Dune 2 – nemokama strategijos klasika

Prisimink jaunystę, kai RTS žaidimuose nebuvo netik priedangos ar kovinės dvasios sistemų (prieš jas dar ir dabar tvirtai kovoja Command and Conquer bei Starcraft serijos). Prisimink daugiausiai dėl to, kad tada dar visus plaukus turėjai ir pilvas buvo mažesnis, ar ne? Šiaip ar taip, tais laikais atrasta, kad kareivukus ekrane stumdyti yra visai smagu. Ir vienas šį principą įtvirtinusių pirmeivių buvo Dune 2, dabar nemokamas ir lengvai paleidžiamas naršyklės lange.

Dune 2 yra paremtas Frenko Herberto knygų serija „Kopos“. Tik paremtas, nes čia dėl dykumingos (ir pilnos milžiniškų kirmėlių) Arakio planetos bei jos unikalaus, pasakiškai brangaus ir neprilygstamos strateginės vertės resurso Prieskonio kaunasi ne tik kilmingosios Atreides (gerieji mėlynieji) ir Harkonen (blogieji raudonieji), bet ir knygose nepasirodę Ordos (žalieji blogieji).

Dune 2, tiesa, yra iš tų baisių laikų, kai paspaudęs kareivėlį dar turėjai pasirinkti „move“ ar „attack“ komandą – šie apendiksai kažkodėl sutinkami ir moderniuose, dešinio pelės mygtuko švelniam jungui paklūstančiuose žaidimuose. Valdymo schema taip ir tampa pačia sudėtingiausia žaidimo dalimi.

Visa kita nėra dar taip blogai. Statybų sistema yra kiek keistoka nes pirma reikia turėti būtiną skaičių cemento blokelių, tik ant jų gali ręsti pastatus. O tada jau lėtas armijos formavimas ir priešų kapojimas. Grafiškai žaidimas yra labai mielo retro 2D vaizdo – tiksliau, pakankamai pažangaus 2D, kurio nepriklausomi kūrėjai nekopijuoja, nes būtų sudėtinga. Daug lengviau viską baisiai aptaškyti 8 bitų spalvomis ir bandyti taip išspausti nostalgijos, ar ne?

Jei ne valdymo sistema, jau turbūt būčiau įveikęs!