Internetinės kameros

Internetinių kamerų, kaip ir kompiuterių, modelių bei kainų, svyruojančių nuo labai prieinamų iki labai aukštų, įvairovė sunkiai išmatuojama. Jūs tikrai nenorite mokėti už funkcijas, kurių niekada nenaudosite, todėl puiki mintis tiksliai nuspręsti, kokių savybių jums reikia, ir kokių – ne.

Būtinos savybės ir funkcijos

Didelė kameros skiriamoji geba yra būtinybė. Kuo mažesnė skiriamoji geba, tuo neaiškesnis bus jūsų atvaizdas kitame ekrane. Tinkamos skiriamosios gebos prasideda nuo 640 x 480 ribos.

Taip pat labai svarbus didelis kadrų dažnis. Kameros, kurių kadrų dažnis yra mažas, perduoda trūkčiojantį vaizdą ir vaizdas ekrane kartais „sustingsta“. Kadrų dažnis matuojamas kadrais per sekunde – ant kameros pakuotės ieškokite „fps“ žymėjimo. Jeigu norite mėgautis sklandžiu vaizdo perdavimu, kadrų dažnis turi būti didesnis nei 15 fps, o geriau, jeigu ši specifikacija siekia 30 kadrų per sekundę ir daugiau.

Ką Jums reikėtų įsigyti

Kameros darbą taip pat įtakos ir objektyvo tipas. Kai kurios kameros, skirtos pradedantiesiems, turi plastmasinį objektyvą, tačiau protingas pasirinkimas yra kameros su stikliniu objektyvu. Šiuo atveju kameros naudojimo savybės yra reikšmingai geresnės, o tuo tarpu kaina ženkliai nepadidėja.

Internetinėms kameroms tikrai praverčia automatinio fokusavimo bei šviesos reguliavimo technologijos, ypač jeigu jas naudosite tamsesniame kambaryje (pvz., kai vaizdo pokalbiai vyksta miegamajame ar pan.).

Integruotas mikrofonas bei galimybė fotografuoti nejudančius vaizdus tampa standartinėmis kameros funkcijomis. Ieškokite kamerų, kurių nuotraukos užtikrina bent 2.0 megapikselių raišką.

Nebūtinos savybės

Kai kurie modeliai turi įmontuotus judesio jutiklius, kurie gali jūsų internetinę kamerą paversti tikra apsaugos sistema. Jeigu jūsų kamera šių jutiklių jų neturi, nesijaudinkite – vietoje to galite programinę įrangą.

Priklausomai nuo vaizdo pokalbių tipų, galite pageidauti ypatingų ar vaizdo efektų, ir daugelis kamerų siūlo šias savybes. Tačiau, kaip ir judesio jutiklių atveju, jeigu kamera nesiūlo šių ypatingų funkcijų, vietoje to galite atsisiųsti atitinkamą programinę įrangą.

Dėmesys didelei raiškai

Dabar nauja internetinių kamerų savybė – gebėjimas įrašyti didelės raiškos vaizdą. Jeigu planuojate dažnai vaizdo įrašus įkelti į socialinius tinklalapius, ši technologija puikia jums tinka. Atkreipkite dėmesį, kad dėl galimybė įrašinėti didele raiška, neabejotinai padidės internetinės kameros kaina, todėl jeigu kamera jums reikalinga tik vaizdo pokalbiams, į šią funkciją nekreipkite dėmesio. Didelė raiška būdinga tik tiems kamerų modeliams, kurie užtikrina 720p ar didesnės raiškos vaizdą.

Kainos

Internetinių kamerų kainos svyruoja nuo tikrai prieinamų  iki labai aukštų. Dažniausiai mokate už tai, ką gaunate, todėl būtinai kruopščiai apsvarstykite savo poreikius ir biudžetą, kurį galite skirti.