Gruzdintuvės

Smulkūs buitiniai prietaisai gali atlikti svarbias užduotis. Nebeverkite pjaustydami svogūnus – naudokite maisto kombainą arba mini smulkintuvą, išmaišykite tešlą maisto kombainu, mikseryje (plaktuve) pasigaminkite šviežius, tirštus vaisių kokteilius, kepkite mėgstamą žuvį gruzdintuvėje – šis sąrašas beribis.

Gruzdintuvės yra puikūs, maisto ruošimui namuose skirti įrenginiai. Gruzdintuvių kaina priklauso nuo jų dydžio, savybių ir išvaizdos (stiliaus). Siūlomi trys pagrindiniai gruzdintuvių tipai: gruzdintuvės su užrakinamu dangčiu, gruzdintuvės be užrakinamo dangčio ir rotacinės gruzdintuvės.
Gruzdintuvės su užrakinamais dangčiais labai populiarios naudojimui namuose, nes jose gruzdinti saugiau nei įprastose keptuvėse. Kadangi šios gruzdintuvės turi dangčius, jums nereikia rūpintis dėl aplink taškomo aliejaus. Šio tipo gruzdintuvės paprastai turi filtrą, kuris yra ilgalaikis arba jį reikia išplauti. Taip pat šios gruzdintuvės turi krepšelį, kurį galima nuleisti arba pakelti neatidarant dangčio. Dauguma gruzdintuvių turi tikrinimo langelį, taigi galite saugiai stebėti, kas vyksta viduje. Visose gruzdintuvėse yra indikatorius, kuris informuoja naudotoją, apie pakankamai gruzdinimui įkaitusį aliejų.
Gruzdintuvės be užrakinamų dangčių panašesnės į miniatiūrines užkandinių gruzdintuves.  Šio tipo gruzdintuvės veikia lygiai taip pat, kaip ir gruzdintuvės su užrakinamu dangčiu, tiesiog jos dangčio neturi. Paprastai šios gruzdintuvės pagamintos iš nerūdijančio plieno ir nors jų dizainas labai paprastas, tačiau valymo reikia mažesniam dalių skaičiui.
Rotacinės gruzdintuvės sunaudoja perpus mažiau aliejaus nei įprastos gruzdintuvės. Gruzdintuvės viduje esantis maisto krepšelis sukasi per karštą aliejų, o ne yra įmerktas jame visą laiką, todėl reikalingas mažesnis aliejaus kiekis. Tai reiškia, kad reikia įkaitinti mažiau aliejaus, todėl gruzdintuvės greičiau įkaista iki maisto ruošimui reikiamos. Šio tipo gruzdintuvės taip pat turi užrakinamą dangtį, filtrą ir tikrinimo langelį.
Visų gruzdintuvių galia paprastai siekia nuo 1800 iki 2200 vatų. Galingiausi modeliai greičiau įkaitins aliejų. Visos gruzdintuvės turi termostatą, kuris nurodo, kada galima pradėti ruošti maistą. Kai kurios gruzdintuvės yra valdomos skaitmeniniu būdu, tačiau šie modeliai dažniausiai yra brangesni. Visos gruzdintuvės turi tam tikrą filtrą, kuris gali būti ilgalaikis, plaunamas arba keičiamas. Kai kurias gruzdintuvių dalis saugu plauti indaplovėje. Dauguma gruzdintuvių turi tam tikrą angą, pro kurią galima išleisti panaudotą aliejų. Jeigu planuojate įsigyti modelį su šia anga, iš pradžių įsitikinkite, kad ją patogu naudoti.

Aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš įsigyjant smulkius buitinius prietaisus:
•    Įvertinkite savo maisto ruošimo poreikius ir norus – tiek dabar, tiek ateityje. Ar jūsų šeima didėja, o galbūt vaikai jau greit užaugs ir persikels gyventi savarankiškai? Ar norite pagerinti savo kulinarinius gebėjimus? Ar norite supaprastinti maisto gaminimą ir mažiau laiko praleisti virtuvėje?
•    Įvertinkite, kiek vietos turite virtuvinėje spintelėje. Kur sudėsite visus šiuos smulkius buitinius prietaisus?
•    Palyginkite prietaiso ir spintelių aukštį. Galite įsigyti po stalviršiu montuojamus prietaisus.
•    Nuspręskite, kokios spalvos bus naujasis smulkus buitinis prietaisas.
•    Nustatykite, kiek vietos užims prietaisas. Paprastai kuo daugiau greičių ir nustatymų turi prietaisas, tuo didesnis jis yra. Didelius prietaisus naudinga įsigyti didelėms šeimoms arba tiems, kurie mėgsta vaišinti svečius.
•    Nuspręskite, kokio prietaiso jums reikia – su maitinimo laidu ar belaidžio.