Geriausio vidutinės klasės telefono formulė: „POCO X3 Pro“ apžvalga

Poco X3 Pro apžvalga

Atrodo, jog „Xiaomi“ padarė dar vieną topinį telefoną. Tiesa, „POCO“ modeliai visada buvo puikus kainos ir kokybės santykis, o naujasis „POCO X3 Pro“ žada dar daugiau.

Varlė.lt telefonų specialistai pastebi, kad pirmojojo „POCOphone“ serijos išmanaus telefono „F1“ dvasia be abejonės persikūnijo į naująjį „POCO X3 Pro“. Su savo 120Hz ekranu, flagmanų lygio procesoriumi, stereo garsiakalbiais ir talpia baterija šis modelis gali gerokai kilstelti vidutinės klasės segmento kertelę. „X3 Pro“ atrodo praktiškai taip pat kaip praeitų metų „POCO X3 NFC“. Tačiau „Pro“ modelis yra galingesnis naujo „Snapdragon 860“ procesoriaus dėka. Kalbant apie „POCO X3 Pro“ ir „X3 NFC“ skirtumus verta paminėti, kad naujiena turi kiek prastesnę kamerą. „POCO X3 Pro“ pasižymi keturių modulių 48+8+2+2 megapikselių kamera ir tai tikrai ne prastas variantas, tačiau „POCO X3 NFC“ gali pasigirti 64 megapikselių pagrindine kamera ir 13 megapikselių ultraplačiakampe ir šio žingsnio atgal kamerų srityje „Pro“ modelyje neįmanoma nepastebėti. Tačiau, pasak Varlė.lt specialistų, pagrindiniai skirtumai slypi patobulintame procesoriuje ir jį lydinčiuose parametruose.

„POCO X3 Pro“ komplektacija

„POCO X3 Pro“ komplektacija nestebina ir šiuo atveju tai gal netgi ir gerai, nes ji apima tai, ką jau esame įpratę matyti visuose „POCO“ ir „Redmi“ telefonų dėžutėse: išmanųjį telefoną, maitinimo adapterį, C tipo USB laidą, SIM kortelės išėmimo įrankį ir skaidrų apsauginį dėklą nugarėlei.

„POCO X3 Pro“ dizainas

Jeigu jums yra tekę matyti „POCO X3 NFC“, tuomet „X3 Pro“ dizaino prasme jums bus jau pažįstamas, nes šie abu modeliai vizualiai yra vienodi. Telefono surinkimo kokybė pakankamai standartinė šiam segmentui. Ekraną čia dengia „Gorilla Glass 6“ stiklas, o galinė korpuso dalis, kaip ir rėmelis yra pagaminti iš plastiko. Telefonas turi IP53 standarto apsaugą nuo dulkių ir vandens purslų ir Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad čia labai svarbu nepainioti šio parametro reikšmės su atsparumu vandeniui. „POCO X3 Pro“ neišgyventų panardinimo vandenyje.

Žvelgiant į šio telefono dizainą, galima pastebėti, kad gamintojas pasirinko pakankamai ryškų ir krentantį į akis sprendimą, kuris neabejotinai lems, kad „X3 Pro“ išsiskirs. Pagaminta iš plastiko galinė korpuso dalis padalinta į tris juostas: dvi matines ir vieną blizgią. Telefono priekis – tai 6.67 col. įstrižainės IPS ekranas su flagmanams būdingu 120 Hz atsinaujinimo dažniu ir nedidele priekinės kameros išpjova. Iš esmės „POCO X3 Pro“ ekranas nuo savo pirmtako skiriasi tik naujesne „Gorilla Glass“ apsauginio stiklo versija. Kaip matome, apatinis ekraną juosiantis rėmelis yra kiek storesnis nei kiti, tačiau šios kainos telefonui tokių priekaištų gal ir neverta minėti. Viršutiniame rėmelyje slepiasi pokalbių garsiakalbis, kuris stereo režime skleidžia tokį pat garsų garsą kaip ir apačioje esantis pagrindinis garsiakalbis. Taip pat yra baltos spalvos šviesos diodų indikatorius.

Kadangi „POCO X3 Pro“ ekranas yra pagamintas IPS, o ne OLED technologijos pagrindu, jame nėra integruotas, kaip dabar madinga, pirštų atspaudų skaitytuvas. Jis yra įkomponuotas šone esančiame įjungimo mygtuke ir galima pastebėti, kad tai iš tikrųjų labai patogi vieta pirštui pasiekti. Dešinės pusės kraštinėje taip pat yra garsumo reguliavimo mygtukas. Lizdas SIM kortelei yra iš kairės ir šiame telefone jis hibridinis, o tai reiškia, kad vietoje antros SIM galima įdėti microSD atminties kortelę. Viršutinėjė „POCO X3 Pro“ dalyje yra IR jungtis ir mikrofonas, apatinėje – 3,5 mm garso jungtis, mikrofonas ir antras stereo garsiakalbis. Telefonas sveria 215 gramus, o jo gabaritai atrodo taip: 165,3×76,8×9,4 mm. Išmanusis nėra labai lengvas, tačiau jis kelia patvaraus ir kokybiškai surinkto įrenginio įspūdį. Korpusas rankoje neslysta.

„POCO X3 Pro“ ekranas

„POCO X3 Pro“ turi 6,7 col. įstrižainės IPS tipo ekraną su 2400×1080 pikselių raiška, HDR10 palaikymu ir 120 Hz atsinaujinimo dažniu. Ekranas yra ryškus. Perteikiama juoda spalva pakankamai gyli, nors ir nėra tamsiausia bei sodriausia, kokią teko matyti. Vertėtų paminėti, kad ekrano sistemos nustatymuose yra trys spalviniai profiliai: automatinis, sodrus ir standartinis. Pirmasis leidžia nustatyti spalvų temperatūrą priklausomai nuo aplinkos apšvietimo ir galima pastebėti, kad gaunasi kiek į mėlynumą linkęs atspalvis bei ne visai tikslus spalvų perteikimas. Sodrus profilis matomas ekrane spalvas padaro dar mažiau tiksliomis, o štai standartiniame profilyje viskas atrodo puikiai.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad telefone yra du atsinaujinimo dažnių režimai: standartinis (visada 60 Hz) ir aukštas (iki 120 Hz), kuris yra adaptyvus. Ekrano atsinaujinimo dažnis varijuoja priklausomai nuo programėlių ir kai kuriuose žaidimuose palaikomas būtent tas maksimalus dažnis, kas tikrai neliks nepastebėta mobilių žaidėjų gerbėjų.

„POCO X3 Pro“ našumas

„POCO X3 Pro“ tapo pirmuoju išmaniuoju telefonu, kuris gavo naująjį „Snapdragon 860“ lustą. Tačiau iš tikrųjų reikėtų pasakyti, jog tai yra patobulinta „senojo“ „Snapdragon 855+“ versija. Verta paminėti, kad šis telefonas neturi 5G. Naujasis „POCO“ yra prieinamas dviejų atminties versijų: 128 ir 256 GB bei gali būti aprūpintas atitinkamai 6 ir 8 GB RAM atmintimi. Kaip ir verta to tikėtis, išmanusis veikia nepriekaištingai greitai ir yra ko gero žymiai spartesnis nei bet kuris kitas vidutinės klasės procesorių turintis telefonas. Testuojant „POCO X3 Pro“ našumą žaidimuose nepastebėta, kad korpusas stipriai įkaistų, jis pasidaro vos vos šiltas.

„POCO X3 Pro“ kameros

„POCO X3 Pro“ turi keturių modulių galinę ir viengubą priekinę kameras. Pagrindinė 48 MP kamera pagal nutylėjimą fiksuoja 12 MP raiškos kadrus. Šiose nuotraukose detalumo tikrai pakanka, tačiau ta kokybė tikrai nėra įspūdinga, o štai dinaminis diapazonas neblogas. Spalvų perteikimas nuotraukose tikrai tikroviškas, triukšmo nėra daug, tačiau galima pastebėti, kad triukšmą slopinantys algoritmai sunaikina kai kurias mažytes detales. Teoriškai, tai ko gero bus ištaisyta kokio nors sistemos atnaujinimo metu. Kameros programėlėje yra dvigubo priartinimo mygtukas, tačiau reikia akcentuoti, jog tai tik skaitmeninis priartinimas. 48 MP režime nuotraukos pasižymi didesniu detalumu, tačiau ir triukšmo čia irgi daugiau. Apskritai Varlė.lt specialistai nerekomenduoja naudoti šio režimo, nes 48 MP raiškos nuotraukų išsaugojimui prireikia šiek tiek laiko, jos sveria apie 20 MP, o privalumai ne tokie ir ryškūs.

Ultra plataus kampo 8 MP kamera leidžia gauti iš tikrųjų gražias nuotraukas, kurios pasižymi geru vaizdo detalumu, puikiu konkrastu ir plačiu dinaminiu diapazonu. Iškraipymų taisymo parinktis puikiai susidoroja su vaizdo defektais. 2 MP makrokamera pasižymi fiksuotų 4 cm lygio fokusavimu. Šio kameros modulio veikimas gana vidutinis, nes gaunamos nuotraukos yra prasto detalumo, mažo sodrumo bei kontrasto. 2 MP gylio jutiklis padeda pagrindinei kamerai fotografuoti portretiniame režime. Šiuo atveju „POCO X3 Pro“ kamera demonstruoja save labai gerai, nes tiksliai atskiria pirmame plane esančius objektus ir natūraliai išlieja galinį foną. Detalumas, spalvos ir kontrastas čia irgi pakankamai padoraus lygio.

Esant prastoms apšvietimo sąlygoms telefono kamera demonstruoja neblogus rezultatus. Gaunamos nuotraukos yra pakankamai ryškios, tačiau galbūt šiek tiek trūksta joms detalumo. Naktinis režimas ypatingai nepagerina nuotraukų kokybės, tačiau padaro jas labiau subalansuotomis. Kadrai gaunasi ne tokie ryškūs, tačiau pasižymio geresniu vaizdo detalumu bei sodrumu.

20 MP priekinė kamera siūlo pakankamai gerą detalumą, malonias akiai spalvas ir puikaus lygio kontrastą. Portretinė fotografija čia irgi palaikoma. Nors kartais jos metu objektas netiksliai atskiriamas nuo fono, bendrai išliejimo efektas atrodo gerai.

„POCO X3 Pro“ gali filmuoti 4K raiškoje su 30fps sparta. Filmukai atrodo tikrai neblogai. Taip pat galima papildomai aktyvuoti super efektyvų vaizdo stabilizavimą 1080p režimui, kuris ypač pravers filmuojant drebančiomis rankomis žygių metu.

„POCO X3 Pro“ baterija ir autonominio veikimo laikas

„POCO X3 Pro“ turi tikrai didelę 5160 mAh talpos bateriją. Telefonas palaiko greitąjį įkrovimą komplektacijoje esančio 33W maitinimo adapterio dėka. Išsikrovusį telefoną iki pusės įkrovos šio įkroviklio dėka galima įkrauti per pusę valandos, o pilnam įkrovimui reikia ne pilnos valandos. Autonominio veikimo laikas tikrai puikus. Pavyzdžiui, žiūrint „YouTube“ filmus su 120 Hz atsinaujinimo dažniu ir iki pusės nustatytu ekrano ryškumu, telefonas išsikrovė po 8 valandų. Pakankamai intensyviai naudojantis išmaniuoju, tačiau neskiriant kelių valandų žaidimams, baterijos įkrovos turėtų užtekti beveik dviem dienoms.

Apibendrinimas

„POCO X3 Pro“ labai įdomus telefonas savo kainos segmente. Šis išmanusis siūlo nemažai flagmanams būdingų dalykų už santykinai nedidelius pinigus ir jis turi kuo nustebinti gerąja prasme: įkrovimu ir baterija, ekranu ir net kameros galimybėmis. Ko gero „POCO X3 Pro“ įeis į telefonų istoriją panašiai kaip tai padarė ir pirmasis „POCO F1“.