

Siekdami išspręsti šią problemą, Londono universiteto mokslininkai kartu su „Nokia“ sukūrė telefoną, kuris pasikrauna automatiškai dėl garso įtakos.

Konstrukcijoje panadotas prieš kelis metus Korėjos tyrėjų pristatytas sprendimas, kuris remiasi pjezoelektriniu efektu. Integruoti telefone nanolaidai yra pagaminti iš cinko oksido. Paveikti garso bangų jie sukuria energiją. Kaip tai veikia praktiškai?

Ką gi, pirmasis prototipas testuose pasirodė visai gerai – „girdėdamas“ tiek garsią muziką, judrių gatvių garsus, tiek ir žmonių pokalbius, sugebėjo pagaminti pakankamą jo įkrovimui 5 V įtampą.

Ilgesnė mobilių įrenginių veikimo galimybė itin patraukli. Tikimės, kad ateityje mums pavyks savo metodą padaryti pigesnį ir prieinamesnį,– prisipažino vienas šio projekto inžinierių Joe Briscoe.

Šaltinis: sciencealert, Nuotr. aaromanat/123RF.com