HP Spectre XT Pro – elegantiškas ultrabook etalonas

Elegantiškesnė ir lengvesnė HP flagmano versija.

Spectre XT yra idėjinis prieš tris metus išleisto HP Envy 13 tęsinys. Kaip ir tuomet, daugiausia dėmesio skirta kompiuterio dizainui, šįkart taikant į griežtus Intel ultrabook klasės reikalavimus. Kompiuterio svoris prasideda nuo 1,4 kg, o storis – nuo 14,5 mm. Ekranas standartinis – 13,3 colio, 1366×768 raiškos. Korpusas yra šukuoto aliuminio stiliaus, ekrano galinė pusė glotni ir žvilganti, o jo apačia kiek šiurkštoka ir išties patogi laikyti – primena kai kurių telefonų modelių nugarėles.

Nepaisant kompiuterio plonumo, panaudotos reikalingiausios jungtys: HDMI, USB 3.0, USB 2.0 (ja galima krauti įrenginius neįjungus kompiuterio), kortelių skaitytuvas. Išskirti reiktų ultrabook klasei nebūtingą tradicinę tinklo (Ethernet) jungtį – tokio storio kompiuteriui įprastas kištukas yra per storas, bet HP priėmė įdomų sprendimą – jungties apačia šiek tiek atsilenkia, tad nereikės papildomo adapterio. Iš arti apžiūrėti ir įvairiom kryptim pasukioti virtualų kompiuterio korpusą galima patogioje mini svetainėje.

Kompromisų nesiimta ir klaviatūroje – mygtukai viso dydžio, patogiai aukšti ir giliau įsispaudžiantys nei įprasta tokiuose kompiuteriuose, apšviesti iš apačios. Neįprastai ir elegantiškai atrodo kraštiniai kampuose užapvalinti klavišai. Vienintelis dalykas, prie kurio ko gero teks priprasti yra nedideli suspausti vertikalių rodyklių klavišai. Jutiklinis kilimėlis, kurio apačia spaudžiama kaip pelės klavišai, nors ir mažesnis nei kai kurių kitų modelių, yra patogiai iškilus ir aplink įgaubtas, stiklinis jo paviršius jautrus ir tikslus. Tiesa, vis be reikalo įsijungdavo dviem prištais valdomo vaizdo mažinimo ar didinimo kryžiukas, bet šią ir kitas daugiajutiklines funkcijas galima pasirinkti kilimėlio nustatymų meniu.

Kompiuterio viduje – taip pat standartinė ultrabook konfigūracija. Veikia naujausios Ivy Bridge kartos nedidelės įtampos 1,7 GHz Intel Core i5-3317U procesorius, 4 GB RAM, 128 GB SSD diskas. Kadangi procesorius kartu turi vaizdo plokštę Intel HD 4000, juo jau galima žaisti praktiškai visus žaidimus. Nors intensyvios grafikos galingų žaidimų ir nebūtų prasmės leisti – kompiuteris akivaizdžiai skirtas ne tam – paleidome 3D Mark 11 testą. Bendras rezultatas žinoma nedidelis – tik 603 taškai, bet procesoriaus darbas įvertintas 3118 taškais. Palyginti, galingo stacionaraus kompiuterio su i7 ir GeForce 570 vaizdo plokšte rezulatai buvo 5850 ir 9338 taškai, o neseniai bandyto nediduko verslo klasės modelio HP EliteBook 2170p, turinčio i7 procesorių – 3172 taškai. PC Mark 7 įvertis kur kas didesnis – 4831 taškas, dukart geriau nei mažajame EliteBook ir net daugiau nei stacionariame kompiuteryje. Tokį skirtumą galima paaiškinti paprastai – realaus greičio suteikia SSD diskas, dėl kurio kompiuteris vėl gi pagal ultrabook reikalavimus įsijungia per kelias sekundes.

Dar vienas išskirtinis šio modelio bruožas – tradiciškai geriausiuose HP modeliuose naudojama Beats garso sistema. Ekrano apačioje įmontuoti keturi garsiakalbiai skamba išties švariai tiek klausantis muzikos ar žiūrint vaizdo medžiagą, tiek kalbant Skype. Pati garso plokštė taip pat pajėgi – klausantis į ausis kišamomis jautriomis ausinėmis užteko nustatyti vos kelių procentų garsumą.

Tokiu būdu, nors ir ne itin ženkliai, galima dar labiau taupyti baterijos energiją, kurios Spectre XT Pro turi pakankamai – pasak gamintojų, taupiausiu režimu veikiančios 4 celių 45 Wh baterijos užtenka iki 8 valandų darbo. Efektyviai naudoti bateriją ir pailginti jos darbo laiką padeda įdiegta HP aplikacija CoolSense. Įjungta programa fiksuoja kai kompiuteris juda ir atitinkamai keičia jo našumą bei ventiliatorių darbą – taip sukuriama optimali paviršiaus temperatūra.

Kaip ir galima tikėtis, HP Spectre XT Pro kaip ir kiti ultrabook klasės kompiuteriai kainuoja nepigiai, ypač jei nelyginti su visiems žinomu ir sąmoningai ar nesąmoningai kopijuojamu konkurentu. Tiesa, jau ir šioje klasėje galima išskirti labiau biudžetinius (Acer S3, Asus S56) ir labiau prabangesnius modelius (Dell XPS 13, Lenovo X1, Samsung 9), o HP deramai priklauso pastarajai kategorijai.