Dušo kabinos

Kartais, grįžus iš darbo po sunkios darbo dienos, norisi pagulėti karštoje vonioje ir atsipalaiduoti nuo buitinių rūpesčių, tačiau jei jūsų butas negali pasigirti dideliu vonios kambariu – iliuzijas apie vonią galite užmiršti. Tokioje situacijoje dušo kabina tampa vieninteliu optimaliu pasirinkimu, tiesa,  ne pačiu blogiausiu, kadangi dušas ekonomiškesnis tiek išleisto vandens, tiek sutaupytos vietos atžvilgiu.

Išties pasisekė tiems, kurių vonios kambariai dideli, kadangi erdviose patalpose viską suprojektuoti gerokai lengviau, o ir fantazijai duota didesnė laisvė. Tačiau standartinių dar sovietinių butų šeimininkai tokios prabangos neturi, todėl svarbu, kad vonios kambario erdvę išnaudotumėte ekonomiškai ir optimaliai. Norėdami patalpai suteikti erdvės iliuziją ir lengvumo pojūtį, rinkitės pusiau apvalią arba stačiakampio formos dušo sienelę su užapvalintais kampais. Aštrūs dušo kabinos kampai tiktų šiek tiek didesnėje, griežto dizaino patalpoje.

Atsižvelgiant į vietą, kurioje planuojate statyti dušą, galite pasirinkti berėmes arba ant ratukų stumdomas sienelės. Berėmės sienelės optimaliai išnaudos jūsų vonios kambario erdvę. Durys, užvertos į vidų, atlaisvina grindų plotą ir optiškai padidina erdvę. Beje, kuo daugiau laisvos grindų erdvės, tuo patalpa atrodo didesnė ir tai galioja ne tik vonios kambariui, bet ir svetainei, miegamajam, todėl rinkitės tokius baldus ir buitinę techniką, kurią būtų galima kabinti prie sienų.

Be to, niekas nesakė, kad maža patalpa negali būti stilinga ir žaisminga, todėl neapsiribokite tik baltu kabinos rėmu. Rėmai gali būti chromuoti, jie puikiai derės prie maišytuvo, gyvatuko, vandens čiaupų ir kitų vonios kambaryje esančių blizgių daikčiukų. Tiesa, blizgių paviršių priežiūra šiek tiek sudėtingesnė, ant jų labiau matosi muilo nuosėdos, pirštų antspaudai ir pan. Kita vertus, vonios kambarys atrodo moderniau.

Atminkite, kad galite pasirinkti ir stiklo tipą – skaidrų, nepermatomą, tamsintą, raštuotą ir pan. Norintiems, kad jų vonios kambarys atrodyti didesnis, puikiai tinka permatomas stiklas, jis „neįrėmina“ patalpos ir nepadalins jos į keletą dalių. Tuo tarpu tamsintas dušo kabinos stiklas vizualiai užima daugiau vietos, be to, šviesiam vonios kambaryje gali atrodyti sunkus ir šiek tiek gremėzdiškas. Itin atidūs turėtų būti tie, kurie nori raštuoto dušo kabinos stiklo. Čia reikia vertinti vonios kambario visumą, jei vonios plytelės išklijuotos horizontaliai, jos platina erdvę, todėl siekdami harmoningo vaizdo, rinkitės vertikalų raštą. Jis šiek tiek „pakels“ lubas. Jei plytelės išklijuotos vertikaliai, tai dušo kabinos stiklo raštai turėtų eiti horizontaliai, kad  kambarys atrodytų platesnis, nei yra iš tikrųjų. Be to, rinkitės šviesias arba pastelines raštų spalvas, o jei patalpoje jūsų akimis trūksta spalvų, geriau jas kompensuokite originaliais vonios kambario aksesuarais.

Beje, visada galite nušauti du zuikius vienu šūviu, jei jūsų vonios kambaryje jau stovi vonia, galite prie jos krašto montuoti dušo sienelę. Taip turėsite ir vonią, ir dušą viename.

Taigi, dušo kabinų pasirinkimas išties didelis, net patys išrankiausi tikrai ras tai, kas jiems patinka. Jei nekreiptumėm dėmesio į interjero sprendimus, tai ir praktinė nauda gerokai didesnė nei vonios. Visų pirma jūs išleisite mažiau vandens, todėl ir sąskaitos už vandenį bus mažesnės. Visų antra, dušo kabinos gana universalios, jos puikiai tinka ir namuose, kuriuose gyvena pagyvenę žmonės, nes jiems paprastai sunku išlipti iš vonios, ir vaikai, nes maudynės duše neapsunkina tėvelių kasdienybės.