„Brother DCP-T510W“ apžvalga

„Brother DCP-T510W“ apžvalga

Nepaisant to, kad vis labiau esame priklausomi nuo paslaugų debesyje ir elektroninių dokumentų versijų, be fizinių laikmenų dar būtų sudėtinga įsivaizduoti savo kasdienybę. Darbe, namuose, kelionėse, iš esmės praktiškai visur gali prireikti popierinės dokumentų kopijos.

Varle.lt specialistų teigimu, žmonėms, kurie daug spausdina (nesvarbu, namie ar nedideliame biure), atsižvelgiant į eksploatavimo sąnaudas protingiausias sprendimas visada buvo lazeriniai spausdintuvai ir daugiafunkciniai įrenginiai. Tačiau rašaliniai spausdintuvai gali pasiekti geresnę spaudinių kokybę, tiesa didesnės kainos sąskaita. Tiesiog rašalo kasetės yra pakankamai brangios ir greitai sunaudojamos. Laimei, jau rastas šios problemos sprendimas. „Brother“ siūlo įrenginius su „InkBenefit“ sistema, kuri leidžia savarankiškai papildyti rašalo kasetes. Ši sistema leidžia sumažinti spaudinio sąnaudas ir yra paprasta naudoti. Šį sprendimą gamintojas siūlo jau keletą metų. Šios Varle.lt apžvalgos herojus –daugiafunkcinio įrenginio „Brother DCP-T510W“ modelis, kuris pasižymi patobulinta rašalo papildymo sistema „InkBenefit Plus“.

 

 

Dizainas ir ergonomika

„Brother“ gaminiai pasižymi nuosekliu dizaino stiliumi. Pasak Varle.lt spausdintuvų specialistų, tikrai nesudėtingai galima atpažinti būdingas šio gamintojo produktams savybes ir sprendimus. „Brother DCP-T510W“ čia ne išimtis. Nors tai yra naujas modelis, žvelgiant į jo dizainą nepamatysime jokių „Brother“ gamintojui naujų bruožų. Tai laiko patikrinta ir funkcionali konstrukcija. Korpusas yra pagamintas iš matinio juodos spalvos plastiko. Įrenginys sveria 6,6 kg ir pasižymi iki 16 cm aukščiu. Nepaisant pakankamai didelių gabaritų, jis kelia kompaktiško daikto įspūdį.

Centrinę įrenginio priekio dalį užima valdymo skydelis. Čia matome nedidelį monochrominį LCD ekraną bei keletą mygtukų, ant kurių užrašai yra tokie aiškūs, kad nekyla abejonių dėl jų paskirties. Dėl to naudotis „DCP-T510W“ yra labai paprasta. Po valdymo skydeliu yra ištraukiamas popieriaus imtuvas, kuris gali sutalpinti iki 50 lapų. Apačioje yra ištraukiamas popieriaus dėklas, kuris talpina 150 lapų. Žinoma, popieriaus tiektuvas yra aprūpintas reguliuojamais bėgeliais, kurių dėka galima spausdinti ant įvairių formatų lapų. Po viršutiniu dangteliu yra skaitytuvas. Aplink jo stiklą matome žymes, kurios turėtų palengvinti tinkamai padėti nuskaitymui skirtą dokumentą.

DCP-T510W 4

Jeigu spausdintuvo viduje pastrigs popierius, reikia pakelti viršutinę įrenginio dalį. Tokiu būdu galima pasiekti ritinėlius. Norint papildyti rašalą, taip pat reikia atidaryti įrenginį. Rašalo talpyklos yra iš dešinės pusės. Jos labai aiškiai pažymėtos skirtingomis spalvomis, todėl supainioti, kur pilti kokios spalvos rašalą, tiesiog neįmanoma. Įrenginio viduje rasime USB jungtį, kuri pravers, jei norėsime prijungti spausdintuvą prie kompiuterio ir nesinaudoti belaidžiu jungiamumu. Greitai užmetus akį į galinę daugiafunkcinio įrenginio dalį taip pat rasime galimybę jį atidaryti ir pasiekti popieriaus ritinius, jei atsirastų toks poreikis. Ant šoninių kraštinių nieko nerasime išskyrus maitinimo lizdą iš kairės pusės.

Vertėtų užsiminti dar apie vieną konstrukcijos elementą, t.y. rankinį popieriaus tiektuvą, kuris integruotas viršutinėje korpuso dalyje. Jis leidžia naudoti nestandartinio formato popieriaus lapus, pvz. foto popierių.

DCP-T510W 3

Diegimas ir programinė įranga

Pakuotėje be įrenginio rasime diską su instrukcija, valdikliais ir gamintojo numatytomis programėlėmis, skirtomis „Brother DCP-T510W“ valdymui ir konfigūracijai. Varle.lt spausdintuvų specialistų teigimu, jeigu kompiuteryje neturite optinio įrenginio diskui įsidėti, šią programinę įrangą galite atsisiųsti iš „Brother“ puslapio.

Pagrindiniai valdikliai bus įdiegti, kai daugiafunkcinis įrenginys bus prijungtas USB laido dėka, kurio deja, komplektacijoje nėra. Žinoma, konfigūraciją atlikti galima ir patogesniu – belaidžiu būdu.

Visas procesas yra labai paprastas. Jei namuose turite maršrutizatorių su WPS funkcija, tereikia spausdintuvo meniu surasti tinklo skirtuką ir pasirinkti WPS. Kitas žingsnis – paspausti mygtuką ant maršrutizatoriaus ir palaukti, kol „Brother“ įrenginys užmegs ryšį. Taip pat galima rankiniu būdu pasirinkti bevielį tinklą ir įrašyti slaptažodį, tačiau toks būdas yra mažiau patogus.

Visas prijungimo ir diegimo procesas yra labai aiškiai aprašytas gamintojo. Žinoma, gamintojas rekomenduoja įdiegti pilną programinės įrangos paketą. Programėlių yra nemažai ir tikrai ne visiems kasdien jų reikės. Gamintojas siūlo tokią programinę įrangą: „Brother Utilities“, „Brother Creative Center“ ir „Brother iPrint&Scan“. Taip pat galima atsisiųsti papildomą „PaperPort“ programą dokumentų valdymui, kuri padeda tvarkyti, redaguoti ir dalintis kompiuteryje esančiais dokumentais ir nuotraukomis.

„Brother Utilities“

„Brother Utilities“ yra savitas „DCP T-510W“ įrenginio valdymo centras. Iš čia galima nuskaityti dokumentus, stebėti įrenginio  būseną, diegti papildomas programas, atnaujinti programinę įrangą, užsakyti eksploatacines medžiagas, susipažinti su instrukcija.

„Control Center 4“

Viename skirtuke rasime „Control Center 4“ ikoną, kuri prieinama tiek „Home“, tiek „Advanced“ režimuose. Programa skirta nuskaitymo ir kopijavimo funkcijoms ir į ją atkreipti dėmesį rekomenduojama tiems, kas nori pilnai išnaudoti šiuos funkcionalumus. Taip pat čia rasime OCR funkciją, t.y.teksto nuskaitymą ir konvertavimą taip, kad vėliau jį galima būtų panaudoti teksto redagavimo programose. Varle.lt specialistų manymu, tai yra tikrai labai naudinga funkcija.

„Brother iPrint&Scan“

„iPrint&Scan“ ko gero naudingiausia programėle. Kaip nesudėtinga suprasti iš pavadimo, ji leidžia spausdinti ir nuskaityti dokumentus. Sąsaja čia maksimaliai paprasta, tereikia paspausti „Print“ arba „Scan“ tam, kad būtų įjungtas norimos funkcijos veikimas. Kituose žingsniuose programėlė leis pasirinkti atitinkamą dokumentą arba nuotrauką ir nustatyti įvairius parametrus (spaudinio kokybę, kopijų skaičių, išdėstymą, spalvotą ar monochrominį spausdinimą).

Nuskaitymo procesas vyksta labai panašiu būdu. Čia taip pat turime prieigą prie nuskaitymo parametrų, o pabaigoje galima pasirinkti, ką norime padaryti su gautu failu: išsaugoti kompiuteryje, debesyje ar išsiųsti el.paštu.

DCP-T510W 6

Spausdinimas, nuskaitymas, kopijavimas

DCP-T510W 5

Spausdinimo kokybė

Apžvalgos metu Varle.lt specialistai atspausdino kelis spalvotus ir monochrominius dokumentus pasirinkę trys skirtingus kokybės nustatymus. Skirtumai tarp kokybės nustatymų tikrai yra matomi. Greitas spausdinimo režimas idealiai tinka darbinėms dokumentų kopijomis arba tokioms, kurias norime turėti labai greitai ir kokybė būna antraeilis dalykas. Normalus režimas siūlo geresnę kokybę ir atrodo optimaliu variantu spausdinimo greičio ir kokybės santykio prasme. Du kiti režimai lemia kur kas lėtesnį spausdinimą, tačiau užtikrina akivaizdžiai geresnę kokybę.

Spalvotam spausdinimui rekomenduojama rinktis geriausios kokybės nustatymų režimą. Taip, spausdinimas užtruks, tačiau efektas – labai džiuginantis akį. Matosi, kad spalvos sodrios ir pasižymi dideliu kontrastu. Prie prastesnės kokybės nustatymų režimų atspausdintos spalvos žymiai blankesnės.

Spausdinimo laikas

„Brother DCP-T510W“ leidžia spausdinti vienu iš trijų kokybės režimų: greituoju, normaliu ir geriausiu. Pirmieji du mažai skiriasi spausdinimo greičiu, o štai spausdinant geriausios kokybės režimu reikės pasiruošti laukimui. Tiesa, spaudinių kokybė visiškai kompensuoja tą laukimą, tačiau sunku įsivaizduoti nuolatinį naudojimąsi šiuo režimu. Optimaliausiu sprendimu atrodo normalus režimas, nes jame dera greitis su iš tikrųjų gera kokybe.

Štai kaip atrodė A4 teksto atspausdinimo greitis pasirinkus skirtingus režimus:

 • Greituoju: 6,1 sek.
 • Normaliu: 7,6 sek.
 • Aukštu: 51 sek.
 • Aukščiausiu: 126 sek.

Per minutę „Brother DCP-T510W“ pajėgus atspausdinti 14 teksto puslapių greituoju režimu bei 10 puslapių spausdinant normaliu režimu. Kalbant apie vaizdo spausdinimą, praktiškai situacija atrodo maždaug taip:

A4 formato monochrominio vaizdo spausdinimas :

 • Greitasis režimas: 21 sek.
 • Normalus režimas: 29 sek.
 • Aukštas režimas: 72 sek.
 • Aukščiausias režimas: 182 sek.

A4 spalvoto vaizdo spausdinimas:

 • Greitasis režimas: 23 sek.
 • Normalus režimas: 30 sek.
 • Aukštas režimas: 73 sek.
 • Aukščiausias režimas: 186 sek.

Nuskaitymas

Norint nuskaityti dokumentą reikia jį padėti ant skaitytuvo stiklo, aplink kurį yra praktiškos žymos, padedančios teisingai padėti popieriaus lapą. Jeigu yra poreikis nuskaityti keletą puslapių, galima pasinaudoti automatiniu dokumentų tiektuvu, į kurį telpa iki 20 lapų. Jį pasiekti galima pakėlus dangtelį viršutinėje įrenginio dalyje.

Nuskaitymo laikas

Štai taip atrodo nuskaitymo laikas skirtingose raiškose:

 • 1200×1200 dpi: 155 sek.
 • 600×600 dpi: 39 sek.
 • 300×300 dpi – 12 sek.

 

Nuskaityto failo dydis priklauso nuo raiškos bei pasirinkto formato. Nuskaitytas .png formato failas priklausomai nuo raiškos (100, 300, 600, 1200 dpi) svers atitinkamai 1,9 MB, 17 MB, 74 MB, 317 MB. Formato .jpg atveju taip pat galima pasirinkti failo įrašymo kokybę. Variantai atrodo taip:

 • 100 dpi raiškos failas svers 50 KB, 110 KB, 240 KB
 • 300 dpi raiškos – 0,6 MB, 1 MB, 2 MB
 • 600 dpi raiškos – 3 MB, 5 MB, 9 MB
 • 1200 dpi raiškos – 13 MB, 21 MB, 41 MB

Kopijavimas

Kopijavimas vyksta identiškai kaip nuskaitymas. Tai reiškia, kad šiam tikslui galima pasinaudoti tiek skaitytuvo stiklu, tiek automatiniu tiektuvu. Valdymo skydelyje galima nustatyti kopijų skaičių, pasirinkti spausdinimo kokybę, gradaciją (25 – 400% diapazone), atspausdinti keletą puslapių ant vieno lapo arba padaryti tapatybės dokumento kopiją.

Spausdinimo kaina

Standartinių rašalo buteliukų (žymimi BTD60BK, BT-5000C, BT-5000M, BT-5000Y) užtenka 6500 monochrominiams ir 5000 spalvotiems puslapiams atspausdinti. Spalvoto rašalo buteliukai kainuoja nuo 8 eur, o juodo rašalo buteliukas  – apie 11 eur. Už rašalo komplektą teks sumokėti apie 35 eur, taigi vieno puslapio atspausdinimo kaina tikrai labai labai nedidelė, todėl „Brother DCP-T510W“ yra puiki alternatyva lazeriniams įrenginiams.

Apibendrinimas

Be abejonės, svarbiausia šio „Brother“ įrenginio savybė yra savarankiška rašalo talpos pripildymo sistema, nes būtent jos dėka vieno puslapio atspausdinimo kaina yra labai maža, o tai retas atvejis rašalinių spausdintuvų gretose. Svarbu tai, kad naudotis įrenginiu labai aišku ir paprasta. Rašalą papildyti galima lengvai be specialių techninių žinių. Apibendrinant šią apžvalgą, norėtųsi išskirti tokius „Brother DCP-T510W“ trūkumus: nėra automatinio dvipusio spausdinimo galimybės, pakankamai triukšmai veikia, lėtas spalvotas aukštesnės kokybės spausdinimas. Varle.lt specialistai išskiria tokius šio daugiafunkcinio įrenginio privalumus: labai mažas eksploatavimo sąnaudas, bevielį jungiamumą, puikią monochrominių dokumentų kokybę, funkcionalumą ir paprastą naudojimąsi.

Daugiau techninių duomenų oficialiame gamintojo puslapyje čia:

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *