ESET Mobile Security – visapusė telefono apsauga

Nesustabdomai didėjant išmaniųjų telefonų vartotojų skaičiui, akivaizdu, kad mobilieji įrenginiai tampa taikiniu ir įsilaužėliams. Kadangi telefonai yra dažniau pametami, pavagiami ar kitaip prarandami (vieno didesnio oro uosto apsaugos darbuotojai kas dieną randa po kelis telefonus!), reikalingos ir specifinės, kitokios nei kompiuterių, apsaugos priemonės.

Tokį sprendimą siūlo kompiuterių saugumo rinkoje įsitvirtinusi kompanija ESET. Mobile Security – tai apsaugos programa, kuri padės apsaugoti išmaniuosius telefonus su Android operacine sistema. Ji apsaugo nuo kenkėjiškų programų atakų ir padeda išvengti duomenų praradimo telefoną pametus ar netekus vagystės metu.

Programa apsaugo nuo keturių pagrindinių grėsmių. Antivirusinė programa nuolat tikrina telefone esančią informaciją: taikomąsias programas, dokumentus, aplankus, atminties korteles – nuo galimų virusų, atakų ar neaiškios kilmės procesų. Galima apsisaugoti ir nuo mobiliųjų SMS ir MMS šiukšlių, blokuoti nežinomų ar nepageidaujamų numerių žinutes, taip pat skambučius. Be to, programa tiksliai nurodo įvairią telefono informaciją, stebi jo būklę ir pateikia visų pagrindinių funkcijų veikimo rezultatus.

Nuo telefono vagystės padeda apsaugoti keli nustatymai. Pirmiausia, patikimas SIM kortelės užfiksavimas – sąrašą sudaro pats savininkas. Jei į telefoną įdedama į šį sąrašą neįtraukta kortelė, į patvirtintus numerius automatiškai išsiunčiamas pranešimas (tekstą galima nustatyti pačiam, rekomenduojama nurodyti kontaktinį el. pašto adresą, jei telefonas bus pamestas), kuriame nurodytas svetimos kortelės IMSI ir telefono numeris. Sudarius patikimų draugų sąrašą iš kito numerio galima blokuoti telefoną, net ištrinti visus jame esančius duomenis. Galima ir belaidžiu tinklu nustatyti pamesto telefono koordinates.

ESET Mobile Security minimalūs reikalavimai telefonui: Android 2.0 sistema, 600 MHz procesorius, 265 MB RAM, 5 MB laisvos vietos. Parsisiųsti aplikaciją galima iš Google Play parduotuvės. Ji suteikia nemokamą apsaugą 30 dienų, o licencija metams kainuoja 10 JAV dolerių.