„BioPhone“ arba kaip išmaniuoju telefonu pamatuoti pulsą

Kaip aktyvumo asistentas veikiantis išmanusis telefonas – fantazija? Galbūt ne visai, nes „MIT“ mokslininkai kuria skaitmeninę programėlę, kurios dėka paprastu išmaniuoju telefonu galima bus pamatuoti pulsą ir kvėpavimą.

Aktyvumo asistentai ir kiti dėvimi išmanieji įrenginiai dažniausiai būna skirti nešiojimui ant rankos. Dažniausiai jie turi laikrodžių ar apyrankių formą. „MIT“ mokslininkai kuria technologiją, kuri turėtų išstumti visus tuos įrenginius. Mūsų pulsą galės matuoti eilinis išmanusis telefonas, būdamas net rankinėje ar kišenėje.

„MIT“ projektas, pavadintas „BioPhone“ turėtų leisti imti duomenis iš telefono akselerometro ir kaip teigia tyrėjai, aptikti ir pamatuoti net ir nedidelius kūno judesius, kurie yra širdies veiklos rezultas. Mokslininkai sukūrė „Android“ platformai skirtą skaitmeninę programelę, kurią įdiegė „Samsung Galaxy S4“ įrenginyje ir patikrino jos veikimą atlikdami eksperimentą, kuriame dalyvavo 12 žmonių.

Eksperimento dalyviai turėjo atlikti įvairius paprastus pratimus bei rankų ir kojų judesius. Deja, po visų bandymų paaiškėjo, kad skaitmeninei programėlei dar reikia patobulinimų, nors ir ne viskas taip blogai. Matavimų rezultatai išmaniajame telefone skyrėsi nuo tų, kuriuos rodė aktyvumų asistentai ketvirtadaliu įkvėpimų per sekundę ir vienu pulso tvinksniu per minutę. Alabamos universiteto profesorius Emil Jovanov teigė, jog čia tik technologijų tobulinimo klausimas, mat jau dabar išmaniųjų telefonų akselerometrai ir giroskopai yra nepaprastai jautrūs, nors kartais tiksliems rezultatams dar trukdo iš aplinkos sklindantys virpesiai.

Kas žino, galbūt „MIT“ mokslininkai sėkmingai patobulins savo technologiją ir jau netrukus aktyvumo asistentas apsigyvens ne atskirame įrenginyje, o mūsų išmaniajame telefone.

Šaltiniai: MIT Tech Review, Engadget