Ideali kuprinė į mokyklą. Kokia ji?

Tinkamos kuprinės pasirinkimas nepaprastai svarbus. Nereikėtų pamiršti, jog ją vaikai nešios kasdien devynis mėnesius, todėl įsigijant šį daiktą verta investuoti šiek tiek daugiau savo laiko. Juk būtent nuo tinkamai parinktos kuprinės priklauso taisyklinga mokinio laikysena. Žinoma, vaikai turi ir savo preferencijų ir neretai svajoja apie kuprinė su mėgstamais filmų personažais, mylimiausių spalvų ir pan. Pasirinkimas rinkoje išties didžiulis, tačiau tėvai pirmiausia turėtų galvoti apie kuprinės funkcionalumus. 

Keli pagrindiniai aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

  • Būtinos yra plačios ir minkštos petnešos. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar petnešos ir kiti dirželiai yra solidžiai apsiūti ir ar pasižymi reguliavimo galimybe. Viskas tam kad kuprinė idealiai tiktų vaikui.
  • Sveikiausia kuprinė – ta, kuri turi pakietintą nugarą, leidžiančią tolygiai paskirstyti svorį po visą vaiko nugaros paviršių. Papildomai kuprinėje ties stuburu turi būti įsiūta „pagalvėlė“.
  • Praktiška kuprinė yra tokia, kurioje yra reikiamas skyrių skaičius. Jie leis vaikui palaikyti ten tvarką bei užtikrins tolygų svorio paskirstymą.
  • Mokinio saugumą užtikrins atšvaitų elementai. Jų dėka jis neliks nepastebėtas gatvėje tamsiuoju paros metu.
  • Kuprinė turi turėti kokią nors kilpą, tam, kad ją galima būtų patogiai pakabinti.
  • Vis didesnį populiarumą tarp tėvų ir vaikų taip pat įgija ratukais aprūpintos kuprinės. Jų dėka neapkraunama vaiko nugara, o patogi rankenėlė bei ratukai padeda mokiniui nešioti knygų, sąsiuvinių ir kitų mokyklinių reikmenų svorį.
  • Kuprinės svoris. Kuprinė turėtų būti kuo lengvesnė. Vaikai nešioja nemenką knygų, sąsiuvinių ir kitų reikmenų svorį, todėl nereikėtų jų apkrauti dar ir pačios kuprinės sunkumu. Vaikų iki 13 metų amžiaus atveju kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 % vaiko svorio. Paaugliams (vyresniems nei 13 metų) skirtos kuprinės svoris negali būti didesnis kaip 15 % paauglio svorio.

Jei Jūsų ir vaiko skoniai sutapo ir nužiūrėjote patinkantį modelį, kurio dydis ir svoris tinka vaikui, jei ji turi ortopedinę nugarėlę ir patogias petnešas, sveikiname – Jūs išsirinkote būtent tai, ko reikia!