HP EliteBook 2170p – galinga ir lengva verslo klasė

Itin lengvas ir galingiausiais parametrais pasižymintis HP nešiojamasis kompiuteris.

Pirmas dalykas, į kurį atkreipi dėmesį pirmąkart paėmęs naują HP EliteBook 2170p kompiuterį – neįtikėtinas jo svoris. Atrodo, kad tai butaforinė „tuščia“ stendams skirta dėžutė, o ne visavertis galingas kompiuteris. Ant popieriaus 1,33 kg atrodo gal ir nemažai, bet pripratus prie įprasto nešiojamųjų svorio (tarkim, senesnis 13 colių Toshiba U505 sveria dukart daugiau). 2170p korpusas – stačių kampų, minimalistinio stiliaus, metališkas.

Kompiuterio ekranas yra 11,6 colio 1366×768 raiškos su LED apšvietimu, matinis. Ekrano rėmelis gana storas, bet tai būdinga verslo klasės kompiuteriams, kuriuose pirmiausia siekiama ne stiliaus, o tvirtumo ir saugumo. Itin patogi HP klaviatūra, ji atspari suliejimams ir apšviesta. Jos viduryje – dar vienas verslo klasės palikimas – pelės valdymo svirtelė. Atitinkamai yra po du pelės mygtukus jutiklinio laukelio viršuje ir apačioje.

Techninė galia

Teko bandyti beveik galingiausią EliteBook 2170p versiją, kurioje veikia Intel Core i7-3517U 1,9 GHz CPU. Siūlomos ir versijos su kiek galingesniu i7-3667U bei silpnesniais i5 ir i3 procesoriais. Tai naujausias galingas Ivy Bridge kartos procesorius, tad jame integruota Intel HD 4000 vaizdo plokštė, pajėgumu ženkliai lenkianti ankstesnius integruotus modelius. Tokia plokštė jau gali paleisti 3DMark 11 testą (Basic versija), ir nors atkuriami tik keli kadrai per sekundę (rezultatas tėra 493 taškai už grafiką), svarbus pats faktas. Procesorius fizikos teste surinko 3172 taškus (palyginti, stacionariam kompiuteriui skirtas i7 3770K – 9338). Bendrame PC Mark 7 teste surinkti 2547 taškai (stacionarus CPU – 3437).

Kompiuterio atmintis standartinė: 4 GB RAM ir 500 GB standusis diskas. Galima rinktis 8 GB RAM ir iki 256 GB SSD diską.

Kompiuteryje naudojama 4 celių baterija (siūlomas ir 6 celių variantas), kurios, pasak gamintojo, užtenka iki 4,5 valandos darbo (naudojant SSD diską laikas pailgėja valanda). Budėjimo režimu kompiuteris gali išbūti iki savaitės.

EliteBook 2170p galima pagirti už sumaniai parinktas jungtis. Yra dvi USB 3.0 jungtys. Viena jų skirta įrenginiams įkrauti neįjungus kompiuterio (labai patogu keliaujant ir pamiršus įkrauti mobilųjį telefoną), monitoriams skirta standartinė VGA ir pažangi DisplyPort jungtis, palaikanti iki 2560×1600 ekranus. Atrodytų, trūksta HDMI jungties, bet tokia būdinga tik pramogoms skirtiems kompiuteriams. Nuskaitomos penkių tipų SD/MMC atminties kortelės.

Neįprasta tai, kad, be standartinių Wi-Fi, yra įmontuotos ir WiMax antenos, tiesa, kompiuteris šiam tinklui turi būti sukonfigūruotas dar gamykloje. Veikia naujausias Bluetooth 4.0 standartas.

EliteBook 2170p puikiai tiks pokalbiams ar vaizdo transliacijoms internetu: naudojama 720p raiškos interneto kamera, SRS Premium Sound PRO garso sistema.

Programiniai priedai

EliteBook naudojama keletas papildomų saugumo sprendimų, sujungtų į HP ProtectTools programinį paketą. Viena apsaugos funkcijų grupė skirta vartotojui identifikuoti įjungiant kompiuterį. Be įprasto slaptažodžio, siūlomos trys apsaugos galimybės: pirštų antspaudų skaitytuvas, veido atpažinimas ir PIN (pastarasis naudojamas tik kartu su kuria nors kita funkcija). Įdomiai fotografuojamas veidas: nepakanka tik vienos įprastos nuotraukos, o reikia pasisukioti į šonus ir aukštyn žemyn. Taip pat galima pasirinkti prisijungimą išmaniąja ar RFID kortele. Kita apsaugos grupė skirta vidinei kompiuterio apsaugai: standžiojo disko kodavimas, kompiuterio pasileidimo apsauga, TPM saugumo lustas.

Taip pat įdiegta HP Support Assistant programa, pateikianti įvairios informacijos apie kompiuterį ir suteikianti gausių valdymo galimybių. Galima reguliuoti kompiuterio atnaujinimų nustatymus, išvalyti standųjį diską, susisiekti su HP pagalbos centru ir panašiai. Power Assistant programa rodo kompiuterio suvartojamą energiją (galima sudaryti tvarkaraštį, peržiūrėti naudojimo istoriją), leidžia pasirinkti užmigimo, išjungimo laiką ir panašiai.  

HP EliteBook 2170p yra visavertis nedidelis kompiuteris, puikiai tiksiantis ieškantiems pajėgaus bei lengvo modelio ir nesivaikantiems ultrabook (ar netrukus pasirodysiančių hibridinių kompiuterių) madų. Kaina, be abejo, atrodo nemaža, bet, palyginti su artimiausiais šios klasės konkurentais, tokiais kaip Lenovo ThinkPad, ji yra konkurencinga. 

Skaityti toliau»