Echolotai

Žvejoti galima ne tik sausumoje. Patyrę žvejai neretai ryžtasi žvejoti ir atvirame vandens telkinyje su valtimi ar net jūroje toli nuo sausumos. Sąlygos šioje aplinkoje toli gražu nėra palankios, kadangi reikia žinoti ne tik kaip pagauti žuvį, o ir kaip ją surasti. Būtent tam ir yra naudojami echolotai.

Echolotai – tai modernūs įrenginiai, vandens gelmėse leidžiantys aptikti esančius objektus, plaukiančias žuvis, reljefą ir net dugno struktūrą. Nedideliame LCD ekrane perteikiama visa informacija, kuri žvejui padeda aptikti žuvų telkinį vandenyje bei taip padidinti savo laimikį. Deja, tinkamos įrangos pasirinkimas nėra toks paprastas, tad nuo ko pradėti?

Naudojimo pobūdis. Išsirinkti tinkamą jūrinį navigacijos imtuvą kartais gali būti labai sunku. Kai prekybos vietoje yra tiek daug modelių, nenuostabu, kad kyla tiek daug klausimų. Sprendimą padės atlikti elementari informacija apie įrangos naudojimo pobūdį. Pirmiausia derėtų gerai pagalvoti, kaip naudosite šį echolotą? Kokias žuvis gaudysite? Koks bus vandens telkinio gylis? Ar įranga bus naudojama žvejybai, navigacijai, o gal abiem tikslais? Visa tai padės suderinti tinkamą įrangą ir priimti galutinį sprendimą.

Montavimo ypatumai. Kai bus nuspręsta, kaip ir kur naudosite naująją įrangą, reikės pagalvoti ir apie jos montavimą. Vieta, kurioje bus tvirtinama įranga, padės išsirinkti tinkamą ekrano tipą. Jei tai vieta, kur dažnai šviečia saulė, tikriausiai geriausias būtų ryškaus LCD ekrano pasirinkimas. Tuo tarpu, jei tai atvira vietovė, geriau, kad įranga būtų apsaugota nuo vandens. Tai tik smulkmenos, tačiau visi šie atsargumo žingsniai padeda išlaikyti technikos funkcionalumą.

Sonaras. Kiekvienas echolotas turi sonarą, kuris į vandens gilumą siunčią ultragarso bangas. Pasiekusios objektą, vandens telkinio dugną ar žuvų būrį signalas sugrįžta atgal ir taip apskaičiuojamas atstumas tarp valties ir galimo žuvų telkinio. Kuo sonaro skleidžiamų garso bangų kampas didesnis, tuo didesnė erdvė matoma echoloto ekrane. Taip galima pakankamai tiksliai nustatyti žuvų būrius ne tik po valtimi, bet ir tolimesnėse vietose.

Automatinės funkcijos. Echolotai pasižymi ir papildomomis funkcijomis, kurios be jokių sudėtingų nustatymų automatiškai skanuoja vandens telkinį ir monitoriuje fiksuoja dugno paviršių bei atstumą iki jo. Skirtingomis spalvomis taip pat vaizduojama ir temperatūra, žuvų telkiniai, kiti objektai. Atvirame vandens telkinyje tai labai patogu, kadangi nereikia žuvų ieškoti jokiais sudėtingais metodais. Pakanka patikimo ir gerai veikiančio echoloto, kuris plačiu kampu siunčia ultragarso bangas bei taip teikia vertingą informaciją.

Kokybiškas ir modernus echolotas gali aptikti žuvų telkinį net ir po vandenyje esančia struktūra. Jis padeda atpažinti reljefą, apskaičiuoja atstumą iki konkrečių objektų ir geba atlikti daugelį kitų universalių funkcijų. Kad ši įranga tinkamai veiktų ir funkcionuotų, pirmiausia reikia susipažinti su jos galimybėmis ir savo poreikiais. Tik tuomet bus galima įsigyti techniką, kuri atitiks visus lūkesčius ir dar daugiau.