Black Mesa – naujai patirta sena (ir uždaužyti krabai)

Baisiai seniai pasirodė Half-Life, kuriame valdėme mokslininką, netikėtai susidūrusį su ateivių invazijos grėsme. Su jėgos šarvais (manau, tinkamas jo kostiumui terminas) ir laužtuvu jis ne tik atmušė invaziją, bet sunaikino ateivių vadovybę. Ir taip prasidėjo Half-Life serija, dabar visus erzinanti pradingusiais Half-Life 2: Episode 3 ar Half-Life 3 bei apaugusi įvairaus siaubingumo modifikacijomis. Ir Counter-Strike. Tačiau kartais modifikavimas gali pasisukti visai ironiškai ir štai turime Half-Life 2 varikliu Source perkurtą pirmąją dalį.

Ši modifikacija vadinasi Black Mesa ir yra absoliučiai nemokama – tereikia parsisiųsti Source Sdk Base 2007. Ir tai ne kažkoks darbas, nes man žaidimas tai atliko pats. O viduje randame… Half-Life, tik geresnį. Net siaubas apima pamačius, kaip viską gali pakeisti 14 metų technologinis progresas. Manau, puikus būdas vaikus supažindinti su žaidimų istorija – va, snargliau, nuo ko (tik baisiau atrodančio) prasidėjo pirmojo asmens šaudyklės su siužetu.

Žaidimo lygiai yra malonus balansas tarp originalo ir kai kuriose vietose liberaliai pritaikytos kūrėjų laisvės. Todėl net ir atmintinai Black Mesa koridorius prieš 13 metų išmokę ras kai ką naujo ir mielo širdžiai. Tiesa, nėra lygių, einančių po Lambda Core ir daugelio žaidėjų režimo, bet žadama juos pridėti vėliau. Aš asmeniškai labiau norėčiau Blue Shift ir Opposing Force adaptacijų.

Kad dabar kas taip perkurtų Deus Ex…