„Crucial MX500“ SSD disko apžvalga

„MX500“ yra „MX300“ modelio įpėdinys. „MX400“ pavadinimą gamintojas nusprendė praleisti, nes skaičius „keturi“ kai kuriuose Azijos šalyse turi neigiamą konotaciją. Iš tikrųjų koks skirtumas, kaip gamintojas pavadino savo produktą, nes juk svarbiausia, kad jis būtų kokybiškas ir pasižymėtų efektyviu veikimu, tiesa? Kokie yra pagrindiniai šio SDD disko privalumai ir trūkumai, sužinokite Varle.lt kompiuterinės technikos specialistų parengtoje apžvalgoje.

„MX500“ naudoja „SMI“ valdiklį vietoj „Marvell“, kurį mes iki šiol matėme visuose ankstesniuose „Crucial“ kompanijos „MX“ serijos diskuose. Šis žingsnis argumentuojamas dideliu siekiu sumažinti kainas SSD rinkoje. „SMI“ valdiklis kainuoja žymiai mažiau nei „Marvell“. Užduotis slypi tame, kad galima būtų jį priversti veikti greitai ir efektyviai.

Taip pat šiame diske pridėtas naujas artėjimo prie duomenų įrašymo sekos metodas, kuris, kaip teigia „Crucial“, visiškai apsaugo duomenis ramybės būsenoje. Gamintojas šį sprendimą apibūdina kaip „imunitetą galingumo praradimams“. Tai irgi nereikalauja didelių kondensatorių ant plokštės, kas lemia sąnaudų optimizavimą.

„Flash“ atminčiai „Micron“ naudoja savo 64 sluoksnių lustus „3D TCL NAND“. „TLC“ lustai užtikrina mažesnę kainą už gigabaitą nei labiau tradiciniai „MLC NAND“, bet jie taip pat pasižymi mažesniu įrašymo našumu. Norėdama to išvengti, „Crucial“ kompanija paskyrė nedidelę atminties talpą su keičiamu dydžiu kaip „SLC“ „cache“ atmintį, kuri įrašo vieną bitą į kiekvieną „TLC“ ląstelę vietoj trijų. Tuo pačiu metu toks nustatymas susijęs su greičio ir dydžio santykiu. Pagal „Crucial“, siekiant užtikrinti geresnį našumą, „SLC“ „cache“ turi keičiamą dydį.

„MX500“ SSD diskai yra prieinami tokių konfigūracijų: 250 GB, 500 GB, 1 TB ir 2TB kai kalbame apie 2.5 col. formos faktorių ir 250 GB, 500 GB ir 1 TB kai kalbame apie M.2 2280 kaupiklius.

Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai detaliau pažiūrėjo į 2.5 col. formos kaupiklį. Šis SSD diskas atitinka matmenis, kuriuos nustatė 2.5 col. formos faktorius. Kaupiklis pagamintas iš metalo, kas užtikrina jo patvarumą ir pasižymi vos 7 mm storiu, kuris padaro jį suderinamą su „Intel Ultrabook“ specifikacija. Kaip ir dauguma paskutiniųjų SSD diskų, „Crucial MX500“ naudoja SATA 6 Gbit/sek. sąsają. Šis SSD diskas yra suderinamas su bet kokia SATA sąsaja, tačiau atkreipkite dėmesį, kad veiks su mažesniu našumu.

Ant plokštės galima matyti SSD kaupiklį ir 16 flash TLCK „Micron“ gamybos lustų su panaudota 64 sluoksnių „3D TLC NAND“ technologija. Taip pat yra vienas DRAM lustas, kuris SSD valdiklį aprūpina operatyviąja RAM atmintimi. Reikėtų pažymėti, kad „MX“ serija pirmą kartą gavo „SMI“ valdiklį, nes jau kaip minėjau, iki šiol buvo naudojamas „Marvell“.

„Crucial“ su šiuo produktu padidino garantijos laiką iki 5 metų ir šiame plane konkuruoja su „Samsung“ pasiūlymais. Toks garantijos laikas neabejotinai suteikia pasitikėjimo produktu.

Varle.lt specialistų teigimu, kaip ir visi kiti šios serijos kaupikliai „MX500“ siūlo visą spektrą šifravimo funkcijų bei apsaugo duomenis ramybės režime ir elekros energijos dingimo atvejais. Numatyta 1 TB SSD disko talpos ištvermė siekia 360 TBW. Tai sudaro 328 GB, įrašomų kiekvieną dieną tris metus. Tokia reikšmė yra daugiau nei pakankama jei turėtume omenyje net labiausiai reiklius ir aktyvius naudojimo scenarijus verslo srityse. Būtinai reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad „Crucial MX500“ SSD diskai pasižymi atsparumu maitinimo praradimams. Tuo metu kai senesni „Crucial MX“ modeliai buvo paremti kondensatorių baku, kuris užtikrindavo pakankamą būtinų operacijų užbaigimui ir duomenų praradimo sumažinimui reikalingą maitinimą, pakeista „Crucial“ programa „NAND“ flash lustams užtikrina tokią pat funkcija be būtinybės įkrauti kondensatorius.

Kalbant apie našumą, reikėtų pabrėžti tai, kad „MX500“ tikrai yra šiek tiek galingesnis nei jo pirmtakas „Crucial MX300“. Tai reiškia, kad šis kaupiklis yra vienas sparčiausių SATA diskų, kuriuos riboja senstančios SATA sąsajos greitis. Varle.lt specialistų atlikti sintetiniai testai parodė, kad skirtingai nei dauguma TLC kaupiklių, „MX500“, nepraranda įrašymo greičio apdorojant didelį duomenų kiekį. Jis užtikrina stabilų 400MB/sek., net tuo metu kai SLC „cache“ jau išnaudota. Kiti SSD diskai šiame aspekte kur kas lėtesni.

„MX500“ palaiko daug pažangių funkcijų, tokių kaip pavyzdžiui, šiluminio stebėjimo technologija, kuri dinaminiu būdu koreguoja kaupiklio aktyvumą ir padeda palaikyti vėsią sistemą bei sumažina žalos riziką, kurią sukelia perkaitimas. Varle.lt apžvalgos herojus taip pat palaiko savireguliavimo ir pranešimų teikimo technologiją (SMART), kuri iš esmės yra stebėjimo sistema naudojama aparatinės įrangos gedimų analizei.

Apibendrinant galima būtų išskirti tokius „Crucial MX500“ privalumus ir trūkumus. Svarbiausias privalumas yra šio SSD disko kaina. Pvz. 500 GB talpos diskas kainuoja ne visus 150€ ir yra vienas pigiausių variantų savo segmente. Kiti privalumai yra: didelė talpa, puikus kainos ir našumo santykis, 5 metų garantija, šifravimo palaikymas, apsauga nuo galingumo praradimo, plonas 7 mm storio korpusas suderinamas su „Intel Ultrabook“. Kalbant apie trūkumus, pasak Varle.lt kompiuterinės technikos specialistų, reikėtų išskirti tokį aspektą kaip tai, jog naudotojai vis dar labiau pasitiki „MLC“ nei „TLC“.

 

Daugiau techninės informacijos oficialiame gamintojo puslapyje čia: