„iPhone 5SE“ apžvalga: kokiu telefonu šįkart nustebins „Apple“?

Pastaruoju metu nutekėjo nemažai informacijos, susijusios su nauju „Apple“ išmaniuoju telefonu. Ką jau žinome apie naują „iPhone“ įrenginį? Internetinės parduotuvės „Varlė.lt“ mobiliųjų įrenginių specialistai teigia, jog šiuo metu yra pakankamai daug informacijos, kuri viena kitai prieštarauja, todėl situacija su „iPhone 5SE“ telefonu atrodo kiek painiai.

Kaip bus pavadintas naujasis išmanusis telefonas?

Pradžioje visi buvo įsitikinę, kad naujiena gaus „iPhone 6c“ vardą, tačiau vėliau pasaulinė žiniasklaida užsiminė apie kitą įrenginio pavadinimą – „iPhone 5SE“. Atrodo, kad tai bus pavadinimas, ties kuriuo galutinai ir apsistos „Apple“. Be to yra dvi versijos, kodėl naujasis „obuoliukas“ gaus būtent tokį pavadinimą: „SE“ reiškia „Special Edition“, o remiantis antrąja versija – tai bus „patobulinta“ (angl. enhanced) „iPhone 5s“ versija.

Nedidelis ekranas

Dėl šio aspekto nėra spėlionių – visi įsitikinę, kad naujasis „iPhone 5SE“ turės 4 colių ekraną. Tai reiškia, kad mes vėl grįšime prie patogaus dydžio, kokį turėjo „iPhone 5c“. Vertėtų pastebėti, kad skiriamoji geba išliks tokia pat kaip ir anksčiau –1136 х 640 pikselių, kas leis „Retina“ ekranui perteikti vaizdą su 326 ppi.

Apsigyvens plastikiniame korpuse?

Iš tikrųjų niekas negali atsakyti, iš kokios medžiagos bus pagamintas korpusas. Įvairūs specializuoti šaltiniai tvirtina, kad įrenginio korpusas gali būti tiek plastikinis, tiek metalinis. Įdomu tai, kad telefono su plastikiniu korpusu vaizdas pastebėtas oficialioje „Apple“ svetainėje doko stotelės su „Lightning“ jungtimi puslapyje.

„iPhone-5SE“-telefono-korpuso-medžiaga-plastikas-ar-metalas
„iPhone-5SE“ kospusas: plastikas ar metalas?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad turėsime reikalų su išmaniuoju telefonu, tiksliai kopijuojančiu „iPhone 5c“ stilių, tačiau jei atidžiau pažiūrėtume į „Home“ mygtuką, pastebėtume pirštų atspaudų skaitytuvą „Touch ID“.

Kituose ne mažiau patikimuose šaltiniuose pateikiama duomenų apie tai, kad „iPhone 5SE“ turės metalinį korpusą, tai yra, Apple pristatys sumažintą „iPhone 6s“ modelį. O štai „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo mano, kad „iPhone 5SE“ turės metalinį spalvotą korpusą.

„iPhone 5SE“ žada būti galingu mažyliu

„China Mobile“ manymu, „iPhone 5SE“ turės 4 colių „Retina“ ekraną su 1136 х 640 pikselių raiška, „Apple A9“ procesorių, 2 GB operatyviosios atminties, 8 megapikselių pagrindinę kamerą, „Touch ID“ ir korpuso spalvos pasirinkimo galimybę: auksinį, sidabrinį ar juodą variantus. Remiantis kitais duomenimis, „iPhone 5SE“ bus išleistas su „A8“ procesoriumi ir 1 GB operatyviosios atminties.

Ming-Chi Kuo patvirtina tuos duomenis, kuriuose užsimenama apie „A9“ procesorių, bet kiek painioja tas dalykas, jog jo teigimu, naujajame išmaniajame telefone nebus „3D Touch“ palaikymo.

Labiausiai tikėtinomis charakteristikomis atrodo specifikacijų rinkinys, kuris apima „A8“ procesorių, 1 GB operatyviosios atminties ir 8 megapikselių kamerą. Beveik nėra abejonių, kad telefonas turės „Touch IS“ palaikymą „Home“ mygtuke ir NFC. Varlė.lt mobiliųjų įrenginių specialistų manymu, jei „iPhone 5SE“ iš tikrųjų bus pozicionuojamas kaip biudžetinis išmanusis telefonas, jokio „3D Touch“ palaikymo jame ko gero nebus.

Prognozuojama, kad „iPhone 5SE“ tikslinė auditorija bus kita nei „iPhone 6s“ ar „iPhone 7“.  Rinkoje šis išmanusis telefonas konkuruos tik su senėjančiu „iPhone 5c“.

Kaip šiuo metu atrodo rengiama „Apple“ naujiena?

  • Plastikinis/metalinis korpusas su „iPhone 6/6s“ dizainu
  • 8 megapikselių galinė ir 1.2 megapikselių priekinė kameros
  • Automatinio fokusavimo palaikymas filmuojant ir panoraminis filmavimas
  • Barometras
  • NFC sistemai „Apple Pay“
  • Procesoriai „Apple A8“ ir „M8“
  • Bluetooth 4.2, VoLTE, Wi-Fi 802.11ac
  • „Live Photos“ ( kaip „iPhone 6s“)
  • Auksinio, sidabrinio, pilko ir rausvo aukso korpuso variantai

Pristatymo data

Žinoma, kol kas niekas negali pasakyti tikslios „iPhone 5SE“ pristatymo datos. Iš esmės pristatymas gali įvykti kaip įprastai – rugsėjį kartus su „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“, tačiau „IHS“ analitikas Kevin Wang su tokia nuomone nesutinka ir yra įsitikinęs, kad šį telefoną „Apple“ pristatys 2016 metų viduryje. Anoniminis „Foxconn“ šaltinis pasidalino iformacija, remiantis kuria, „iPhone 5SE“ surinkimas gali prasidėti jau vasario mėnesį. Taip pat yra žinių iš kelių alternatyvių šaltinių, kurie teigia, kad „iPhone 5SE“ anonsas gali įvykti kartu su „Apple Watch 2“ jau kovą.

Naujojo mažo „iPhone“ įskūnijimo laukia daugelis. Nors pastaruoju metu mobiliosios technologijos linksta link didesnių ekranų, po pirmųjų didelių „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ premjeros daugelis naudotojų nepasiryžo pakeisti savo „penktukų“ naujuoju įrenginiu būtent dėl per didelių matmenų, kurie kertasi su žmonių įpročiais. Ar pateisins „iPhone 5SE“ naudotojų lūkesčius ir ar praktiškai liko mažų ekranų šalininkų? Sužinosime tik tada, kai jis apsigyvens rinkoje.